Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedzcie mi, że dzisiejsza młodzież jest tak samo głupia jak my byliśmy w ich wieku xD Kiedyś na mirko był wpis, że ktoś tam chce iść w wieku 30+ na studia i dopiero teraz jest świadomy po co chce iść. Mam dokładnie to samo mimo, że jestem młodszy (ale nadal kilka lat po studiach). Dopiero teraz jestem na tyle dojrzały i świadomy, że wiedziałbym po co studiuje a nie tylko szedł przedłużyć sobie młodość. To samo gdybym był w okresie liceum - inaczej bym do tego podszedł, do życia i nauki. Dopiero będąc kilka lat po studiach i już mając doświadczenie w pracy i w ogóle w życiu zacząłem ogarniać co jest potrzebne, co lubię, do czego chętniej zaglądam mając wolny czas - tylko tego czasu jest zdecydowanie mniej gdy jesteś dorosły i pracujesz. Inaczej jak jesteś w liceum, po maturze albo na studiach, dlatego zazdroszczę młodym, że mają wszystko przed sobą i mają tyle informacji dostępnych na każdy temat. No zobaczcie jest tyle filmików na youtube np. jak wyglądają studia od środka, czy warto iść na techniczne, czy warto studiować za granicą, jak sobie poradzić, jaką ścieżkę obrać, jak jechać na wymianę studencką, jakie branże są najlepiej płatne, itd. Jak np idziesz dopiero do liceum i do tego masz w miarę ogarniętych rodziców, którzy mogą ci pomóc finansowo to jesteś wygryw. Ciekawe czy ta dzisiejsza młodzież jest tak samo niedojrzała i przebimba okres średniej i studiów czy korzysta z możliwości jakie daje nam 2021 i w przyszłości będą ogarniętymi np przedsiębiorcami, inżynierami, doktorami, itp. Jak ja oglądam filmiki dotyczące studiów, nauki, przyszłej pracy i w ogóle filmiki młodych to mam wrażenie, że można wszystko. Zupełnie inaczej gdzie jeszcze byliśmy przesiąknięci komunistycznymi tekstami naszych rodziców - pracuj ciężko i będzie ci dane, ustępuj innym i nie wychodź z szeregu xD

#boomer #rozwojosobisty #rozwoj #studia #mlodosc #doomer #kariera #przemyslenia #przegryw #szkola

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6190df5f6d062d000ad41f22
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Powiedzcie mi, że dzisiejsza młodzi...

źródło: comment_16368865566HQHmP2qZ1f1aoHGdRHEEr.jpg

Pobierz
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: obecna młodzież jeszcze gorzej przebimbuje swoje lata młodości, widzę to po rówieśniakach którzy wiedzą że pieniądze biorą się z bankomatu albo portfela ojca ( ͡° ͜ʖ ͡°) To że jest dużo informacji nie znaczy że z nich korzystają, wielu z nich przytłacza sama wizja 12 lekcji dziennie w technikum, pozdrawiam sam jako pseudo informatyk przed egzaminami.. XD