Wpis z mikrobloga

@Manden: Zdążyłam już odpisać na poprzedni post, więc zostawiam odpowiedź na pytanie, do czego się przymierzam ;p

Kęty - od kilku tygodni spada i czaję się na dobranie poniżej 600 zł
Torpol - na razie brak kontraktów, więc się kisi, czekam na okazję, żeby dobrać bliżej 12 zł, jeśli po drodze nie wpadnie żadne dobre info
No i Atal - deweloperzy lecą, ale akurat na tę spółkę dywidendowo czaiłam się już
@ode45: O wybacz, nie zauważyłem!
Kęty również obserwuję, jakby nie patrzeć to nasz krajowy dywidendowy arystokrata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do reszty spółek to chyba Torpol mam w obserwowanych ale nie przykuwam tej spółce większej uwagi.

@Nizkii:
Jest na mojej liście. Prawdopodobnie gdyby nie niedawna dywidenda to już miałbym w portfelu.

@Mikrosoft: Mam ciągle mieszane uczucia co do Orlenu... Denerwuje mnie upolitycznienie tej firmy
@Manden: ogólnie ciężko o lepszą spółkę niż ambra i kęty pod względem wykresów dywidendy itp. Mają liniową i rosnącą. Możesz jeszcze zobaczyć Delko. Nie ma o niej głośno, ale też sobie powoli rośnie i się rozwija
@Manden: stabilność i okay zwrot - gpw
dywidenda+wzrost = ambra, asseco/asseco bs, livechat, ifirma
wysokie zwroty, ale i zmienność kursu - xtb, kety

Honorable mentions: pzu, zywiec, eurotel, newag, może sonel (choć spada) i pcc exol (choć grubas trzyma kurs nisko by może wykupić i wycofać z giełdy)

Mam z wymienionych wszystko oprócz ifirma, najwięcej w pzu, gpw, kety.
Jeszcze mam troche AC - ale nie polecam