Wpis z mikrobloga

Siema mirki, jakiego flagowca z Androidem teraz kupić? Jeżeli się coś szykuje, to mogę ewentualnie poczekać parę miesięcy.
Zawsze byłem bojówka #oneplus, ale skoro nawet @ Pirzu podziela moje obawy co do polityki tej marki (problemy z softem, aktualizacjami, rozmycie w kierunku jakichś średniaków), to chyba trzeba się zwrócić w inną stronę.

Pozostają na tę chwilę tylko Galaxy S21 i Pixel 6 Pro? W kwestii Galaxy trochę odstraszają mnie kłopoty z rootem, z kolei w Pixelu krótki czas pracy i wolne ładowanie.
Zależy mi na aparacie, dobrym sofcie i możliwości zrootowania.

Tylko nie piszcie, że iPhone, bo już to poważnie przemyślałem i jednak odrzuciłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pixel #galaxy #android #samsung #smartfon
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grajlord: żonka ma s21 i jest niezbyt zadowolona z baterii (zwłaszcza z tempa rozładowywania w idle), rozpoznawanie twarzy działa średnio. Do problemów pixela dodaj jeszcze wolny czytnik linii papilarnych co dla mnie jest chyba deal breakerem, jako ze alternatywa jest jedynie wpisywanie pinu.

Obecnie mam OP6T i powoli zaczynam myśleć o wymianie, ale podzielam twoje obawy i mimo ze jestem z niego zadowolony, to też bym się obecnie bał brać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grajlord: Czekaj na S22/plus/ultra. Wychodzi 6tego lutego i co roku mega fajne gratisy Samsung dorzuca w przedsprzedaży
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sadhas: też mam 6, bez t, 7 jest w ogóle kozak, ale kończy się jej życie z uwagi na brak wsparcia dla nowego androida, co do linii papilarnych to liczę na poprawę softem, w op to działa super mimo "zwykłego" czytnika
  • Odpowiedz
w op to działa super mimo "zwykłego" czytnika


@grajlord: nie mimo, tylko dzięki niemu :) te fizyczne są najlepsze, w pixelu 1 fizyczny czytnik sprawował mi się nieporównywalnie lepiej niż ten pod ekranem w OP6T (ale tu sprawe ratuje zajebiscie działające rozpoznawanie twarzy).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@grajlord: odpuść oneplusa. Miałem przez 2 lata 6 i byłem zachwycony, chciałem czegoś lepszego i wziąłem 7pro, przez rok działał super później z każdą aktualizacja coraz gorzej.

Teraz siedzę na starym Samsungu note10+ i póki co po niecałym roku to najlepszy telefon jaki miałem.
  • Odpowiedz
Z tą baterią pixela to nie ma co przesadzać, mam pro od ponad tygodnia i średnio 2 dni wytrzymuje na jednym ładowaniu. Wiadomo że wszystko zależy od użytkowania ale po odpowiednim ustawieniu wyciągam około 8h sotu (wifi LTE włączone cały czas). Ładowanie to już inna kwestia rzeczywiście jest dość wolne, szczególnie jeżeli mówimy o drugiej połowie baterii w sumie około 2h. Czytnik rzeczywiście jest dość wolny ale zawsze mi działa, nie zdarzyło
mr_wojtman - Z tą baterią pixela to nie ma co przesadzać, mam pro od ponad tygodnia i...

źródło: comment_1636658410SeF0xmkdbzxonl3zboDw88.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chemix: najbardziej skłaniam się ku pixelowi. Czekam na recenzję klawiatura, bo chwilowo i tak nie mam czasu. Oneplusa na pewno nie kupie, za bardzo rozdrobnili się na nordy. Ja mam 6 i był świetny, żona ma 7pro i jest ciągle świetny. Miałem 1, i to był ewenement jeśli chodzi o cena/jakosc. Ale niestety więcej nie kupię, nie z tą polityka firmy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grajlord: trochę mnie zasmuciliście z tym czasem ładowania bo są planuje się przesiąść na p6p. @mr_wojtman: wytrzymuje prawie dwa dni? Mam włączony cały czas bt i wifi, 4-5h używam tel dość intensywnie. Caly dzień da radę uciągnąć?
  • Odpowiedz
  • 0
@grajlord a może poczekać na pokazanie OP10pro? Ma mieć 898snap, może to coś pomoże? Oby nie przechodzili z OxygenOS, czyli na jakiś ColorOS.
  • Odpowiedz