Wpis z mikrobloga

Ah, ciągle przypominam sobie moje pierwsze ferie z moją dziewczyną. Ja wtedy 25 lat, ona młodsza, pojechaliśmy w szczycie sezonu feryjnego do spoko hotelu w górach ze SPA. Byliśmy chyba jedyną bezdzietną tam parą, spokojnie śniadania bez #!$%@? bombelków, przespane noce, wyjścia na basen i siedzenie tam kiedy chcemy. Jak szliśmy na śniadanie to masa brudnych, zaniedbanych i wymęczonych bombelkami rodziców patrzących na nas z zazdrością, bo tu Zosia znów #!$%@?ła dżem a Franek nie chce jeść i rzuca w Zosię jedzeniem. Ja dość dobrze zbudowany, bo wtedy trening 3x w tygodniu a ojcowie tych dzieci z brzuszkami, niedogoleni, brudni z worami pod oczami. Wtedy właśnie sobie uświadomiłem, że nie posiadanie bombelka to najlepszy prezent jaki można sobie sprawić w młodości i również na późniejsze lata, a pieniądze #!$%@? przez 18-25 lat bombelka można spokojnie oszczędzić i wydać sobie na spokojną starość w pięknym miejscu. I dlatego cieszę się jako osoba przed 30-stką, że nadal nie mam dzieci i zamiaru mieć nie mam.
#childfree
  • 116
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@pawel-niczyporek: nie, jestem po 30. I z moich najlepszych informacji wynika, że sprawność intelektualną można zachować do późnej starości, jak się dba o siebie. Jak się siadzie na dupie przed telewizorem na emeryturze i jedyne zajęcie to szukanie promocji w markecie to faktycznie można się zdegenerować intelektualnie.

Wyczynowy sport nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Amatorzy mogą z powodzeniem trenować całe życie, znam ludzi co zaczęli biegać po 50 i idzie
@Kotouak:

ja tam się nie mogę doczekać emerytury. Dla naszego pokolenia dom starców to będzie jedno wielkie LAN party xD

Może że się nie mogę doczekać to bym nie powiedział, bo lubię być (względnie) młody, ale przyznam szczerze, że jestem ciekawy jak będzie wyglądało internetowe pokolenie jako staruszki. Stare dziadki wyzywające się od #!$%@?, stulejarzy i przegrywów xD Stare pryki z demencją krzyczące głosem Testo "gulugulugul", konta 70 letnich dziadków na
Rozumiem Twój punkt widzenia, ale kompletnie się z nim nie zgadzam.


@Zgrywajac_twardziela: nie, nie rozumiesz. Nie rozumiesz, że skoro teraz istnieje jakaś technologia, która jest za nowoczesna do opanowania dla obecnych starych ludzi, to za kilkadziesiąt lat prawdopodobnie będzie tak samo. I wtedy też będzie jakaś technologia za nowoczesna do opanowania dla przyszłych starych ludzi.

Nie zgadzam się z tobą, że skoro teraz istnieje internet, to ludzie nie wymyślą za kilkadziesiąt
@pawel-niczyporek:

Ostatnio pod przychodnią stała kobieta, która załatwiała wizytę swojej schorowanej matce. Taki szybki przykład.


Tym samym równie dobrze może zająć się kto inny, ja sama za sąsiadkę załatwiałam takie sprawy, jak jeszcze żyła. A wiesz czemu? Bo jej dzieci, których ma 3, mimo, że z tego samego miasta, nie miały na to czasu. Robiłam jej też zakupy, wieszałam pranie, pomagałam zejść po schodach do przychodni. A i tak głupio jej
@pawel-niczyporek:

nie, nie rozumiesz. Nie rozumiesz, że skoro teraz istnieje jakaś technologia, która jest za nowoczesna do opanowania dla obecnych starych ludzi, to za kilkadziesiąt lat prawdopodobnie będzie tak samo. I wtedy też będzie jakaś technologia za nowoczesna do opanowania dla przyszłych starych ludzi.

Rozumiem aż za dobrze. Twój tok myślenia to: ludzie starzy nie pojmują obecnie nowoczesnej technologii i tak będzie zawsze. Raz że nie zgadzam się z tym z
@pawel-niczyporek: > a kiedy już będziesz stary, to nie będzie komu ci wyjaśnić prostych rzeczy, naprawić kranu czy pomóc w wybraniu odpowiedniego smartfona. Będziesz zapomnianym, przez nikogo nie lubianym, samotnym człowiekiem, zagubionym wśród zadowolonych z życia, wesołych ludzi. ¯_(ツ)_/¯

No raczej nie. Jeżdżę co rok do rodziców koleżanki do USA na wakacje do ich domu przy wybrzeżu, ludzie w wieku 70 i 80 lat. Oboje radzą sobie z faktem, że ich
Wyczynowy sport nie ma nic wspólnego ze zdrowiem.


@mozgogrdyczka: nie na temat.

Amatorzy mogą z powodzeniem trenować całe życie, znam ludzi co zaczęli biegać po 50 i idzie im świetnie. Znam ludzi co biegają dłużej niż ja żyję i też mają się świetnie. Jeśli tylko się chce, robi się to z rozsądkiem i nie przesądza się w żadną stronę (i ma się trochę szczęścia), to można być aktywnym i w dobrej
I tyle - dla nich starość to wejście w następny etap życia ale bez radykalnych zmian zachowań, że nagle mam 70 lat i ojjj pomóżice mi, bo nie nauczę się obsługi telefonu ani nie naprawię kranu.


@RussianBoi2: poczekaj 10 lat, aż dojdą do 80-tki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No raczej nie. Jeżdżę co rok do rodziców koleżanki do USA na wakacje do ich domu przy wybrzeżu, ludzie
@pawel-niczyporek:

Przyjmij nowe najlepsze informacje ode mnie: sprawność intelektualna ZAWSZE, albo prawie zawsze znacznie spada na starość.

A wiesz z czego to wynika? Właśnie z tego że za starych ludzi się wszystko robi, i nie mają oni żadnego wysiłku intelektualnego. Mózg jak każdy mięsień, nie trenowany zanika. Sam miałem 2 babcie, za jedną wszystko rodzice robili, a druga musiała radzić sobie sama, z racji tego że mieszkała w innym mieście. Jak
A wiesz z czego to wynika? Właśnie z tego że za starych ludzi się wszystko robi, i nie mają oni żadnego wysiłku intelektualnego.


@Zgrywajac_twardziela: jakie proste wytłumaczenie spadku sprawności intelektualnej w starości.

Czy w odniesieniu do starzejących się sportowców wyczynowych też napiszesz, że nadal mogliby zwyciężać z ludźmi o 10, 15, 20 lat młodszymi, tylko im się nie chce ciężko trenować? xD

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@pawel-niczyporek: co do wyczynowego sportu - nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale o ile sprinterzy faktycznie wcześnie kończą kariery, w przypadku sportów bardziej wytrzymałościowych, typu - maraton - starsi zawodnicy osiągają lepsze rezultaty. Nie tylko młodość się liczy w sporcie, im dłużej trwają zawody, tym bardziej liczy się także doświadczenie, umiejętność rozkładania sił, znajomość swoich możliwości i inne rzeczy, które przychodzą z wiekiem. Możesz sprawdzić twarde dane. Kipchoge to rocznik 84,
@pawel-niczyporek:

jakie proste wytłumaczenie spadku sprawności intelektualnej w starości.

Bo to jest prawda, poczytaj sobie opracowania na ten temat, i zobacz statystyki. Starsze osoby mieszkające same znacznie dłużej zachowują sprawność nie tylko umysłową ale i fizyczną.

Czy w odniesieniu do starzejących się sportowców wyczynowych też napiszesz, że nadal mogliby zwyciężać z ludźmi o 10, 15, 20 lat młodszymi, tylko im się nie chce ciężko trenować? xD

Czemu zestawiasz dwie skrajnie różne
co do wyczynowego sportu - nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale o ile sprinterzy faktycznie wcześnie kończą kariery, w przypadku sportów bardziej wytrzymałościowych, typu - maraton - starsi zawodnicy osiągają lepsze rezultaty.


@mozgogrdyczka: co za bzdury. O ile rzeczywiście w sportach wytrzymałościowych zjawisko pozostawania w tyle starszego pokolenia przez młodszych jest przesunięte w czasie, to jednak też występuje. Najlepsi wytrzymałościowcy też mają do 50 lat, tak z grubsza licząc.

Kończę na
Kończą Ci się argumenty i widzisz że przegrywasz dyskusję, to wyjeżdżasz z prostactwem i prymitywizmem?


@Zgrywajac_twardziela: niezły chaos masz w głowie. To nie jest ani prostactwo, ani prymitywizm. Drobna złośliwostka.

Kończy mi się czas. Po raz piąty czy szósty nie będę tłumaczył tego samego. Narka.
@pawel-niczyporek:

niezły chaos masz w głowie. To nie jest ani prostactwo, ani prymitywizm. Drobna złośliwostka.

Argumentum ad personam to zwykłe prostactwo, czy Ci się to podoba czy nie.

Kończy mi się czas. Po raz piąty czy szósty nie będę tłumaczył tego samego. Narka.

Spłycenie dyskusji do pyskówki odnośnie wieku dyskutanta się nie udało, więc teraz mamy od tejże dyskusji ucieczkę, Ziobro zdziwienia xD