Wpis z mikrobloga

@Anck-Su-Namun: polskie prawo jest takie kolego ze jezeli ktos z twoich rodzicow ma polskie obywatelstwo to AUTOMATYCZNIE kazde twoje dziecko po urodzeniu takie otrzymuje. W tej sytuacji jest tysiace polusow na calym swiecie ktorzy maja dzieci. W przypadku gotowki sytuacja byla taka ze on je po prostu mial po mamie. Jedynie co musial wystapic o potwierdzenie go czyli rejesracja PESEL akty urodzenia itd. Takze jest to polak od urodzenia wg polskiego
@Anck-Su-Namun: Pewnie ma w dupie biedacki kraj ale jeśli tak mu bliskie serca są polskie korzenie dziadków to czemu nie uczyli go chociaż podstaw języka. Thiago Cionek jeszcze w Brazylii czytal o historii Polski, interesował się nią i pojedyncze słowa znal
@Anck-Su-Namun: nie sraj się tak. Coś tam wspominał o dziadku mało to prawdziwych patriotów zostało w UK po wojnie (to byli prawdziwi żołnierze wyklęci) jak wcześniej zostali zesłani do Rosji aby później na mocy paktu uwolniono ich ruszyli przez Afrykę z Andersem ale Churchill i reszta nas znów trochę wyruchała wpędzając pod sidła ruskich. Poczytaj sobie o rządzie na uchodzctwie i o tym jak rząd z nadania komunistów został uznany przez
@HaczuPikczu: Ma obywatelstwo, które zostało mu nadane w przyspieszonym trybie, tylko z tego powodu, że jest piłkarzem (j jest mu potrzebne tylko do gry w piłkę!), co już samo w sobie jest groteskowe. A jak spojrzymy na to pod kątem mieszkających w Polsce ludzi, zintegrowanych ze społeczeństwem, znających język, kulturę i tradycje, którzy mają problem z uzyskaniem polskiego obywatelstwa, to staje się to wręcz niesmaczne i jest to jak splunięcie tym
@HaczuPikczu: Nie kłam.

https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/reprezentacja/matty-cash-z-polskim-obywatelstwem-trzy-lata-temu-sam-sie-do-nas-zglosil

Przyspieszenie w sprawie obywatelstwa 24-letniego zawodnika nastąpiło na skutek rozmów prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z prezydentem Andrzejem Dudą.


Zresztą nie o samo obywatelstwo tu chodzi, to tylko część tej historii. Odnośnie występów w reprezentacjach różne przepisy występują w różnych dyscyplinach. Przykładowo w piłce nożnej - gdyby ten sam Cash miał już jakiś występ w reprezentacja Anglii, w trakcie którego miałby ukończone 21 lat, to dla reprezentacji Polski
@HaczuPikczu: Dlatego, jak wspomniałem, obywatelstwo to tylko jeden element tej układanki. Ba, ja Cashowi nie odmawiam prawa do obywatelstwa Polski, nie mam zamiaru też kwestionować przepisów to regulujących.
Moje uwagi odnoszą się do sposobu nadania mu tego obywatelstwa (przyspieszony tryb) oraz samego faktu powoływania do reprezentacji osób niebędących w jakikolwiek sposób (poza obywatelstwem matki) związanych z naszym krajem, dla których polska reprezentacja jest opcją B, wybraną z pragmatycznych pobudek. A zasłanianie