Wpis z mikrobloga

W ostatnich dniach furorę robi film, na którym widać jak imigranci dmuchają w oczy dziecku dymem z papierosów. Po co? To oczywiste! Żeby zmusić je do rozpłakania i wzbudzania litości. Wiele osób (w tym ja) złapało się na taką narrację, ale tak na prawdę jest to znana wśród osób z bliskiego wschodu metoda na złagodzenie dolegliwości po dostaniu gazem łzawiącym/pieprzowym (nie działająca).

Teraz pewnie myślicie sobie: "Co to za lewackie brednie? Wiem co widziałem!", ale imigranci stosują tę metodę od dawna i już podczas kryzysu na granicy Grecji po dostaniu gazem biegli aby ulżyć sobie przy użyciu dymu.

Na tym filmie widzimy jak imigranci najpierw dostają gazem z granatu, a dopiero później okadzają się dymem (w tym przypadku z drzewa), po co mieliby wymuszać łzy kiedy przed chwilą policja użyła gazu łzawiącego?

Tutaj możemy zobaczyć to samo - osoby próbujące przedostać się do Grecji dostają pod nogi granat z jakimś gazem, a potem biegną po dym.

Takie zachowanie widać też na tych dwóch zdjęciach: #
#

O sprawie pisały też polskie i zagraniczne media już podczas kryzysu na granicy Grecji, więc nie jest to żadna narracja mająca na celu kłamstwem wybielić imigrantów pod polską granicą: # # # # #

Na koniec jeśli nadal uważacie, iż imigranci od lat dmuchają dymem w twarz w celu manipulacji to polecam zastanowić się po co nagrywają i wrzucają do sieci dowody na swoje kłamstwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bialorus #neuropa
mel0nik - W ostatnich dniach furorę robi film, na którym widać jak imigranci dmuchają...

źródło: comment_1636524174yBu07WZNYbJsteyz9QB4A1.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@campos1: Oczywiście, że nie można. Ale czy wątek dotyczy niekontrolowanego przejścia, czy funkcjonującej JEDNOCZEŚNIE manipulacji, która wygenerowała fale news'a, na obalenie którego OP przestawił całkiem szerokie wyjaśnienie i materiał dowodowy? O to właśnie chodzi - jedno nie wyklucza drugiego, a na wykopie jak w lesie - i to nie kuźnickim...
  • Odpowiedz
@tnai-wed: Ta sama dyskusja ze ścianą jak wtedy, gdy jeden z wykopków stwierdził, że „nie wolno wpuszczać uchodźców, ALE równocześnie nawoływanie do polewania ich wodą na mrozie to s-----------o” - i dostał głównie odpowiedzi o tym, żeby se sam przyjął tych uchodźców (°°
  • Odpowiedz
@mel0nik: Widzę, że trochę spędziłeś czasu nad tym (mi się nie chciało i jak zobaczyłem to dmuchanie dymem w oczy to uznałem, że pozostanę agnostykiem co do przyczyn/intencji) i nawet udało Ci się mnie zaciekawić, ale wciąż nie jestem w pełni przekonany – czy potrafisz podlinkować (najlepiej na źródłowych stronach po arabsku – chcę wykluczyć modyfikacje narracji przez media anglojęzyczne) jakikolwiek opis tej metody łagodzenia skutków gazu, skoro jest to
  • Odpowiedz
@kamilinho: Wciąż chciałbym przeczytać jakieś (kilkuletnie najlepiej) źródło tego mitu – Internet anglojęzyczny (na szybko sprawdziłem) nie wyrzuca nic wiarygodnego. Skoro to jest popularna metoda tam (choć nie działa), to powinna od dawna krążyć w arabskim Internecie jako jakaś pasta czy coś w tym stylu.
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Niestety nie mam żadnego źródła po arabsku. W tym artykule po francusku autorzy twierdzą, że skontaktowali się z autorem filmu, na którym również widać takie użycie dymu i potwierdził on, że robią to aby pozbyć się skutków gazu łzawiącego, na filmie, który załączyłem we wpisie można zobaczyć jak na dłoni, że wiele osób stosuje tę metodę po kontakcie z gazem, wyżej w komentarzach ktoś wskazał też tweety, w
  • Odpowiedz
@mel0nik @texas-holdem: Może jednak nie mit

However, to paralyze the area, the demonstrations could even involve blocking roads by barricading or burning different materials, such as wood, tires, etc. Unfortunately, smoke from the combustion of these materials can contain hundreds of different chemical elements and compounds, many of which are harmful to health and potentially carcinogenic and mutagenic [19][20][21][22] . For example, pollutants in wood smoke, which is often
  • Odpowiedz
ja to wiem i ty to wiesz ale raczej nie przebijesz sie z tym na wykopie bo wykopek chce widzieć zly obraz imigranta.


@Frygus96: ale co ty wiesz pajacu pier... wszyscy tu oglądaliśmy stream i wiemy dokładnie jak to wyglądało, a teraz wy pół-mózgi, jakimiś krótkimi, pociętymi filmikami staracie nam się wmówić, że wcale tego nie widzieliśmy XDDD
  • Odpowiedz
@MagicznyToudi: no nieźle nieźle akurat poprzycinane filmy to latają sugerujące że dzieciak najpierw był traktowany dymem po oczach a potem dawał wywiad co jest kompletnym kłamstwem oglądałem kilka streamów na raz i doskonale wiem jaka była kolejność wydarzeń, nie wiem nawet po co odpisuje osobie twojego pokroju
  • Odpowiedz
@texas-holdem: to już by trzeba było poszukać kogoś kto zna arabski, a jeszcze lepiej pochodzi stamtąd, albo tam mieszkał. Ale jak to z przesądami, ludzie je sobie opowiadaja, a mogą nie być za bardzo w necie opisane. Tak jak u nas, np jak wyskoczy Ci krosta na jezyku, albo pieką uszy to ktoś rzekomo Cie obgaduje, czy coś w tym stylu.
  • Odpowiedz
  • 0
@mel0nik Nie wiem jaka jest prawda z tym chłopcem, ale pytałem we wpisach o link do strima w którym dmuchali dzieciakowi dymem z papierosa po oczach, oraz w jednym wykopie pytałem o to, czy ktoś jest w stanie udowodnić, że ten chłopak udzielał wywiadu zaraz po tym jak dmuchali mu dymem po oczach. W odpowiedzi dostałem "sam sobie poszukaj" ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz