Wpis z mikrobloga

#bialorus
Ja #!$%@?, przed chwila pokazali na YT kolesia, wyglada zdrowo, wiek okolo 30 lat. Koles siedzi na ziemi, w lesie i trzesie sie z zimna. Ja jestem czlowiekiem, ktory nie znosi zimna, czesto bylo mi zimno i wiem jak to jest, ale nigdy nie drzalem z zimna tak jak on. Ale on niemoze wrocic nastepnego dnia do domu. On nie jest pewien gdzie jest. Jakis czas temu zaoferowano mu ze za kase, prawdopodobnie za oszczednosci z zycia przetransportuja go do Niemiec, a tam czeka go lepsze zycie niz w tym obsranym Iraku, czy tez innej Syrii. I teraz siedzi na dupie w lesie trzesac sie z zimna. Nie jest pewein gdzie jest, o Polsce mze cos slyszal. Nie wie jak dlugo tu bedzie, nie wie czy ktos go w koncu podejmie, zeby mogl wrocic do domu. Zapewne jest glodny, ale zadnego automatu ze snickersami, ani cola nie ma w poblizu. Kiedy cos zje? Jutro? Pojutrze? Jak dlugo bedzie marzl na ziemi? Czy dzis sie przespi? A jutro?
Przynajmniej 9 osob umralo juz w trakcie tego kryzysu imigracyjnego na polsko-bialoruskiej granicy. On bedzie byc moze nastepny.
Jakas dziewczyna z jakiejs na szybko sklecionej organizacji oglada stope jednego z kolesi, bardzo go boli. Stopa po kilku dniach lazenia w mokrych skarpetkach i na mrozie nocami wyglada jakby miala zaraz odpasc. Mui isc do szpitala, ale nie pojdzie ani dzisiaj ani jutro. Widze bialoruskich straznikow wpychajacych jakas starsza kobiete na plot, kaza jej przelazic, a po drugiej stronie polskie sluzby wypychaja ja spowrotem. Jakis sajgon.
Czytam sobie komentarze wykopkow, czytam komentarze na YT a tam 90% Wielka Polska broni dzielnie swych granic, Strzelac do nich, niech wracaja skad przyszli. Ja rozumiem, ze kryzys polityczny rozpetal Lukaszenka, ja rozumiem, ze nie wolno bezrefleksyjnie wpuszczac do wlasnego kraju kazdego, ja rozumiem to wszystko. Ale mimo wszystko cos mi tu nie pasuje. Co sie z anmi stalo?
  • 117
@mamut2000: wyobraź sobie teraz grupę ludzi pod Twoim domem gdzie mieszkasz z rodziną, np 15 osób, z czego 5 dzieci a reszta dorośli szarpiący za płot, przecinajacy ogrodzenie i robiacy burdel. Wpuszczasz ich do siebie? Dzwonisz po policje i wtedy wszyscy wchodzą do ciebie i im pomagasz? Czy służby maja przyjechać i zabrac ich spod płotu i jakos im pomóc? Państwo to przeciez nasz dom. Świat obecny to nie bajka.
Ale mimo wszystko cos mi tu nie pasuje.


@mamut2000: To ja Ci powiem co nie pasuje - masz dwie wizje świata, humanitarną która patrzy na człowieka i jego problem oraz polityczną która broni zasad i granic. Ludzie mają przekonania takie z jakiej bańki informacyjnej pochodzą i nawet nie próbują zrozumieć innego punktu widzenia. Nikt (politycy, media) nie próbuje ich pogodzić, tylko grany jest konflikt, a dlaczego to sobie sam odpowiedz :P
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@mamut2000: trochę #!$%@? kocopoly żeby twoja historia była bardziej smutna. Mróz to dzisiaj był pierwszy raz od tygodnia może. Druga sprawa że wmówili im że do Niemiec dostarcza ich.. Jak dla starych bab wciskają kity o garnkach i te im wierzą to czyją to wina?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@mamut2000:
Trzeba na to spojrzeć z dwóch stron, po pierwsze, że to jest nielegalna próba przekroczenia granicy, a po drugie, że są oni teraz siła wypychani przez siły białoruskie do lasu, do tej pory przecież siedzieli w Mińsku a nie w środku lasu. Jeżeli siedzieli do tej pory w minsku to znaczy, że nie byli przyparci do muru, że muszą w ciągu 1 dnia przejść do Polski i jest to jasny