Wpis z mikrobloga

#bialorus
Ja #!$%@?, przed chwila pokazali na YT kolesia, wyglada zdrowo, wiek okolo 30 lat. Koles siedzi na ziemi, w lesie i trzesie sie z zimna. Ja jestem czlowiekiem, ktory nie znosi zimna, czesto bylo mi zimno i wiem jak to jest, ale nigdy nie drzalem z zimna tak jak on. Ale on niemoze wrocic nastepnego dnia do domu. On nie jest pewien gdzie jest. Jakis czas temu zaoferowano mu ze za kase, prawdopodobnie za oszczednosci z zycia przetransportuja go do Niemiec, a tam czeka go lepsze zycie niz w tym obsranym Iraku, czy tez innej Syrii. I teraz siedzi na dupie w lesie trzesac sie z zimna. Nie jest pewein gdzie jest, o Polsce mze cos slyszal. Nie wie jak dlugo tu bedzie, nie wie czy ktos go w koncu podejmie, zeby mogl wrocic do domu. Zapewne jest glodny, ale zadnego automatu ze snickersami, ani cola nie ma w poblizu. Kiedy cos zje? Jutro? Pojutrze? Jak dlugo bedzie marzl na ziemi? Czy dzis sie przespi? A jutro?
Przynajmniej 9 osob umralo juz w trakcie tego kryzysu imigracyjnego na polsko-bialoruskiej granicy. On bedzie byc moze nastepny.
Jakas dziewczyna z jakiejs na szybko sklecionej organizacji oglada stope jednego z kolesi, bardzo go boli. Stopa po kilku dniach lazenia w mokrych skarpetkach i na mrozie nocami wyglada jakby miala zaraz odpasc. Mui isc do szpitala, ale nie pojdzie ani dzisiaj ani jutro. Widze bialoruskich straznikow wpychajacych jakas starsza kobiete na plot, kaza jej przelazic, a po drugiej stronie polskie sluzby wypychaja ja spowrotem. Jakis sajgon.
Czytam sobie komentarze wykopkow, czytam komentarze na YT a tam 90% Wielka Polska broni dzielnie swych granic, Strzelac do nich, niech wracaja skad przyszli. Ja rozumiem, ze kryzys polityczny rozpetal Lukaszenka, ja rozumiem, ze nie wolno bezrefleksyjnie wpuszczac do wlasnego kraju kazdego, ja rozumiem to wszystko. Ale mimo wszystko cos mi tu nie pasuje. Co sie z anmi stalo?
  • 117
  • Odpowiedz
@bn1776: Dobrze napisane. Ogólnie jest tu jeszcze inny poziom- globalnej polityki. Winny jest tylko jeden - Łukaszenka, być może do spółki z Putinem, ale to na Białorusi należy ten problem rozwiązać. Najgorzej, że sankcje tu nie pomogą. To jest chyba przypadek, w którym jedynym wyjściem jest zamach stanu na Białorusi, albo chociaż zwykły zamach na prezydenta. Tylko zmiana władzy tam może w jakiś sposób rozwiązać ten kryzys.
  • Odpowiedz
Co sie z anmi stalo?


@mamut2000: przez social media i ckliwe filmiki straciliśmy zdolnośc racjonalnego myślenia. Dlaczego nie umartwaisz siędziecmi, które codziennie umierają z głodu w Sudanie? Bo ich nie pokazują w telewizji?
  • Odpowiedz
pamiętaj że ci którzy to wypisują to pic rl xD wykopki są oderwane od rzeczywistości, dla nich wszystko jest albo czarne albo białe.


@Kowixx: w zasadzie tym stwierdzeniem idealnie wpisałaś się w wykopka, którego opisujesz
  • Odpowiedz
@Kowixx: jaśniej już chyba nie można. Właśnie podzieliłaś wykopków na pół. Dla Ciebie wszystko jest albo czarne albo białe. Bo przecież jak ktoś nie chce wpuścić uchodzców i ma inne spojrzenie na tę sytuację niż Ty to:

jest oderwany od rzeczywistości, dla niegowszystko jest albo czarne albo białe. Już wielokrotnie pokazywał że totalnie nic nie wie o życiu poza swoją piwnica i droga do najbliższego spozywczaka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bn1776: Dobrze napisane. Ogólnie jest tu jeszcze inny poziom- globalnej polityki. Winny jest tylko jeden - Łukaszenka, być może do spółki z Putinem, ale to na Białorusi należy ten problem rozwiązać.


@plasq zgadzam się, że problem należy rozwiązać tam i myślę, że nawet nie z Łukaszenką bezpośrednio, a z Rosją, Łukaszenka jest nieobliczalny i sankcje na niego nie działają, moim zdaniem to powinna rozwiązać UE z Rosją, dogadanie sytuacji
  • Odpowiedz
Ale to są dorośli ludzie. Oni doskonale wiedzieli, że będzie zimno, że będzie mokro i tak dalej. Już przestańcie robić z nich jakieś ameby umysłowe. Doskonale wiedzieli w co się pchają. A teraz chlip chlip źli Polacy. Skończcie robić z nich nieświadome zbłąkane owieczki. Oni nie mają 5 lat. Dorośli #!$%@? ludzie.
  • Odpowiedz
Jakie w takim razie widzisz rozwiązanie? Masz wybór, albo my, albo oni. Wybieraj mądrze.


@taki_typa: gdyby polska była wielka i sprawnie zarządzana to wyłapalaby tych ludzi i zamknęła w obozach(cywilizowanych warunkach) i deportowała.
Obecna polityka rządu własnie pokazuję niesprawność polski do rozwiązywania problemów.
No chyba ze jakiś sadysta uwaza ze jak te 1000 ludzi umrze to problem rozwiązany.

Juz nie mówiąc o tym ze mamy do dyspozycji budzet UE i
  • Odpowiedz
No chyba ze jakiś sadysta uwaza ze jak te 1000 ludzi umrze to problem rozwiązany


@paul772: Tak, zgadza się. Doskonale wiedzieli na co się piszą. Każdy tiktoka, instagrama czy innego snapchata ma, a nie potrafi używać google? Ojej, jak mi strasznie z tego powodu wszystko jedno.
  • Odpowiedz
@taki_typa: takiej odpowiedzi sie spodziewalem, nie róznisz się niczym od sadysty maltretującego zwierzęta, a zbudowabie zamkniętego obozowiska, pilnie strzezonego to juz przekracza twoje skromne zdolności manualne i intelektualne A deportacja? Tego słowa pewnie nawet wymówić nie umiesz.

Moze podpiszesz się imieniem i nazwiskiem pod tym co piszesz? Wstaw tutaj zdjęcie dowodu osobistego. Czy #!$%@? zmalau kiedy trzeba to zrobić?
  • Odpowiedz
@paul772: Zaraz po Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°) IRL głoszę te same poglądy, ale nie mam zamiaru podpisywać się przed wychodkami xD

Zawsze mnie bawią przytyki odnoście zdolności intelektualnych xD

zbudowabie zamkniętego obozowiska, pilnie strzezonego to juz przekracza twoje
  • Odpowiedz