Wpis z mikrobloga

#bialorus
Ja #!$%@?, przed chwila pokazali na YT kolesia, wyglada zdrowo, wiek okolo 30 lat. Koles siedzi na ziemi, w lesie i trzesie sie z zimna. Ja jestem czlowiekiem, ktory nie znosi zimna, czesto bylo mi zimno i wiem jak to jest, ale nigdy nie drzalem z zimna tak jak on. Ale on niemoze wrocic nastepnego dnia do domu. On nie jest pewien gdzie jest. Jakis czas temu zaoferowano mu ze za kase, prawdopodobnie za oszczednosci z zycia przetransportuja go do Niemiec, a tam czeka go lepsze zycie niz w tym obsranym Iraku, czy tez innej Syrii. I teraz siedzi na dupie w lesie trzesac sie z zimna. Nie jest pewein gdzie jest, o Polsce mze cos slyszal. Nie wie jak dlugo tu bedzie, nie wie czy ktos go w koncu podejmie, zeby mogl wrocic do domu. Zapewne jest glodny, ale zadnego automatu ze snickersami, ani cola nie ma w poblizu. Kiedy cos zje? Jutro? Pojutrze? Jak dlugo bedzie marzl na ziemi? Czy dzis sie przespi? A jutro?
Przynajmniej 9 osob umralo juz w trakcie tego kryzysu imigracyjnego na polsko-bialoruskiej granicy. On bedzie byc moze nastepny.
Jakas dziewczyna z jakiejs na szybko sklecionej organizacji oglada stope jednego z kolesi, bardzo go boli. Stopa po kilku dniach lazenia w mokrych skarpetkach i na mrozie nocami wyglada jakby miala zaraz odpasc. Mui isc do szpitala, ale nie pojdzie ani dzisiaj ani jutro. Widze bialoruskich straznikow wpychajacych jakas starsza kobiete na plot, kaza jej przelazic, a po drugiej stronie polskie sluzby wypychaja ja spowrotem. Jakis sajgon.
Czytam sobie komentarze wykopkow, czytam komentarze na YT a tam 90% Wielka Polska broni dzielnie swych granic, Strzelac do nich, niech wracaja skad przyszli. Ja rozumiem, ze kryzys polityczny rozpetal Lukaszenka, ja rozumiem, ze nie wolno bezrefleksyjnie wpuszczac do wlasnego kraju kazdego, ja rozumiem to wszystko. Ale mimo wszystko cos mi tu nie pasuje. Co sie z anmi stalo?
  • 117
  • Odpowiedz
IRL głoszę te same poglądy, ale nie mam zamiaru podpisywać się przed wychodkami xD


@taki_typa: bo wstyd nie? Mógłbyś nawet zamazac adres zamieszkania.

Hmm, mamy np. coś takiego jak granica. Zamknięta i pilnie strzeżona, powinno wystarczyć ( ͡°
  • Odpowiedz
@JanuszKarierowicz: @thority: @kogi: @rendolf:
Problem jest taki że my tej sytuacji jakoś bardzo nie rozwiązujemy, bo Ci ludzie na granicy są na rękę obecnej władzy, przy takiej inflacji, sytuacji gospodarczej, ogólnym wkurzeniu ludzi na to co się dzieje, nagle mamy idealny temat zastępczy, taki nośny, który powoduje że większość osób skupia się na tym. A tutaj rząd ma 90% poparcia.
Sytuacja którą trzeba wykorzystywać.
  • Odpowiedz
@Pepperek: Bo nie ma odpowiedniego rozwiązania tego problemu. Nie możemy od tak zamknąć granic, bo ucierpiałyby na tym polskie firmy, nie możemy zerwać stosunków dyplomatycznych bo będzie to dwustronne. Póki bialorus nie zacznie do nas strzelać i wkraczać na nasza granice możemy tylko się bronic.
  • Odpowiedz
@kogi:
Co z tego że będzie to dwustronne? Stosunki zawsze można nawiązać, baćka wpuszcza nam tysiące imigrantów i destabilizuje granicę ale mamy mieć z nim stosunki dyplomatyczne, jaki jest tego sens? Co to nam realnie daje?
Ucierpią firmy, ale bardziej ucierpi Białoruś, to zawsze jest bilans zysków i strat, jak masz przewagę to wymuszasz na drugiej stronie ustępstwa.
  • Odpowiedz
Czekam na zdjęcie Twojego dowodu młody ;)


@taki_typa: nie chce, bo nie chce sie podpisywać pod innymi rzeczami które sa na moim profilu.

PS.

Jeszcze raz WSB w Chorzowie xDDDDDDDDDDDD ja
  • Odpowiedz
@mamut2000:
Sytuacja tych ludzi jest po prostu przeje*ana. Może być tak, że Ci ludzie tam po prostu zamarzną na oczach kamer - wygląda na to, że taki scenariusz jest na rękę Rosji. Szkoda też tych chłopaków z WOT, którzy dostali mobilizacje. Z pewnością nigdy nie myśleli, że zamiast walczyć z wrogiem będą walczyli z ludnością cywilną wykorzystywaną jak tarcza przez Białoruś.
  • Odpowiedz
@mamut2000: tak jest i jest to smutne, ale nie ma na to rozwiązania. Jak ich wpuścisz to przyjdą kolejni, a proceder przerzutów do Europy za gruby hajs będzie kwitł. Ludzie umierają w wielu miejscach na świecie i nic nie możemy z tym zrobić. Brutalne, ale prawdziwe.
  • Odpowiedz
wyglada zdrowo, wiek okolo 30 lat. Koles siedzi na ziemi, w lesie i trzesie sie z zimna


@mamut2000: posiedz w lesie w takiej temperaturze całą noc, dodaj do tego że gość pewnie nie spał i jest głodny. Gwarantuje ci że będziesz z zimna telepał się jak #!$%@?.
  • Odpowiedz
@mamut2000 tylko to nie jest nasza wina, że oni sami uważają swój zakątek świata za obsrany czy niebezpieczny. Wszystkim nie pomożesz przygarniając. A ile chcesz przyjąć?
  • Odpowiedz