Wpis z mikrobloga

#bialorus
Ja #!$%@?, przed chwila pokazali na YT kolesia, wyglada zdrowo, wiek okolo 30 lat. Koles siedzi na ziemi, w lesie i trzesie sie z zimna. Ja jestem czlowiekiem, ktory nie znosi zimna, czesto bylo mi zimno i wiem jak to jest, ale nigdy nie drzalem z zimna tak jak on. Ale on niemoze wrocic nastepnego dnia do domu. On nie jest pewien gdzie jest. Jakis czas temu zaoferowano mu ze za kase, prawdopodobnie za oszczednosci z zycia przetransportuja go do Niemiec, a tam czeka go lepsze zycie niz w tym obsranym Iraku, czy tez innej Syrii. I teraz siedzi na dupie w lesie trzesac sie z zimna. Nie jest pewein gdzie jest, o Polsce mze cos slyszal. Nie wie jak dlugo tu bedzie, nie wie czy ktos go w koncu podejmie, zeby mogl wrocic do domu. Zapewne jest glodny, ale zadnego automatu ze snickersami, ani cola nie ma w poblizu. Kiedy cos zje? Jutro? Pojutrze? Jak dlugo bedzie marzl na ziemi? Czy dzis sie przespi? A jutro?
Przynajmniej 9 osob umralo juz w trakcie tego kryzysu imigracyjnego na polsko-bialoruskiej granicy. On bedzie byc moze nastepny.
Jakas dziewczyna z jakiejs na szybko sklecionej organizacji oglada stope jednego z kolesi, bardzo go boli. Stopa po kilku dniach lazenia w mokrych skarpetkach i na mrozie nocami wyglada jakby miala zaraz odpasc. Mui isc do szpitala, ale nie pojdzie ani dzisiaj ani jutro. Widze bialoruskich straznikow wpychajacych jakas starsza kobiete na plot, kaza jej przelazic, a po drugiej stronie polskie sluzby wypychaja ja spowrotem. Jakis sajgon.
Czytam sobie komentarze wykopkow, czytam komentarze na YT a tam 90% Wielka Polska broni dzielnie swych granic, Strzelac do nich, niech wracaja skad przyszli. Ja rozumiem, ze kryzys polityczny rozpetal Lukaszenka, ja rozumiem, ze nie wolno bezrefleksyjnie wpuszczac do wlasnego kraju kazdego, ja rozumiem to wszystko. Ale mimo wszystko cos mi tu nie pasuje. Co sie z anmi stalo?
  • 117
@taki_typa: pisiory katolicy z krwi i kości nic nie robią żeby to rozwiązać a te ciapuchy nie mają gdzie pójść bo ani do Polski, ani na Białoruś. Rusek kasę wziął i swoje ma zrobione. Powinno się z nimi mediować że albo podstawimy wam samolot i wypad tam skąd wracacie albo zginiecie tu jak się jeszcze ochłodzi. Skusiła ich wizja życia w zachodniej Europie ale nie wiedzieli że z ruskiem to się
@morgiel: To nie ma zadnego z wiazku z niczym. Jak jest kryzys humanitarny to trzeba procedowac tych ludzi, a nie wypychac ich jakby to byla obca armia. Nie pytaj mnie bo nie jestem specjalista. Ale z tego co wiem, w takich sytuacjach buduje sie obozy przejsciowe. Stac na wydac kilka miliardow zlotych na TVP, stac nas zeby wydac kilka milionow na to zeby wosjko sie za to wzielo. Kilka milionow zlotych
@mamut2000: Byłbym gotów się zgodzić z Twoją wypowiedzią, gdyby nie fakt, że żyjemy obecnie w czasach straszliwej pandemii. Ci ludzie nie mają covidpassów ani maseczek. Chcesz ich wpuścić i co dalej? Będą kaszleć na nas Polaków rozprzestrzeniając szóstą falę. Wiem, że oni mogą umrzeć na tej granicy, ale jednak są jakieś priorytety. A właśnie mi teraz super pomysł wpadł do głowy, wszystkich niezaszczepionych powinni wywieźć tam do tych białostockich lasów
@mamut2000
Rozumiem cię , bez względu na wszystko, trudno to oglądać.
Myślę że ci ludzie zostali po prostu wprowadzeni w błąd przez Białoruską propagandę.

Czy powinni ponieść ofiarę, żeby pokazać innym, że jednak tu się umiera? Nie chciałbym.

A rozwiązania dobrego nie widać. Poza działaniami dyplomatycznymi. Blokadą lotów na Białoruś z Iraku, kary dla linii niebialoruskich obsługujących te loty. Zakazy lotów nad niektórymi państwami. Oraz sankcje UE nałożone na Białoruś.

Pytanie do
@mamut2000: żyjemy obecnie w czasach straszliwej pandemii. Ci ludzie nie mają covidpassów ani maseczek


Tym durnym postem zaorales straszna pandemie bardziej niż ktokolwiek inny. Zgromadzenie ludzi, bez szczepień bez przestrzegania żadnych środków sanitarnych. Gdzie więc te tlumy umierające na covid lub też leżące i nie mogące złapać oddechu?
Narracja sie odkleiła, ale zapraszam do fikania.