Wpis z mikrobloga

#bialorus
Ja #!$%@?, przed chwila pokazali na YT kolesia, wyglada zdrowo, wiek okolo 30 lat. Koles siedzi na ziemi, w lesie i trzesie sie z zimna. Ja jestem czlowiekiem, ktory nie znosi zimna, czesto bylo mi zimno i wiem jak to jest, ale nigdy nie drzalem z zimna tak jak on. Ale on niemoze wrocic nastepnego dnia do domu. On nie jest pewien gdzie jest. Jakis czas temu zaoferowano mu ze za kase, prawdopodobnie za oszczednosci z zycia przetransportuja go do Niemiec, a tam czeka go lepsze zycie niz w tym obsranym Iraku, czy tez innej Syrii. I teraz siedzi na dupie w lesie trzesac sie z zimna. Nie jest pewein gdzie jest, o Polsce mze cos slyszal. Nie wie jak dlugo tu bedzie, nie wie czy ktos go w koncu podejmie, zeby mogl wrocic do domu. Zapewne jest glodny, ale zadnego automatu ze snickersami, ani cola nie ma w poblizu. Kiedy cos zje? Jutro? Pojutrze? Jak dlugo bedzie marzl na ziemi? Czy dzis sie przespi? A jutro?
Przynajmniej 9 osob umralo juz w trakcie tego kryzysu imigracyjnego na polsko-bialoruskiej granicy. On bedzie byc moze nastepny.
Jakas dziewczyna z jakiejs na szybko sklecionej organizacji oglada stope jednego z kolesi, bardzo go boli. Stopa po kilku dniach lazenia w mokrych skarpetkach i na mrozie nocami wyglada jakby miala zaraz odpasc. Mui isc do szpitala, ale nie pojdzie ani dzisiaj ani jutro. Widze bialoruskich straznikow wpychajacych jakas starsza kobiete na plot, kaza jej przelazic, a po drugiej stronie polskie sluzby wypychaja ja spowrotem. Jakis sajgon.
Czytam sobie komentarze wykopkow, czytam komentarze na YT a tam 90% Wielka Polska broni dzielnie swych granic, Strzelac do nich, niech wracaja skad przyszli. Ja rozumiem, ze kryzys polityczny rozpetal Lukaszenka, ja rozumiem, ze nie wolno bezrefleksyjnie wpuszczac do wlasnego kraju kazdego, ja rozumiem to wszystko. Ale mimo wszystko cos mi tu nie pasuje. Co sie z anmi stalo?
  • 117
  • Odpowiedz
Stac na wydac kilka miliardow zlotych na TVP, stac nas zeby wydac kilka milionow na to zeby wosjko sie za to wzielo.


@mamut2000: No i widzisz, zabawna rzecz, nas na to nie stać.

gdyby polska była wielka i sprawnie zarządzana to wyłapalaby tych ludzi i zamknęła w obozach(cywilizowanych warunkach) i
  • Odpowiedz
@mamut2000: wszyscy dobrze wiedzieli, że lecą na Białoruś, a nie do Niemiec, gdyby między nimi była tylko 1 granicą, może w jakiejś pokrętnej logice byłbym w stanie to usprawiedliwić. Gdyby dostanie się do Niemiec było legalne i proste, mieliby tam bezpośredni samolot. Bycie skrajnie głupim prowadzi niestety do śmierci, tak działa dobór naturalny.
  • Odpowiedz
@mamut2000: jak chcesz ich odesłać do Iraku jeśli dokumentów nie mają? Hmmm skąd pewność że Irak ich przyjmie? Co później z takim zrobisz? Wrzucisz znów za granicę Białoruską? To znów będzie ta sama sytuacja jak teraz - tylko ze polacy będą ich z drugiej strony pchac.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mamut2000: nie potrafią bronić własnego kraju tylko #!$%@?ą tam gdzie wszystko jest cacy. Niech wracają do siebie i walczą o własny teren a nie #!$%@? biorą nas na litość pisząc "I dont have a country" czy pokazują dzieciaków których sami przywleki na wojnę.
  • Odpowiedz
@taki_typa: nie, nie wszyscy, ale ty masz ewidentnie #!$%@?ąc takie głupoty. Pis sprał ci mózg mówiąc, że jest albo albo. Albo ty umierasz albo oni. Co #!$%@? xDD przecież to trzeba mieć iq niższe niż pantofelek, żeby łykać taki tani przekaz emocjonalny. Ci imigranci są od ciebie wyżej intelektualnie, bo co prawda też łyknęli manipulacje i dali się ograć, ale byli #!$%@? pod ścianą, a ty łykasz takie gówno z
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: Gdzie to gówno łykam byku? Opowiedz mi więcej jaśnie oświecony panie xD

Napiszę ponownie
"Wszyscy, z którymi się nie zgadzam mają sprane mózgi i są za PIS"
Ty jesteś dobrze #!$%@?ęty młody xD
  • Odpowiedz
Gdzie to gówno łykam byku?


@taki_typa: przecież jasno ci napisałem. Nie dziwi mnie jednak brak umiejętności czytania u kogoś, kto daje się nabrać na tanią, emocjonalną manipulację.
  • Odpowiedz
@mamut2000: 21 wiek, mamy internet, prawie każdy ma smartphona i umie z niego korzystać mając 30 lat. Uważasz, że to rozsądne rzucić wszystko co dotychczas znałeś i po prostu zaufać komuś na słowo, że za pewną kwotę dostanie się do krainy mlekiem i miodem płynącej? Przecież oni dokładnie wiedzieli na co się pisali, mają dostęp do instagramów, tiktoków itp. gdzie na bieżąco inni uchodźcy dają relację. Plus nie mów mi,
  • Odpowiedz
21 wiek, mamy internet, prawie każdy ma smartphona i umie z niego korzystać mając 30 lat. Uważasz, że to rozsądne rzucić wszystko co dotychczas znałeś i po prostu zaufać komuś na słowo, że za pewną kwotę dostanie się do krainy mlekiem i miodem płynącej? Przecież oni dokładnie wiedzieli na co się pisali, mają dostęp do instagramów, tiktoków itp. gdzie na bieżąco inni uchodźcy dają relację. Plus nie mów mi, że przed podjęciem
  • Odpowiedz