Wpis z mikrobloga

@wonsz_smieszek: ja brałem do kuchni,łazienki i WC,
wszystko zależy od tego, jak sam ogarniasz poczucie estetyki i ergonomii,
wydaje mi się że jestem ogarnięty w tych kwestiach i kilka rzeczy gość po prostu zwizualizował w 3d, dając jakieś rady.
wziąłbym też drugi raz kogoś takiego, przynajmniej do tych kluczowych pomieszczeń.
  • Odpowiedz
wszystko zależy od tego, jak sam ogarniasz poczucie estetyki i ergonomii,


@adeer: nie ogarniam. dlatego nie chcę ryzykować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym nie chciałbym, żeby tak po prostu ktoś przyszedł i powstawiał mi meble z Casto. Liczę na to, że doświadczony i zorientowany w rynku człowiek będzie w stanie zaproponować coś extra. Ale nie korzystałem nigdy z takich usług.
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: ja brałem architekta wnętrz do mieszkania i KAŻDEMU to polecam. W moim przypadku chodziło o to, że szybko kupiłem mieszkanie, szybko ogarnąłem ekipę, więc nie miałem czasu na wymyślanie jak mieszkanie wykończyć. Co więcej - żona miała za dużo pomysłów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale i tak wyszło super, bo mam mieszkanie takiego jakiego bym sam nie wymyślił.

Architektkę miałem z Łodzi, a sam mieszkam
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: Porządny architekt wykaz materiałów i mebli powinien mieć w cenie - między innymi za to właśnie płacisz, by z gotową listą usiąść do kompa i zamówić wszystko od razu bez zastanawiania się po milion razy czy do paneli A będą lepiej pasowały płytki B czy C, jeżdżenia po sklepach by sprawdzić, jak na żywo materiały wyglądają oraz liczenia, czy potrzebujesz 5 czy 20m2.

Między innymi z tego powodu IMO
  • Odpowiedz
Ale i tak wyszło super, bo mam mieszkanie takiego jakiego bym sam nie wymyślił.


@SuperStefan: o to właśnie mi chodzi. Chyba nie chciałbym mieszkać w takim, które sam wymyśliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdalnie się trochę cykam. To nie jest duże mieszkanie, więc trudność większa i wolałbym chyba, żeby ktoś sam przyszedł i zobaczył.
  • Odpowiedz
@Pantegram: no to teraz jeszcze znaleźć kogoś z polecenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak próbowałem googlować, to wszędzie biura chwalą się projektami rezydencji celebrytów czy Kulczyków, więc może nie być łatwo znaleźć kogoś, kto ogarnie z fantazją zwykłe mieszkanie.
  • Odpowiedz
Zdalnie się trochę cykam. To nie jest duże mieszkanie, więc trudność większa i wolałbym chyba, żeby ktoś sam przyszedł i zobaczył.


@wonsz_smieszek: mam koleżankę, która miała architekta z jej miasta i wizyta face2face na mieszkaniu wcale nie pomogła - bo gość zrobił kiepską robotę. A u mnie zdalnie wyszło super. Napewno przy każdym otrzymanym projekcie warto wziąć taśmę mierniczą i sprawdzić samemu, czy np. stół w tym i tym miejscu jest ok. Albo też przejść się do IKEI i sprawdzić na żywym przykładzie dane wymiary.

To może zdradź tutaj, co to za architekt? Niech korzysta z dobrej reklamy kobieta
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: Projekt zdalny to nie jest problem, bo architektowi wystarczą w zupełności wymiary z rzutów deweloperskich - oni to potem wrzucają w programy do projektowania 3D i tam świetnie wszystko co potrzeba widać. Nawet jakby przyjechał architekt osobiście, to i tak projekt w 3D musi zrobić.

Na rzutach od dewelopera będzie informacja o stronach świata, gdzie grzejniki i jej wysokie, gdzie okna i jak wysokie, którędy idą rury - to
  • Odpowiedz
no to teraz jeszcze znaleźć kogoś z polecenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak próbowałem googlować, to wszędzie biura chwalą się projektami rezydencji celebrytów czy Kulczyków, więc może nie być łatwo znaleźć kogoś, kto ogarnie z fantazją zwykłe mieszkanie.


@wonsz_smieszek: Nie polecę mojej architekti, bo komunikacja z nią była jak z upośledzonym dzieckiem... ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakbym miała drugi raz szukać w
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: To faktycznie przydałby się ktoś, kto to mieszkanie zwymiaruje... :/ To, gdzie są instalacje jest dla architekta bardzo ważne, bo np. kibel można przesunąć bodajże tylko o 1m, więc go nie przełożysz z jednego rogu łazienki na drugi.
  • Odpowiedz
@Pantegram: dzięki @SuperStefan (jesteś Super!) i Tobie dowiedziałem się w ogóle, że coś takiego jak Homebook jest i faktycznie mogę się choć trochę zorientować w temacie :)

Tylko jak się okazało, moja architektka miała 5.0 na Google, bo usuwa negatywne opinie i moją negatywną też usunęła ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie wiedziałem, że tak można.
  • Odpowiedz
  • 3
@wonsz_smieszek od razu Ci napisze, że nikt z dużego biura z dobrym portfolio nie weźmie tego projektu - za mały metraż. Celuj w osoby startujące z mniejszą ilością projektów.
  • Odpowiedz
dowiedziałem się w ogóle, że coś takiego jak Homebook jest i faktycznie mogę się choć trochę zorientować w temacie :)


@wonsz_smieszek: to na szybko dodam takie tipy, które użyła moja projektantka i są widoczne na jej wizualizacji:
- w łazience fajnie jest walnąć duże lustro na ścianę. Ogólnie lustra powiększają przestrzeń
- w pozostałych pomieszczeniach, fajnie jest użyć fototapet dobrej jakości - dzięki temu ściana może dodać detali. W toalecie mam nawet kombinację - lustro, a na przeciwnej stronie fototapeta - daje to bardzo fajny efekt!
- dobrze jest, gdy też ściany, fronty i kanapy są tłem dla kolorów i dodatków - u mnie w salonie jest szara kanapa, a w w kuchni antracytowe płytki; za pomocą drobnych dodatków (np. żółta poduszka na kanapie, miętowy dzbanek na blacie kuchennym) mogę łatwo dodać (i łatwo
  • Odpowiedz
  • 3
@wonsz_smieszek na Facebooku jest grupka w stylu: "szukam projektanta wnętrz", możesz tam spróbować . Zaoszczędzisz trochę czasu, bo tak jak pisze, większe biura czy też osoby z dobrym portfolio najczęściej biorą całe mieszkania o jakiejś określonej minimalnej powierzchni + najczęściej rynek pierwotny (największe możliwości aranżacji przestrzeni) i często z określonym minimalnym budżetem, żeby nie tracić czasu na szukanie płytek po promocjach. Oczywiście, to co napisałem to tylko dobra rada i możesz
  • Odpowiedz