Wpis z mikrobloga

@AdelbertPeel: A ja jestem zdanie że wpuszczenie ich nakręci to jeszcze bardziej więc Polska i UE powinna uderzyć w Białoruś. Potem wąsaty będzie nam dyktować warunki bo zawsze może sprowadzić ludzi z każdego zakątka świata bo wiadomo każdy ale to każdy z automatu w mediach jest azylantem uciekającym ze strefy wojny. Są po stronie Białoruskiej więc powinni tam się starać o azyl i to Białoruś łamie prawo przerzucają ich na naszą
@owocliczi: bo bendo się wysadzać, kwiii. Tak mówią typowi Janusze, tj wujkowie z którymi miałem okazję porozmawiać. #!$%@?, jak ktoś miałby tu zrobić z jakiegoś powodu zamach, to nie potrzebuje do tego wysyłać jakichś uchodźców przez Białoruś.

Dla mnie to jest nie pojęte. Każdego wziąć, przepytać, kto, po co, papiery, itd i wydać decyzję na pobyt albo deportować. Dać im wody, jedzenia do czasu wydania decyzji. Ja wiem, że to pracochłonne
@MarSlayer: ja jestem ciekaw co by było gdyby rządziła "oficjalna" partia lewicowa w Polsce, czyli mix Razem, Biedronia i reszty. Coś mi się wydaje, że oni mogliby nagle być przeciwni przyjmowaniu imigrantów. Oni by wtedy rządzili, zaczęło by się dbanie o sondaże nie tylko swojego elektoratu ale też innych by utrzymać władzę + odpowiadali by za wszystko co się dzieje. Julki dostałyby niezłego mindufcka gdyby rzeczniczka lewicy na konferencji powiedziała, że
@podjad3k: w końcu ktoś zaczyna to zauważać. Sam jestem też ciekawy gdzie to ludzie popierający tą migracje chcą deportować gościa bez papierów? Pewnie skończyło by się to obozami dla takich osób i problem dalej by był
typie ale wiesz że w Polsce brakuje ludzi do roboty? XD


@mentari: do jakiej pracy brakuje ludzi i czy ci imigranci będą ją w stanie wykonywać oraz po jakim czasie od przybycia.
nie jestem ani po lewej ani po prawej stronie i to mnie właśnie zastanawia. Dlaczego po prostu ich nie przyjmiemy? Co zmieni te kilka tysięcy osób w 40mln państwie, gdzie brakuje ludzi do pracy? Zwłaszcza, że prawdopodobnie traktują Polskę jako przystanek na Zachód? Bo aktualnie to mi wygląda na szopkę, żeby jeszcze bardziej podzielić ludzi.


@owocliczi: to, że oni nie zamierzają pracować, a brać socjal. A jak to się nie uda,
@owocliczi Niemcy też tak naprawdę nie chcą żeby trafiali do nich, dlatego po cichu trzymają za nas kciuki.
Mam nadzieję, że pis jakoś tę kartę wykorzysta w rozgrywkach międzynarodowych, ale znając ich nieudolność raczej nie
@owocliczi: Spoko - nie ma sprawy. Tylko niech idą na granicę z paszportem, wizą i certyfikatem covidowym. Ani mnie, ani Ciebie nikt przez granicę nie przepuści bez tego, czemu w takim razie tu jest wyjątek? Oni tam przylatują samolotami, czyli jakieś dokumenty mają? No i czemu nie zostaną na Białorusi - wojny tam nie ma, kartofli pewnie wystarczy, a i miłe słowo się znajdzie, bo Białorusini to dobrzy ludzie.