Wpis z mikrobloga

@MarSlayer: wydaje mi się, że to wcale nei jest takie trudne. Wystarczy do takiego gościa wystosować pisemne zaproszenie, wykazać, że się zatrzyma u nas w mieszkaniu i że mamy środki na jego utrzymanie i on z takim kompletem dokumentów może się udać do ambasady i powinien bez problemu uzyskać wizę turystyczną na wjazd do Polski. Generalnie jak masz np. kolegę w kraju, który nie ma ruchu bezwizowego z Polską to
  • Odpowiedz
@owocliczi: to jest znacznie bardziej skomplikowane. Oni chcą raczej przejść do Niemiec, a Niemcy już i tak zapobiegawczo uruchomiki swoje służby, żeby ich odeałać do nas w razie czego, a i przy okazji daje to pretekst do ograniczenia wolnego przepływu ludzi na graniacach Polska-UE.

Kolejna rzecz, to jest parę tysięcy ludzi z terenów gdzie p-----c jedt prawem. Jest co najmniej duża szansa, że ci ludzie pójdą w kierunku przestępczości zoeganizowanej
  • Odpowiedz
logika wskazuje na teren niczyj, terytorium nie należące do żadnego państwa. Antarktyda, środek oceanu, obszar Bil Tawil.


@qnebra: to jeszcze mi powiedz kto za to wszystko zapłaci i czy jest jakieś prawo pozwalające na wywożenie ludzi na Antarktydę czy środek oceanu?
  • Odpowiedz
skoro brakuje ludzi do pracy to należy bardziej zająć się politykami rynku pracy a nie imigracyjnymi.
@Elijahu i @owocliczi jak chcecie deportować obywateli krajów, z którymi ani UE ani PL nią mają umów readmisyjnych?
  • Odpowiedz
@maad: to ma być argument? :P
@Nemrod: paszport pewnie mają, a czemu nie uzyskali wizy turystycznej do Polski tego nie wiem, ale to byłoby chyba prostsze, nie sądzisz? Chcą żyć normalnie, bo w ich kraju jest r--------l, tak jak Polacy chcieli żyć w UK i w Niemczech żeby ich poziom życiowy wzrósł. To nie są Afrkanerzy na pontonach gotowi na wszystko.
  • Odpowiedz
@owocliczi: Nie. W tej chwili w Miśku lądują 4 samoloty dziennie, czyli 1000 "uchodźców". Jeśli teraz wpuścisz tę grupę, to w ciągu roku przyjedzie ok. 365 tys. (o ile nie więcej, bo wystarczy Baćce i Putinowi otworzyć dodatkowe połączenia z Irakiem i brać po 500$ za bilet). Przez 3 lata to jest milion. A wiemy, że od kilku lat pływają przez M. Śródziemne i jakoś to się nie kończy.
Jeśli
  • Odpowiedz