Wpis z mikrobloga

  • 221
Jaki wysyp profesorów od paracetamolu pod wpisem @przeciwko78 (notabene jedynego znanego leku z obrazka pod tym wpisem) xD Prawdziwe konsylium ekspertów.

Dla laików: Szpitalne dawkowanie paracetamolu 1000mg 4xd, bezpieczna dawka skuteczna u osób bez przeciwwskazań, przy podaniu dożylnym zawsze w 100ml 0.9%NaCl.

Prof. @Arturrow

400 ml paracetamolu xD na jeden dzień


Prof. @JaNo85

sratatata 4g paracetamolu dziennie


Prof. @yhbgrobdoivbvwamsv w odpowiedzi do profesora @JaNo85

No tak. Nic dziwnego ze taka śmiertelność xD


Prof. @hors z zastrzeżeniami do obowiązującego dawkowania leków zatwierdzonych przez FDA i EMA:

Można prosić o większe zdjęcie? Już po tym paracetamolu podejrzewam że to absolutna bzdura, ale chętnie zobaczyłbym dawki pozostałych leków


Prof. @NorthWarrior myślący, ze w szpitalach leżą statyści:

#!$%@?, jak jesteś schorowany to i zwykła grypa cię wyśle na OIOM. Jakoś ja lvl32, zero sportu, niezdrowy tryb życia, #!$%@? fast foodow, 16 lat szlugi pale, do tego problemy z płucami i co? Jakbym węchu nie stracił to bym się nawet nie kapnął, że mam covida i w zasadzie to jedyny objaw nielicząc że sie #!$%@? czułem kilka dni jak na kacu xD


Prof. @hejhej_lalala analizujący karty zleceń lekarskich dla 'starego'

coś podobnego, a jak stary leżał to dostawał tylko tlen i to oczywiście w stężeniu za słabym na poprawę, dopiero przed respiratorem dostał większą dawkę co zaczęło wracać go do zdrowią. Żadnych witamin żadnego nic, co to w ogóle za zestawienie na zdjęciu. chyba że to nie o polsce mowa.


Prof. @franaa wybitny anestezjolog i psychiatra:

A ten Midazolam to niby do czego? To psychotrop. Fejk jak wuj. A taka ilość uspilaby nosorożca


Prof. @Kakuna

Płyny też się nie zgadzają


Do strzykawek z heparyną się nikt nie doczepil bo nie wiedzą co w nich jest xD.

Faktycznie jak nie było internetu to tylko rodzina wiedziała, jacy są z niektórych...

#bekazpodludzi #medycyna #medcontent #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow

Link do wpisu:  https://www.wykop.pl/wpis/61548273
Wjolka - Jaki wysyp profesorów od paracetamolu pod wpisem @przeciwko78 (notabene jedy...

źródło: comment_1636288966FStUner876CtaLNInYC5gb.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@Wjolka: ja #!$%@?, tego się nawet już nie da skomentować xD wystarczy wpisac w Google „paracetamol”, żeby zobaczyć, ze dawka 4g nie jest niepoprawna, ale to juz przekracza możliwości intelektualne pseudo profesorow, bo będzie podane jako normalny artykuł, a nie filmik z żółtymi napisanymi i gęstością 50 teorii spiskowych na sekundę materiału. Niejednokrotnie tyle przyjmowałam przy migrenach, w koktajlach z kodeina lub kwasem acetylosalicylowym. Jedna tabletka Apapu to przecież 500mg paracetamolu,
  • Odpowiedz
@Wjolka: Ach COVID u dializowanych. Zaburzenia neurologiczne, zgony w 2 dni od stanu „chodzi i gada bez tlenu”, sepsy Candida i Acinetobacter, udary, krwawienia do przewodu pokarmowego, dializy bez antykoagulacji bo krwawi, mocznica bo dostali sterydy. Jeszcze lepsi dializowani otrzewnowo - pod opieką medycznych bez doświadczenia z takim pacjentem, tracący głowę, przewadniający się, wikłani zapaleniem otrzewnej. Boże jak dobrze, że chwilowo mnie to omija i jak idę na obchód to nie
  • Odpowiedz
@Wjolka: przecież 4g to ja biorę na przeziębienie jak mam mocniejsze, a tu pewnie służy do zbijania gorączki rzędu 40 stopni xD

To naprawdę nie trzeba się znać, żeby ogarnąć, że na OIT to jednak podaje się więcej prochów niż pacjentowi do domu da lekarz rodzinny xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Wjolka: Ja raz miałem "dyskusje" na wykopie z prof inżynierem na temat mojej dziedziny zawodowej. Tłumaczył mi, że strop na budowie można rozszalowac już po tygodniu. Próbowałem mu zasugerować dlaczego tak nie powinno się robić wskazując konkretne procesy, które zachodzą w takim stropie i mogą wpłynąć na jakość. To stwierdził, że pie*dole i ostatecznie i tak kierownik budowy decyduje. Na co stwierdziłem, że owszem j ja nigdy nie zezwalam na wcześniejsze
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@hobbajt Miałam to szczęście ze mielismy zespół faktycznie interdyscyplinarny. Nefrologia, anestezjologia, pulmonologia i pomoc z calego szpitala. Na dziś jestesmy w okrojonym składzie ale za niedlugo to się zmieni.
Ale tez uczylam się obslugi respiratora, doboru parametrów :) pulmonolodzy dializ.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Felonious_Gru U 'zdrowego' poza covidem - w sumie niewiele. Tlen, leki i jak nie pomaga to patrzysz jak sie dusi, niv, respirator (a do tego czasu np zaczynają majaczyc i rozwalają pół oddziału). Tyle, ze tych mlodych zdrowych jest pewna czesc, a reszta to covid + dekompensacja wszytskich mozliwych chorób w jego przebiegu. I tu jest dramat. Nie musi miec respiratora by byc pacjentem 'oiomowym'. A takich potrafi byc 15-tu na dyzurze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Wjolka: każdy lekarz, który z jakiegoś powodu znalazł się w tym miejscu powinien mieć tagi covidowe na czarnej, bo to jest jakiś obłęd. Z tymi ludźmi nie da się dyskutować, ich nie interesują żadne fakty. Mam te tagi na czarnej od kilku miesięcy i wykop stał się dużo lepszym miejscem, ale i tak jakiś wątek niekiedy się prześlizgnie, no i za każdym razem jest to samo szambo w komentarzach.
  • Odpowiedz
@Wjolka: może i jesteś mądra i wykształcona w swojej dziedzinie.. ale nikt nie nauczył Cie korzystać z internetu? :D na internet trzeba patrzeć z perspektywy statystyki i często tak jakbyś losowała.

Na 99% komentarzy trzeba mieć "filtr", nie czytać ich, albo po prostu z nich się śmiać. 1% czytać, ale też weryfikować. Jeśli to z Twojej dziedziny, to możesz mieć tę przyjemność, że sama komentarz zweryfikujesz. Jeśli z innej to już
  • Odpowiedz
@Wjolka: Zawsze jak napotykam w necie takie postacie jak szanowny profesor rehabilitowany wielki specjalista dr Wykopek to sie zastanawiam nad tym paradoksem internetu. Jakim cudem narzedzie pozwalajace w latwy i prawie darmowy sposob na dostep do calej wiedzy ludzkosci doprowadzilo do takiego renesansu glupoty i ignorancji? Czemu ludzie tutaj sa tak pewni swoich niemerytorycznych i pochopnych opinii? Tego nie rozumiem.

To tak jakby ktos np. wynalazl idealne, niesamowicie kaloryczne tanie, latwe
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@quizonmyface

ale nikt nie nauczył Cie korzystać z internetu?


XD Nie, jestem samoukiem.
A piszę tagując więc do pewnego grona ludzi.

@zielonzielon Bardzo trafne i obrazowe porównanie. Jest tez niezwykły kult 'chłopskiego rozumu', cecha wywyzszana ponad wszytskie inne.
  • Odpowiedz