Wpis z mikrobloga

  • 221
Jaki wysyp profesorów od paracetamolu pod wpisem @przeciwko78 (notabene jedynego znanego leku z obrazka pod tym wpisem) xD Prawdziwe konsylium ekspertów.

Dla laików: Szpitalne dawkowanie paracetamolu 1000mg 4xd, bezpieczna dawka skuteczna u osób bez przeciwwskazań, przy podaniu dożylnym zawsze w 100ml 0.9%NaCl.

Prof. @Arturrow

400 ml paracetamolu xD na jeden dzień


Prof. @JaNo85

sratatata 4g paracetamolu dziennie


Prof. @yhbgrobdoivbvwamsv w odpowiedzi do profesora @JaNo85

No tak. Nic dziwnego ze taka śmiertelność xD


Prof. @hors z zastrzeżeniami do obowiązującego dawkowania leków zatwierdzonych przez FDA i EMA:

Można prosić o większe zdjęcie? Już po tym paracetamolu podejrzewam że to absolutna bzdura, ale chętnie zobaczyłbym dawki pozostałych leków


Prof. @NorthWarrior myślący, ze w szpitalach leżą statyści:

#!$%@?, jak jesteś schorowany to i zwykła grypa cię wyśle na OIOM. Jakoś ja lvl32, zero sportu, niezdrowy tryb życia, #!$%@? fast foodow, 16 lat szlugi pale, do tego problemy z płucami i co? Jakbym węchu nie stracił to bym się nawet nie kapnął, że mam covida i w zasadzie to jedyny objaw nielicząc że sie #!$%@? czułem kilka dni jak na kacu xD


Prof. @hejhej_lalala analizujący karty zleceń lekarskich dla 'starego'

coś podobnego, a jak stary leżał to dostawał tylko tlen i to oczywiście w stężeniu za słabym na poprawę, dopiero przed respiratorem dostał większą dawkę co zaczęło wracać go do zdrowią. Żadnych witamin żadnego nic, co to w ogóle za zestawienie na zdjęciu. chyba że to nie o polsce mowa.


Prof. @franaa wybitny anestezjolog i psychiatra:

A ten Midazolam to niby do czego? To psychotrop. Fejk jak wuj. A taka ilość uspilaby nosorożca


Prof. @Kakuna

Płyny też się nie zgadzają


Do strzykawek z heparyną się nikt nie doczepil bo nie wiedzą co w nich jest xD.

Faktycznie jak nie było internetu to tylko rodzina wiedziała, jacy są z niektórych...

#bekazpodludzi #medycyna #medcontent #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow

Link do wpisu:  https://www.wykop.pl/wpis/61548273
Wjolka - Jaki wysyp profesorów od paracetamolu pod wpisem @przeciwko78 (notabene jedy...

źródło: comment_1636288966FStUner876CtaLNInYC5gb.jpg

Pobierz
  • 56
  • 160
@Vaerlin Od dawna mam tagi o covid na czarnej, bo naprawdę nie da się czytać tych wysrywów 'ekspertów' w dziedzinach, którym poświęciło się całe swoje życie.
Nie wypowiadam się na temat hydrauliki, astronomii czy lotnictwa bo zwyczajnie nie mam o tym zielonego pojęcia.
A tu sie okazuje, ze siedzę w wybitnym gronie osób na wypoku, ktorzy bez bilansu płynów potrafią określić zapotrzebowanie na płyny osoby zapewne gorączkującej (paracetamol mimo opioidów), na respiratorze.
@TheMan Obawiam się, że zaraz się tego doczekamy.

To co widac na zdj. pod tamtym wpisem poza lekami stricte 'anestezjologicznymi' do sedacji - midazolam, fentanyl i lekami do stym. - to standard na każdym o. covidowym, a czesto daje sie znacznie wiecej bo to pakiet dla wyjsciowo zdrowego człowieka. XD
@Kalafjoreg Bo te 4g/d jako maksymalna dawka przez krotki okres czasu przy braku przeciwwskazan to dawka bezpieczna.

A innymi prawami w dodatku rzadzi sie szpital w kwestii lekow - pod kontrola lekarza, przez określony czas i w określonej dawce, pod kontrolą badan laboratoryjnych, przy odpowiednim nawodnieniu itd.

Ale wykopowi eksperci są podzieleni jak widać xD
Prof. @hors z zastrzeżeniami do obowiązującego dawkowania leków zatwierdzonych przez FDA i EMA:


@Wjolka: Chciałem wyraźniejsze zdjęcie żeby zobaczyć jaka jest dawka paracetamolu w tej butelce, jak to butelka 100ml i jest 1000mg na 100ml to wszystko ok. Raczej spodziewałem sie 1000mg w 10ml
@tbhilt Ich się nie da wyjaśnić, to inny świat.
Mam aktualnie 4 lozka monitorowane i 10 lózek 'zwyklych' covidowych pod opieka.
Niektorzy niezaszczepieni w dniu przyjecia tez potrafią mi sypac swoimi teoriami mimo narastajacej dusznosci. Lepiej sie nie wdawac w dyskusje bo szkoda czasu w tym kombinezonie. Po paru dniach na oddziale miękną - jak widzą kolegów z tym samym rozpoznaniem pakowanych do worków.
Ja tam lubię sobie popisać szczególnie na głównej z elitą internetu. Tam to wszędzie widzą spiski żydowskie, masonerie, nwo i inne bzdury. Polecam zerknąć, żeby zobaczyć pośród kogo aktualnie przebywamy. Brakuje mi tylko ludzi, którzy ciągle przepowiadają koniec świata ale może tych mam na czarno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wykop traktuję jako odskocznie dla relaksu. Nigdzie się tak nie śmieję jak tutaj czytając komentarze.