Wpis z mikrobloga

  • 221
Jaki wysyp profesorów od paracetamolu pod wpisem @przeciwko78 (notabene jedynego znanego leku z obrazka pod tym wpisem) xD Prawdziwe konsylium ekspertów.

Dla laików: Szpitalne dawkowanie paracetamolu 1000mg 4xd, bezpieczna dawka skuteczna u osób bez przeciwwskazań, przy podaniu dożylnym zawsze w 100ml 0.9%NaCl.

Prof. @Arturrow

400 ml paracetamolu xD na jeden dzień


Prof. @JaNo85

sratatata 4g paracetamolu dziennie


Prof. @yhbgrobdoivbvwamsv w odpowiedzi do profesora @JaNo85

No tak. Nic dziwnego ze taka śmiertelność xD


Prof. @hors z zastrzeżeniami do obowiązującego dawkowania leków zatwierdzonych przez FDA i EMA:

Można prosić o większe zdjęcie? Już po tym paracetamolu podejrzewam że to absolutna bzdura, ale chętnie zobaczyłbym dawki pozostałych leków


Prof. @NorthWarrior myślący, ze w szpitalach leżą statyści:

#!$%@?, jak jesteś schorowany to i zwykła grypa cię wyśle na OIOM. Jakoś ja lvl32, zero sportu, niezdrowy tryb życia, #!$%@? fast foodow, 16 lat szlugi pale, do tego problemy z płucami i co? Jakbym węchu nie stracił to bym się nawet nie kapnął, że mam covida i w zasadzie to jedyny objaw nielicząc że sie #!$%@? czułem kilka dni jak na kacu xD


Prof. @hejhej_lalala analizujący karty zleceń lekarskich dla 'starego'

coś podobnego, a jak stary leżał to dostawał tylko tlen i to oczywiście w stężeniu za słabym na poprawę, dopiero przed respiratorem dostał większą dawkę co zaczęło wracać go do zdrowią. Żadnych witamin żadnego nic, co to w ogóle za zestawienie na zdjęciu. chyba że to nie o polsce mowa.


Prof. @franaa wybitny anestezjolog i psychiatra:

A ten Midazolam to niby do czego? To psychotrop. Fejk jak wuj. A taka ilość uspilaby nosorożca


Prof. @Kakuna

Płyny też się nie zgadzają


Do strzykawek z heparyną się nikt nie doczepil bo nie wiedzą co w nich jest xD.

Faktycznie jak nie było internetu to tylko rodzina wiedziała, jacy są z niektórych...

#bekazpodludzi #medycyna #medcontent #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow

Link do wpisu:  https://www.wykop.pl/wpis/61548273
Pobierz
źródło: comment_1636288966FStUner876CtaLNInYC5gb.jpg
  • 56
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Wjolka: każdy lekarz, który z jakiegoś powodu znalazł się w tym miejscu powinien mieć tagi covidowe na czarnej, bo to jest jakiś obłęd. Z tymi ludźmi nie da się dyskutować, ich nie interesują żadne fakty. Mam te tagi na czarnej od kilku miesięcy i wykop stał się dużo lepszym miejscem, ale i tak jakiś wątek niekiedy się prześlizgnie, no i za każdym razem jest to samo szambo w komentarzach.
@Wjolka: może i jesteś mądra i wykształcona w swojej dziedzinie.. ale nikt nie nauczył Cie korzystać z internetu? :D na internet trzeba patrzeć z perspektywy statystyki i często tak jakbyś losowała.

Na 99% komentarzy trzeba mieć "filtr", nie czytać ich, albo po prostu z nich się śmiać. 1% czytać, ale też weryfikować. Jeśli to z Twojej dziedziny, to możesz mieć tę przyjemność, że sama komentarz zweryfikujesz. Jeśli z innej to już
@Wjolka: Zawsze jak napotykam w necie takie postacie jak szanowny profesor rehabilitowany wielki specjalista dr Wykopek to sie zastanawiam nad tym paradoksem internetu. Jakim cudem narzedzie pozwalajace w latwy i prawie darmowy sposob na dostep do calej wiedzy ludzkosci doprowadzilo do takiego renesansu glupoty i ignorancji? Czemu ludzie tutaj sa tak pewni swoich niemerytorycznych i pochopnych opinii? Tego nie rozumiem.

To tak jakby ktos np. wynalazl idealne, niesamowicie kaloryczne tanie, latwe
@quizonmyface

ale nikt nie nauczył Cie korzystać z internetu?


XD Nie, jestem samoukiem.
A piszę tagując więc do pewnego grona ludzi.

@zielonzielon Bardzo trafne i obrazowe porównanie. Jest tez niezwykły kult 'chłopskiego rozumu', cecha wywyzszana ponad wszytskie inne.