Wpis z mikrobloga

Na dzisiejszy projekt postanowiłem, że zrobię pierś z kaczki metodą #sousvide ( ͡º ͜ʖ͡º) Szafran w środku jest potrzebny później do sosu ( ͡º ͜ʖ͡º)

Oczywiście potem będzie zadymione, wszystko postaram się ładnie opisać dla chętnych (σ ͜ʖσ)

Z tego co znalazłem to 57⁰C na 2 godziny potem pauza i opiekanie, zadymiane będzie drewienkiem z drzewka pomarańczowego ʕʔ

Dodatki: glazurowane kolorowe marchewki robione wcześniej na parze z tymiankiem, sos szafranowo-jeżynowy (z tego co zostanie w worku po sv) +miodzie i winie, sos żurawinowy ( akurat ten drugi jest świetny nie ma co po robić własnego ( ͡º ͜ʖ͡º) ) młoda sałata z buraczkiem i grzybki na parze i zapieczone ( ʖ̯)

Może dorzucę jeszcze małe ziemniaczki lub pastę z groszku, ale nie wiem czy nie będzie za dużo ( ʖ̯) wyjdzie w praniu ( ͡º ͜ʖ͡º)


Chętnych zapraszam na ( ) #glodnyjakwilk jeszcze dzisiaj dodam jak wyszło ʕʔ

#sousvide #gotujzwykopem #dwudzionek #gotowanie

W komentarzach jak zawsze bonusik ( ͟ل͜)
Pobierz v.....k - Na dzisiejszy projekt postanowiłem, że zrobię pierś z kaczki metodą #sousvi...
źródło: comment_1636287106hn0Ua0BONDcqdZkhQUctZY.jpg
  • 18
@T3sla a tam, raz na tydzień można ( ͡º ͜ʖ͡º) udało się tylko kaczuche euro taniej kupić xD

Ale większość produktów mogę użyć z innymi obiadami wiec nie ma takiej dużej kwoty ( ͡º ͜ʖ͡º)