Wpis z mikrobloga

@Tosca303: Zdania się podzielone tylko wśród tych, którzy mają braki w wiedzy. Człowiek zaczyna sie wtedy gdy wykształca się kora mózgowa, bo jej posiadanie jest warunkiem sine qua non bycia osobą. Gdy tracisz korę mózgową przestajesz byś osobą - stajesz się jedynie ciałem - zgodnie z prawem umierasz, mimo iż twoje serce bije, twoje płuca pracują. Zgodnie z nauką, zgodnie z prawem, bez absurdalnych paradoksów i ściemy. Nawet najbardziej restrykcyjne
  • Odpowiedz
@GOOF1: O tak, chętnie je zobaczę. Ba, najlepsze by było porównanie ile procent niepełnosprawnych kończy w ten sposób w relacji do pełnosprawnych.
  • Odpowiedz
kora mózgowa jest siedliskiem wyższych czynności mózgowych


@fiziaa: Aha i jeszcze jedno - bo nie mogę już czytać tych Twoich wzmianek o korze mózgowej - jakby co to ona występuje też u jaszczurek i żółwi. Także ten...
  • Odpowiedz
Zdania się podzielone tylko wśród tych, którzy mają braki w wiedzy.


@fiziaa: no tak, ty masz braki wiedzy

Człowiek zaczyna sie wtedy gdy wykształca się kora mózgowa, bo jej posiadanie jest warunkiem sine qua non bycia
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: O ile pamiętam zdolność do gry w pinponga definiuje prawo do życia tylko w przypadku osób o skrajnie lewicowych poglądach (no bo jak to tak urodzić dziecko bez rączek, usunąć trzeba). W odróżnieniu od gry w pinponga posiadanie funkcjonującego narządu, którego funkcją są wyższe czynności nerwowe, definiuje prawo do życia, gdyż narząd taki posiadają jedynie osoby.
  • Odpowiedz
O ile pamiętam zdolność do gry w pinponga definiuje prawo do życia tylko w przypadku osób o skrajnie lewicowych poglądach


@fiziaa: dobra teraz już wiem, ze trollujesz, bo nei mozna byćtak głupim. Gdzie ja pisałem, że wiążęping ponga z prawem do zycia? xDDD

W odróżnieniu od gry w pinponga posiadanie funkcjonującego narządu, którego funkcją są wyższe czynności nerwowe, definiuje prawo do życia, gdyż narząd taki posiadają jedynie
  • Odpowiedz
@Mmmkurla: Myślę, że jednak jasne jest, że ograniczamy się w tej rozmowie jedynie do kory mózgowej zlepków komórek z gatunku Homo sapiens. Acz, chciałabym przypomnieć, że w każdym cywilizowanym kraju wyższe zwierzęta również mają pewne prawa w tym prawo do życia, a w niektórych naczelne mają jeszcze więcej praw. I to bynajmniej nie dlatego, że umieją one jeść, pić i rozmnażać się albo są słodkie, ale ze względu na to,
  • Odpowiedz
@fiziaa: Niezwykle zabawne jest, że juztyle razy mi odpowiedziałaś, a dalej unikasz konkretnej odpowiedzi na proste pytanie xD Nieprawdopodobne jak ludzki mózg potrafi silnie wypierać fakty :D Jesteś skrajnie zideologizowana
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: Gdybyś chciał się dowiedzieć jak działa fPET to byś się dowiedział, że funkcjonuje. :) No ale nie chcesz więc co mam Ci na to odpisywać? No powiedz?
  • Odpowiedz
Gdybyś chciał się dowiedzieć jak działa fPET to byś się dowiedział, że funkcjonuje. :) No ale nie chcesz więc co mam Ci na to odpisywać? No powiedz?


@fiziaa: Ja cię pytam jak działają u płoda wyższe czynności nerwowe i kora, a nie jak działa jakaś metoda xDDD
Ceolowo unikasz odpowiedzi, bo ci wykrzacza twojąchorą ideologię
  • Odpowiedz
Polsce nie można sobie ot tak legalnie zabić psa czy kota.


@fiziaa: Oczywiście, że można - lekarz może dokonać tego aby ukrócić jego cierpienia. Widzisz ironię w kontekście swoich poglądów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mmmkurla: Lepsze to niż argumentum ad personam + cherry picking. Nie ma to jak sobie wybrać jakiś mały fragmencik wypowiedzi i użyć go do marudzenia na interlokutora, by nie musieć się odnieść do jej meritum.
  • Odpowiedz
@Mmmkurla: Eutanazja to nie jest "tak sobie zabicie". Ba, w odróżnieniu od Waszych ukochanych PiSowców ja jestem za eutanazją jeśli istnieje możliwość wyrażenia świadomej zgody i nie jest ona wykonywana w przypadku sprzeciwu pacjenta, jak to bywa w barbarzyńskich "postępowych" krajach.
  • Odpowiedz
Nie ma to jak sobie wybrać jakiś mały fragmencik wypowiedzi


@fiziaa: To nie jest "mały fragmencik". Wspominasz o "skrajnej lewackości" w niemal co drugim komentarzu. I co lepsze to swoim rozmówcom zarzucasz ideologizowanie. Jesteś wykształcona, zakładam, że inteligentna- naprawdę nie widzisz tego paradoksu w swoich wypowiedziach?
  • Odpowiedz
@fiziaa:
twoja logika:
- sprawna ręka jest niezbędna do gry w ping ponga
- ale ten typ ma rękę w kształcie rogalika, bez stawów i wielkości nuggetsa, a tak w ogóle to jest sparaliżowana
- a, czyli ma rękę, no to gramy
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: Jak już wspomniałam, wielokrotnie, funkcjonuje tak samo, nie ma żadnej "wyjątkowej kory płodowej", co zresztą potwierdza publikacja i obrazowania fPET. Człowiek światły i inteligentny wolałby przejrzeć dowody sam i wysnuć wnioski, ale jeśli potrzebujesz, by Ci ktoś powiedział, jak masz myśleć, to proszę.
  • Odpowiedz