Wpis z mikrobloga

można coś samemu ocenić? No wiem, że samodzielne myślenie to trudna rzecz, ale warto spróbować.


@fiziaa: no faktycznie świetne ratowanie poziomu, zachęcanie do "samodzielnego myślenia" na podstawie kilku zdjęć płodu w różnych stadiach rozwoju i oceny czy to człowiek czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście, że kryteria dopuszczalności aborcji, nawet liberalnej, będą zawsze arbitralne, bo nawet kwestia co jest a co nie jest człowiekiem, czy
  • Odpowiedz
  • 9
Warto podkreślić że nie ma znaczenia stopień rozwoju poszczególnych organów, znaczenie ma wykształcenie układu nerwowego kiedy to wszystko zaczyna być połączone z tym mózgiem i kiedy zaczyna czuć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@fiziaa: dzięki że poruszyłaś ten temat faktycznie zmusza do refleksji.

A dzięki ludziom w komentarzach którzy teoche naprostowali twój przekaz (np. o skalę) to już wyrobiłem sobie zdanie i wiem że aborcja do 12 tygodnia powinna być jak najbardziej legalna.
  • Odpowiedz
  • 0
@Greg36

A tu wersja zaktualizowana o skale względem głowy płodu:

Podobnie wyglądasz z dużej wysokości. Kwestia perspektywy dzbanie
  • Odpowiedz
Trochę ciekswostek:
Między 17. a 20. tygodniem ciąży w mózgu dziecka powstają komórki nerwowe, których zadaniem będzie rozpoznawanie bodźców zewnętrznych, takich jak smak, zapach, dźwięk czy światło lub dotyk.

Jednocześnie w tym czasie postępuje także proces mielinizacji, w trakcie którego powstają osłony dla aksonów – włókien nerwowych, dzięki czemu impulsy elektryczne przesyłane są szybciej – w tej właśnie formie komunikują się komórki nerwowe.

Uważa się, że po 20. tygodniu ciąży dziecko zaczyna odczuwać ból. W okolicach 26. tygodnia ciąży tempo rozwoju mózgu nie ustaje, tworzą się w nim bardzo istotne drogi nerwowe, które odpowiedzialne są za przekazywanie impulsów z oka, uszu, mięśni lub skóry do kory mózgowej. Na jej powierzchni z kolei można zaobserwować pierwsze rowki i bruzdy. W 6. miesiącu ciąży części mózgu dziecka, umożliwiające wykonywanie podstawowych funkcji życiowych, mogłyby je zatem teoretycznie podjąć, gdyby nie fakt, że kora mózgowa jest dopiero w trakcie fałdowania i proces ten potrwa jeszcze długo. W 25.-28. tygodniu ciąży obserwuje się wyraźne reakcje dziecka na głos mamy.
  • Odpowiedz
#dzieci


@fiziaa: no w #!$%@? ocenę zostawiasz nam, w ogóle niczego nie sugerujesz

Myślałem, że jesteś człowiekiem nauki z krwi i kości, a tu takie smaczki. Jedyne czego jestem ciekaw, to czy po zalewie komentarzy się wewnętrznie zreflektujesz, czy jednak - jak to nasza polska kadra wykładowcza - będziesz brnąć w zaparte, byle się nie przyznać do błędu. I nie chodzi mi tu o odpowiedź w komentarzach, bo wiadomo, że tego nie zrobisz, tylko o takie wewnętrzne zastanowienie
  • Odpowiedz
Podobnie wyglądasz z dużej wysokości. Kwestia perspektywy dzbanie


@Volki: Nikt ci #!$%@? nie każe robić aborcji, nikt nikogo nie przymusza - co zostało odebrane kobietom to wybór. Już widzę jakby naćpany menel zgwałcił ci żonę, ona w traumie po tym wszystkim jeszcze by się dowiedziała że jest w ciąży a ty nieee #!$%@?, ochrona życia, #!$%@? mnie co się stało musisz urodzić bo te 0.5 mm to z małej perspektywy
  • Odpowiedz
  • 0
@Greg36

Nikt ci #!$%@? nie każe robić aborcji, nikt nikogo nie przymusza

Nikt ci nie każe gwałcić, nikt nikogo nie przymuszs.
  • Odpowiedz