Wpis z mikrobloga

@FaterAnona: Tkanki zwierzęce są wysoce uorganizowanymi i skomplikowanymi strukturami, nazywanie ich zlepkami komórek to czysta ignorancja. Polecam jakąkolwiek atlas histologiczny np. Sobottę - można sobie obejrzeć te zlepki i samemu ocenić.
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: To jest funkcjonalny PET - funkcjonalny - od funkcji, czyli działania [tego co się obrazuje], wkleiłam linka do całkiem przystępnego, artykułu wyjaśniający czym jest ta technika i jak i do czego się ją stosuje? Jak mniemam, fPET to też pseudonauka?
  • Odpowiedz
@fiziaa: Ale ja nie chcę artykułu wyjaśniajacego czym jest ta technika xD Ja cię pytam czy wiesz jak funkcjonuje kora mózgowa i jakie wyższe czynności nerwowe ma płód w 12 tygodniu. Rozumiem, że nie jesteśw stanie odpowiedzieć na to proste pytanie?
Pytanie bonusowe - rozumiem, że w takim razie dopuszczasz aborcję, tylko po prostu na jakimś wczesnym etapie, bo ubzdurałaś sobie, że kora=kora funkcjonująca jak u człowieka
  • Odpowiedz
@Tosca303: Nie jestem prawnikiem, ale w każdej rozwiniętej cywilizacji jest to coś w rodzaju prawnego aksjomatu, który powoduje, że ludzie nie będą mordowani, bo ktoś się komuś nie podoba, np. ma dodatkowy chromosom, nie ma rączki, ma więcej melaniny w skórze albo jest Żydem lub gejem. Przykład tego co się działo w latach 1933-1945 daje nam pewien wgląd w to co się dzieje z poniekąd rozwiniętą cywilizacją, gdy aksjomat ten
  • Odpowiedz
jest pani lekarzem czy też ma wykształcenie około medyczne


@Bomfastic: :O

@fiziaa: Żałosne.

Kobieto, już ja znam takie jak ty, świętojebliwe lekarki, które swoje za młodu wyszalały, więc na starość postanowiły uprzykrzać życie przyszłym, młodym matkom. Za głoszenie tego typu bzdur powinnaś zostać usunięta z zawodu.
  • Odpowiedz
Najczęściej źródłem nieszczęścia osób niepełnosprawnych są głupi i źli ludzie (co dotyczy również nieszczęścia osób pełnosprawnych).


@fiziaa: Jeżeli rodzice nie chcą się podjąć trudów opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, ale są do tego zmuszeni, to jaki według Ciebie będzie wynik? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pełna miłości opieka, czy może raczej wyżywanie się na tym NIECHCIANYM dziecku za zamkniętymi drzwiami? ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: fPET właśnie po to jest, by nieinwazyjnie ustalić, jak funkcjonuje, funkcje kory mózgowej zostały potwierdzone przez wieloletnie badania. Jeśli nie chcesz artykułów wyjaśniających, jak działa określona technika i jakie daje informacje, to raczej dalsza dyskusja nie ma sensu, bo nie jestem w stanie Ci niczego wytłumaczyć jeśli ty nie chcesz niczego się dowiedzieć. Jakbyś jednak zmienił zdanie, to polecam:
https://ehp.niehs.nih.gov/doi/full/10.1289/EHP2268

Tam są linki do kontaktu do autorów, możesz im wysłać informację iż uważasz, że stwierdzenia takie jak:

neocortex—the part of the brain that coordinates sight, sound, spatial reasoning, conscious thought,
fiziaa - @szybki_zuk: fPET właśnie po to jest, by nieinwazyjnie ustalić, jak funkcjon...
  • Odpowiedz
@Pantegram: Jeśli rodzice nie chcą się podjąć, to mogą zostawić dziecko w szpitalu. Od lat na położnictwie personel jest szkolony, by informować o takiej możliwości i jest duży nacisk, na to, by nie namawiać na zmianę decyzji. Podpisuje się jeden, czy tam dwa formularze i voila problem z głowy.
  • Odpowiedz
@fiziaa: jeszcze tylko i aż trzeba by określić jasno "kiedy zaczyna się człowiek" ( ͡° ͜ʖ ͡°), a co do tego zdania są podzielone.

A wracając do tematu - oczywiście, nie jestem za dowolnym pozbawianiem życia ludzi ale skupiając się na tych pierwszych tygodniach po zapłodnieniu... mam taką smutną konstatację - patrząc na skalę poronień, ciąż niedonoszonych, śmierci przy porodzie, czy dalej - śmieci łóżeczkowych itp
  • Odpowiedz
@fiziaa: Ja ciebie nie pytamogolnie o funkcje kory ani techniki jej badania. Zadałem ci konkretne pytanie - jak w porównaniu do dorosłego człowieka działa kora u 12 tygodniowego płoda, jakie wyższe czynnosci nerwowe u neigo występują?
Nie wiesz czy celowo udajesz, że nie rozumiesz pytania, bo wydałoby się, że wypisujesz ideologiczne kłamstwa?
Oczywiście drugie pytanie też zignorowałas, bo nie pasuje ci do prawackiej ideologii
  • Odpowiedz
Dzieci takie jak Nick Vujicic zasługują na to, by im dać szansę na życie i szczęście


@fiziaa: Szansa 1 na milion xD.

Parafrazując Ciebie: nawet bycie przesmażonym przez polityczną ideologię "prolajfowcem", wymaga abyś włączyła
  • Odpowiedz
neocortex—the part of the brain that coordinates sight, sound, spatial reasoning, conscious thought, and language


@fiziaa: ty masz myślenie na poziomie jakieś 2 czy 3 letniego dziecka. Rozumiem, że skoro ręka u dorosłego człowieka ma zdolność do gry w pingponga to płód też będzie w niego potrafiłgrać tak? xD
  • Odpowiedz
@fiziaa:

A myślałam, że najgłupszą zbrodniczą ideologią, z którą przyjdzie mi w życiu walczyć, był komunizm.


O, bohaterka walki z komunizmem.

Tak heroicznie walczyłaś, że w międzyczasie udało się studia medyczne zrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz