Wpis z mikrobloga

@Volki: Nie ma takiej opcji, by wykopowa moderacja wrzuciła na główną coś, co jest niezgodne z obecną "postępową" narracją, a jak widać, nawet obrazek z publikacji naukowej jest "problematyczny", bo przecież ktoś mógłby czasem skorzystać z mojej propozycji i zastanowić się, że jak to jest...kora mózgowa to siedlisko wyższych czynności nerwowych...definiuje nasz jako osoby, gdy kora mózgowa umiera, nasze życie się kończy, bo przestajemy być osobami...no więc czy aby czasem,
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: Rozumiem, że w podręcznikach akademickich (i nie tylko, bo to wiedza z liceum), piszą pseudonaukę i wcale nie jest tak, że kora mózgowa jest siedliskiem wyższych czynności mózgowych? Może zaczniesz jakąś kampanię informacyjną, by autorzy uznanych podręczników się z tej ohydnej pseudonauki wycofali?
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: Lepszy niż Twój, bo Twój jest mniej więcej taki:
Ja: Jak się świeci żarówka, to jest światło.
Ty: Fizia, ty szurze.
Ja: No ale jak to tak? Nie wierzysz w to, że jak się świeci żarówka, to jest światło?
Ty: Pseudonauka!
  • Odpowiedz
@fiziaa: Nie obchodzi mnie, czy to jest zlepek komórek czy nie...

Obchodzi mnie za to, by nie sprowadzać na ten świat niepotrzebnie dzieci, których całe życie będzie cierpieniem, bo:
- urodzą się niepełnosprawne lub
- wylądują i wychowają się w bidulu lub
- będą miały #!$%@? dzieciństwo i psychikę na całe życie przez rodziców, którzy będą na nich odreagowywać swoje frustracje związane z tym, że zostali zmuszeni do bycia
  • Odpowiedz
nawet obrazek z publikacji naukowej jest "problematyczny


@fiziaa: xDDDD No tak, bo jak dorobisz sobie bzdurną ideologię do obrazka z publikacji to to jest nauka xDD

.kora mózgowa to siedlisko wyższych czynności
  • Odpowiedz
@Pantegram: Prawo do życia jest prawem niezbywalnym i bezwarunkowym. Niepełnosprawność nie jest jedynym potencjalnym źródłem cierpienia. Niepełnosprawność nie gwarantuje cierpienia, w swojej karierze spotkałam wiele niepełnosprawnych osób, które są szczęśliwe. Najczęściej źródłem nieszczęścia osób niepełnosprawnych są głupi i źli ludzie (co dotyczy również nieszczęścia osób pełnosprawnych). Jeśli człowiek, który może być nieszczęśliwy, traci prawo do życia, to dlaczego ograniczać się jedynie do życia płodowego? Zróbmy sobie policję szczęścia, wylatujesz z
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: Rozumiem, że prosty neurologiczny fakt, czyli kora mózgowa będąca siedliskiem Ciebie jako osoby, to durna ideologia? :-) Nie wiem, na jakiej podstawie tak rozumiesz, ale jak już ustaliliśmy, rozumowanie nie jest Twoją mocną stroną. ;-) Przypuszczam, że problemem nie jest brak możliwości, ale brak chęci.
  • Odpowiedz
@fiziaa: Tak jak myślałem, nie jesteś w stanie odpowiedzieć na to pytanie, wiec będziesz trzymac się swojego fikołka logicznego i odpowiadać w taki głupawy sposób bez argumentów.
Napisałaś, że płód ma korę mózgową odpowiadającą za wyższe czynności nerwowe - no to pytam - w jaki sposób ta kora na etapie życia płodowego działa, jak funkcjonują u niego te wyższe czynności nerwowe? Chyba wiesz skoro sięna to powołujesz i nawracasz nas
  • Odpowiedz
Zróbmy sobie policję szczęścia, wylatujesz z ukochanej pracy, bo kryzys? Voila, dzwonimy na numer alarmowy 666, przyjeżdżają smutni panowie i strzelają Ci w głowę.


@fiziaa: dokładnie, w cywilizowanych krajach jest przecież dostępna eutanazja na życzenie - sam nawet możesz wcisnąć przycisk żeby nikogo tym nie obarczać.
  • Odpowiedz
Obchodzi mnie za to, by nie sprowadzać na ten świat niepotrzebnie dzieci,


@Pantegram: Prawo do życia jest prawem niezbywalnym i bezwarunkowym. Jeśli mamy się pozbywać niepotrzebnych ludzi to dlaczego ograniczać się jedynie do dzieci i życia płodowego? Pozbądźmy się bezdomnych, bezrobotnych, NEETów, staruszków, obłożnie chorych - mamy ku temu środki - Niemcy zostawili nam niezbędną infrastrukturę. Będziemy mieli lewacki raj bez niepotrzebnych ludzi.

A myślałam, że najgłupszą zbrodniczą ideologią, z którą przyjdzie mi w życiu walczyć, był
  • Odpowiedz