Wpis z mikrobloga

Kocham prowadzić samochód. Niestety - w Łodzi przyjemna jazda stała się totalnie niewykonalna. Przed chwilą prawie uczestniczyłem w karambolu wywołanym przez jakiegoś totalnego debila na ul. Zgierskiej. To zdarzenie jest ostateczną inspiracją do napisania tego krótkiego meltdownu.

Z roku na rok coraz większe - astronomiczne wręcz - korki, bez przerwy nieudolne i przedłużające się remonty, #!$%@? zakazy, chaotycznie zamykane - z godziny na godzinę - ulice, które zaskakują nawet nawigację, totalnie #!$%@? sygnalizacja świetlna, kataklizm parkingowy w centrum i na osiedlach, idiotyczne i nielogiczne przejścia dla pieszych, lada moment upośledzona walka ze skutkami zimy.

Byłbym gotów jeździć komunikacją publiczną. Serio. Szkoda tylko, że jechałbym do centrum z cztery razy dłużej niż samochodem. MPK z przedmieść jest po prostu beznadziejne. Powiecie o inwestycji w tunel i metro. Sprawdzałem - nic mi to nie zmieni. Jedynie pewnie mocniej #!$%@? jak jeszcze bardziej wszystko rozkopią.

Należy skończyć z ciągłym usprawiedliwianiem i czczeniem pani prezydent, tylko dlatego, że nie jest z PiSu. 11 lat rządów to za dużo na wymówki. Po Łodzi nie da się jeździć, ani samochodem, ani MPK. Dwukrotnie zagłosowałem na Zdanowską - do trzech razy sztuka.

#lodz #motoryzacja
  • 22
@sargento: nie rozumiem tej metafory niestety i nie wiem co chcesz przekazać w tym kontekście, jeżeli chciałbyś podyskutować to napisz normalnie.

@Kosiash:
jedziesz rano / po południu - astronomiczne korki
jedziesz wieczorem - kierowcy mają lagi i każdy jest tykającą bombą
jedziesz w nocy - na drogi wyjeżdżają kamikaze, którzy traktują Włókniarzy jak autostradę A2
@sargento: gdyby mieli alternatywę w postaci dobrej komunikacji publicznej, tak jak np. w Warszawie, to myślę, że w tygodniu dużo osób zostawiałoby samochód w garażu.

Pojawiło się więcej aut i więcej pieniędzy. Pani prezydent przez 11 lat nie stworzyła dobrej komunikacji publicznej, żeby przygotować miasto na ten scenariusz. Nie udało się też jej upłynnić ruchu aut i zadbać o dobre miejsca parkingowe. Obrała strategie niczego i przez to jest jak jest
@Tywin_Lannister: ależ parkingi są, tylko nikt nie chce płacić za postój - . Komunikacja stoi, bo są korki, samochody na torowiskach, buspasach. Ludzie nie umieją ruszać ze świateł, dlatego zamiast 10 aut przejeżdża 5. Wjazd na skrzyżowanie pomimo braku miejsca na kontynuację - polecam np. Legionów- Zachodnia. WJazd pod zakaz ruchu - Kilińskiego, Gdańska, Legionów od Placu do Gdańskiej.
Zobacz też ile aut przybyło w przeciągu ostatnich lat. Miasto nie jest
Komunikacja stoi, bo są korki, samochody na torowiskach, buspasach


@sargento: ja piszę przede wszystkim o beznadziejnych połączeniach, które wymuszają tonę przesiadek.

Ludzie nie umieją ruszać ze świateł, dlatego zamiast 10 aut przejeżdża 5.


z tym się zgodzę

Zobacz też ile aut przybyło w przeciągu ostatnich lat. Miasto nie jest z gumy.


przecież napisałem dosłownie wyżej: "Pojawiło się więcej aut i więcej pieniędzy. Pani prezydent przez 11 lat nie stworzyła dobrej komunikacji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tywin_Lannister:
zdanowska się raczej na tym nie zna..
gorszy jest zdit/mpk i kilka innych organizacji.. czasem bardzo chciałbym użyć tramwaju ale żeby przejechać z manufaktury do katedry już prawie jeden bilet to mało..

Najgorsze jest to, że nowe inwestycje są o kant dupy. Trasa WZ i skręt w przedzalnianą w lewo. jakiś dziwny buspas przy stadionie Widzewa.. zatrzymywanie Włókniarzy dla jednego pieszego przy Długosza. Tego jest tak wiele ze głowa mała..
zdanowska się raczej na tym nie zna.. gorszy jest zdit/mpk i kilka innych organizacji..


@czeba: w tych organizacjach są jej ludzie.

Ale inna kwestia to jak jeżdżą polacy.. taki egoizm, slepota i debilizm czasem powoduje, że chce się wysadzić w czynie społecznym


jeżdżą okropnie i bardzo agresywnie, to fakt.
@Tywin_Lannister: Ostatnio jadę tunelem na trasie na alei Mickiewicza, niedziela wieczór, oprócz mnie tylko jeden pojazd przed mną, 75 na budziku. Jakiś typ wyprzedza mnie i jakieś 10m przede mną odbija bez kierunkowskazu z lewego pasa na wyjazd z tunelu w prawo.

Zaoszczędził bez kitu, jakieś parę minuty swojego wyjątkowo cennego życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sargento: BO MPK W TYM MIEŚCIE TO JEDNO WIELKIE XD
Gościu srasz się od roku/dwóch o "JEDNOOSOBOWE AUTKA huufhuehu haeufhaeu hfgkwe".

Ale jak mam wybór jechać 35 minut mpk a 15 autem to zgadnij co wybiorę?

Zgadłeś!
5 osobowe autko którym jadę sam. I wychodzi mnie to bardzo podobnie cenowo tylko, że mam radio, klimę i brak żuli obok xD

Jakoś w Wawie zawsze z chęcią zostawiam auto na P&R.
Dlaczego?
epll - @sargento: BO MPK W TYM MIEŚCIE TO JEDNO WIELKIE XD 
Gościu srasz się od roku...

źródło: comment_1636053552hHw19nFV6nspgp9lqxz8FS.jpg

Pobierz
@sargento: A najgorsze wśród tych kierowców <3 km jest to, ze często się tym chwala, ze maja blisko, ale kochają swoje auta tak bardzo, ze na korki narzekają. Albo debile jadący pol godziny przez parking Tulipana po południu. Zawsze jak idę to sie smieje i w końcu film nakręcę. Zawsze w ankietach z Auchan pisze, żeby coś z tym zrobili bo normalnych klientów to odstrasza. Na dodatek autobusy tam jeszcze jeżdżą.
@Tywin_Lannister: Zbiorkom w Łodzi to jakaś parodia. Organizacja ruchu, remonty też leżą. Przykra prawda, ale co do prezydenciny, to i tak na razie najlepsza jaką mieliśmy po 1989r. Jaja będą dopiero jak PiS dobierze się do budżetu samorządowego i oni dopiero będą rozdzielać kasę. Po linii partii.
Wyobrażasz sobie Kropę albo jakiegoś członka, z nadania, na tym stanowisku? To by był dopiero armageddon.
A z sierżantem nie dyskutuj bo to fanatyk
@Tywin_Lannister: Narzekasz na korki i sam je tworzysz. Kup sobie rower/motocykl i korki magicznie znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie płacisz za parkowanie, możesz korzystać z buspasów (których bardzo fajnie że powstaje coraz więcej) oraz w niektórych miejscach wjeżdżać pod zakaz ruchu. Przez 8/9 miesięcy w roku jeździsz spokojnie a w okresie od listopada do marca jak nie lubisz zimna wsiadaj w tramwaj. Gdyby więcej osób jeździło mpk zamiast zajmować
@Tywin_Lannister: Jeździsz po łodzi samochodem? Wow szacunek. Mnie nie stać na hummera czy innego land rovera. Raz tam wjechałem moim hot hatchem na najbardziej komfortowych nastawach zawieszenia i 30km/h to było za dużo jak na wasze drogi.

Polecam wyprowadzić się z tego chlewa. Jak nie potrafią ulic wyremontować, by nie wyglądały jak po bombardowaniu to przyszłości temu miast nie wróże.

Pomyśleć, że myślałem, że kiedyś Radom miał najgorsze ulice, ale to
@sargento: Czy sądzisz, ze jeśli ktoś sie chwali, ze łamie przepisy i #!$%@? to jest jakaś jednostka, która patrzy na social media i wyłapuje takich potencjalnych morderców?