Wpis z mikrobloga

tl;dr #afera z Glovo

- Kilka minut po północy na pepper.pl pojawiło się info o kodzie rabatowym 125zł na #glovo. Teorie spiskowe mówią o błędnym przewalutowaniu, 125chrywien to ~20zł czyli standardowa wartość kuponów na takich appkach

- Informacja wirallowo przelała się po całym Internecie, od grup #streetwear na facebooku po sam wykop

- Ludzie zaczęli zamawiać z dostawą zaplanowaną. Najwcześniej dało się na 8:30 z supermatketów po 9:30 z McDonalda.

- Wiele osób zaczęło się prześcigać w zamówieniach buraków, maczóg, sosów czostkowych a ci bardziej uprzejmi dawali 2zł napiwku dla kuriera za dostawę 90l wody polaris

- Glovo miało spanko i nie reagowało

- Przez kolejne 7 godzin cały Internet strzelał darmowymi zamówieniami na 125zł

- 8:30 Pojawiają się pierwsze zamówienia, najwięksi szczęściarze którzy byli wysoko w kolejce, lub blisko miejsca docelowego otrzymali swoje zamówienia

- 9:30 pierwsze zamówienia z McDonald, tutaj glovo otworzyło oczy - Zaczęli zmieniać opłacone już zamówienia kartą/blikiem na płatność GOTÓWKĄ

- Skonfundowani kurierzy nie wiedzieli jak działać, jedni dawali zamówienie bez pobierania opłaty, inni żądali kasy w gotówce

- Glovo zaczęło pobierać różnice z karty, NAWET JEŻELI KARTA BYŁA USUNIĘTA, czyli trzymali wszystko w bazie danych i nielegalnie nakładali obciążenie

- Glovo cichaczem zmieniało kurierowi informacje o stanie rachunku. Kurier w Apce miał napisane że zamówienie zostało już opłacone. A po dostarczeniu towaru rachunek zamieniał informacje że miała być płatność 125zł przy odbiorze gotówką. W TEN SPOSÓB POBIERAJĄC TĄ RÓŻNICE Z SALDA KURIERA

- Glovo usunęło wszystko z swojego facebooka

- Glovo zostało zalane negatywnymi opiniami na googleplay

- Glovo nie odpowiada na support
trejn - tl;dr #afera z Glovo

- Kilka minut po północy na pepper.pl pojawiło się in...

źródło: comment_1636031276gIOaI5gjaw64kIfL9E7QeL.jpg

Pobierz
  • 104
@trejn:
Ja to się tyle naczytałem o glovo, że normalnie tragicznie funkcjonują typu nie mamy pańskiego zamówienia i co nam pan zrobisz, problemy ze wszystkim.
Mając to w pamięci nawet nie brałem udziału w zabawie, pomimo, że widziałem ten kod jakoś godzine po wrzuceniu.
Nawet cebulując trzeba trochę myśleć tj. jeśli ta firma to porażka nawet przy normalnym działaniu, to trzeba było się domyślać, że będą jaja do kwadratu jak był