Wpis z mikrobloga

Myślę o emigracji. Wcześniej trochę się bałam, że będę człowiekiem gorszej kategorii za granicą, bo nie każdy jest tolerancyjny i np. ktoś może mieć do mnie takie podejście jak Janusze do osób z Ukrainy w naszym kraju no i że będę tanią siłą roboczą. Ale później zdałam sobie sprawę, że nawet we własnym kraju jestem człowiekiem gorszej kategorii.
#zyciebaza #myslioemigracji #emigracyjnerozwazania
  • 72
@vieniasn: jaki długo i jaki język, bo jak się uczyłeś angielskiego to wiesz xD, mówię o kursach które są dostosowane do standardów CEFR, czyli hiszpański, francuski, niemiecki.
pozostałe kursy są fajne, ale to raczej taka zabawa która ma cię nauczyć podstaw A2
@vieniasn: nie mówię przecież że masz, tylko z doświadczenia wiem że prawie każdy narzekający na duolingo w polsce używał go do nauki angielskiego, nie wiedząc że to kurs dla emerytów i dzieci które nie miały go w szkole.
kursy z innych języków są na bardzo dobrym poziomie i mają masę materiałów dodatkowych
@vieniasn: ale czego oczekujesz, piszesz tylko słowa klucze nie potrafiąc ich uargumentować.
niski szklany sufit = poziom B1 od zera albo po bardzo długiej przerwie, czyli dokładnie to o czym pisała pyra.
a to dzięki darmowej aplikacji którą możesz sobie robić w wolnych chwilach zamiast jakiejś głupiej gierki.
@PyraPrzeznaczenia Pyrka ja cię długo obserwuje, widzę w tobie potencjał i uważam że zagranico to ty tylko rozkwitniesz, a tutaj się dusisz. Oczywiście to twoja decyzja, oczywiste że sie boisz, bo ty taka szara myszka trochę jesteś, ale posłuchaj, co prawda, młodszej koleżanki, ale po emigracji pięcioletniej. Nawet jeśli ci się nie powiedzie to to zawsze jest przełom, wielkie wydarzenie w życiu i ogrom doświadczeń