Wpis z mikrobloga

Myślę o emigracji. Wcześniej trochę się bałam, że będę człowiekiem gorszej kategorii za granicą, bo nie każdy jest tolerancyjny i np. ktoś może mieć do mnie takie podejście jak Janusze do osób z Ukrainy w naszym kraju no i że będę tanią siłą roboczą. Ale później zdałam sobie sprawę, że nawet we własnym kraju jestem człowiekiem gorszej kategorii.
#zyciebaza #myslioemigracji #emigracyjnerozwazania
  • 72
@vieniasn Ja długo uczyłam się niemieckiego, ale nigdy nie byłam w nim dobra, a później to już odpuściłam sobie jakieś pielęgnowanie podstawowej wiedzy i teraz żałuję. Chociaż jak kiedyś zastuj wysłał mi śmieszny filmik po niemiecku to sporo rozumiałam. Rozważam przypomnienie sobie niemieckiego. Nauczycielka w licbazie mówiła, że na sprawdzianach piszę fajne listy, takie pod jej klucz.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@PyraPrzeznaczenia: jeśli zamiast zbierać kasę na wyjazd doszłaś tylko do takiego wniosku to nigdzie nie wyjedziesz, prawda jest taka, że większość ludzi wyjeżdżą bo ma nóż na gardle, bo poza takim rzeczami jak samopoczucie dochodzi brak własnego domu, jedzenie zupełnie inne oraz brak znajomych, zostaję ci tylko praca i odpoczynek, a praca zwykle taka, że miejscowi nie chcą jej wykonywać i najgorsze, że zwykle z ludźmi z Polski. Pozostaje tylko kasa
@LubiePieski wystarczy że pobiore z linka? Czy muszę tam coś osiągnąć? Bo jak samo pobranie to spoko, ale nie gwarantuję, że coś tam odbębnię w apce, bo kiedyś korzystałam, ale mi się nie podobało. Mogę pobrać i usunąć? Jakie są zasady? Możesz tu napisać albo na pryw, postaram się pomóc.
@vieniasn: po roku nauki mogę powiedzieć że nie masz racji. albo po prostu masz za duże oczekiwania. oczywiście że idąc do szkoły językowej to w pół roku osiągniesz lepszy poziom niż ja po roku duolingo, ale to jest darmowa aplikacja i robisz wtedy kiedy masz ochotę i porównanie tego do lekcji z nauczycielami to trochę żart xD
szklany sufit to jest poziom B1 w hiszpańskim, francuskim, i teraz od niedawna niemieckim,