Wpis z mikrobloga

Mirki, moj paszport byl wazny do 2019, za tydzien w srode mam wylot na malte, mialem tam leciec na dowod osobisty, ale niestety zostal zniszczony, zlozylem juz dzis wniosek o wydanie dowodu osobistego, ale pani w okienku poinformowala mnie, ze bedzie to trwac 2-3 tygodnie. Chcialem zlozyc dzis wniosek o paszport, ale pan w telefonie powiedzial mi, ze zeby zlozyc wniosek o paszport trzeba miec dowod, a moj niestety jest niewazny. Widzicie moze jakies wyjscie z tej sytuacji, ktore zagwarantuje mi, ze za tydzien w srode bede mogl leciec na malte?
#dowod #dowodosobisty #paszport #katowice #urzad
  • 217
@Uvmeneal miałem taką sytuację za granicą. Dwa dni przed wylotem #!$%@? mi bagaż. Paszport tymczasowy za 150 funtów miałem na drugi dzień w ambasadzie, więc pewnie w Polsce tym bardziej się uda.
@Uvmeneal: Miras, nie słuchaj że się nie da. Mi ostatnio wyrobiono paszport w 3 godziny.

Jedź do urzędu w Warszawie przy Kruczej, to jest główny urząd paszportowy. Złóż podanie o paszport tymczasowy i pogadaj z Panią z okienka. Być może będziesz musiał napisać 'podanie' tłumaczące wyjątkowość sytuacji.

W razie czego pisz do mnie na prv, rok temu miałem podobną sytuację i nie tydzień a trzy na wyrobienie, na szczęście się udało