Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 102
Na zdjęciu zniczowe eldorado moich teściów. Trzymają je w szafie w domku letniskowym. Gdy zajdzie potrzeba, to znicz ląduje w zmywarce, plastiki do czyszczenia i cyk na cmentarz, a masa PLN zaoszczędzona. Polecam takie #zerowaste. Jeżeli masz gdzie przechowywać znicze, to po kilku dniach od święta, zabierz je do siebie i daj im drugie życie.

#protip #lifehack #cebuladeals #wszystkichswietych
pogop - Na zdjęciu zniczowe eldorado moich teściów. Trzymają je w szafie w domku letn...

źródło: comment_1635708725I7n1SWa47Xgdv3pnbeFtur.jpg

Pobierz
  • 31
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@pogop: no nieprawda - są różnego rodzaju szkła i te na znicze z pewnością nie muszą spełniać takich norm jak używane do artykułów spożywczych i mogą być zanieczyszczone ołowiem lub kadmem. Nie wiadomo też czym to jest malowane czy lakierowane, nie mówiąc o zdobieniach itp

Dodajmy do tego resztki po spalonym parafinoczymś i ja bym tego koło talerza nie położył - jeszcze w wysokiej temperaturze w zmywarce
@pogop Mój stary to fanatyk zniczy. Pół mieszkania #!$%@? zniczami najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi stłuczony znicz i trzeba szkło wyciągać w szpitalu bo mają zadziory na końcu. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu.
@pogop: można jeszcze dać LEDy z ładowaniem USB, a przy grobie lekki solar z panelem - to się dobrze sprawdza i da się zaprogramować, żeby grał pod melodyjkę albo na konkretne pory dnia, jeszcze różne światełka i wzorki - jak umrę, to chyba bym #!$%@?ł takiego śmiecia, co by takie gówno na moim grobie postawił
BTW, jak widzę ten wyścig na coraz lepszy znicz, to czemu ludzie ledów nie dadzą na groby albo lekkie głośniczki z muzyczką i jakimś detektorem ruchu? W sumie lżejszy ekran z projekcją czy elementy interakcji, np. z czujnikiem ruchu też nie przeszkodzą. Może by tak dać jeszcze zagadki albo QR kody na grobach, z info o zmarłych i jakieś bio, prezentacje, filmiki z YouTube'a?