Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 102
Na zdjęciu zniczowe eldorado moich teściów. Trzymają je w szafie w domku letniskowym. Gdy zajdzie potrzeba, to znicz ląduje w zmywarce, plastiki do czyszczenia i cyk na cmentarz, a masa PLN zaoszczędzona. Polecam takie #zerowaste. Jeżeli masz gdzie przechowywać znicze, to po kilku dniach od święta, zabierz je do siebie i daj im drugie życie.

#protip #lifehack #cebuladeals #wszystkichswietych
Pobierz pogop - Na zdjęciu zniczowe eldorado moich teściów. Trzymają je w szafie w domku letn...
źródło: comment_1635708725I7n1SWa47Xgdv3pnbeFtur.jpg
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: ja pamiętam jak babcia zbierała sterynę ze starych zniczy i przetapiała do nowych xd to były czasy jeszcze przed wkładami
@pogop tak w zasadzie to nie czaję po co kupowac nowe znicze. na każdym cmentarzu jest wielki śmietnik i tam zazwyczaj jest masa dobrych, często nawet w miarę czystych zniczy, wystarczy przetrzeć szmatką, wsadzić wkład i można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.
@pogop Na niektórych cmentarzach widziałam takie regały, gdzie ludzie wstawiali niepotrzebne im już znicze, żeby ktoś mógł skorzystać. Spoko sprawa, nawet do wykorzystania np. na mogiły żołnierzy
@pogop: widzę w tym mega pro-tip. Szczególnie kiedy usłyszałem ile matka wydała na same znicze w tym roku.
Byliśmy na 5 cmentarzach - na każdym po 2-4 znicze poszło. Najtańszy znicz jaki był kupiony to za 12 zł ¯\_(ツ)_/¯ ...ale było parę takich i po 30 ( ͡ ͜ʖ ͡)