Wpis z mikrobloga

najlepiej zamówić przez infolinie bo przez stronę nie ma możliwości VAT 0 (towar nie jest wysłany z Polski wiec to potencjalny problem przy wizycie US)


@omczobonczo: czekaj, jak to rozumieć, nie wystawią mi normalnie faktury 23% i sobie tych 23% nie odliczę? telefonicznie mi po prostu sprzedają po cenie bez VAT? #!$%@? :/
@N3l_th: pod koniec płatności jest jednak pole NIP, ale zastanawiam się jak to ugryźć, bo chciałem koniecznie kupić dziś i wrzucić w koszta za październik a czytam, że oni te faktury na Irlandię wystawiają. I teraz nie wiem czy jak tam tylko podam PIN + adres domowy (firmę mam na inny), to przejdzie, bo niby zakup z Irlandii. A w Cortlandzie nawet tego sprzętu do koszyka nie wsadzę, bo nie ma.
źródło: comment_1635709268hGTtbMcvTcjkiG191F877m.jpg
@Faley: o cholera, dzięki, trudno, to zadzwonię we wtorek w takim razie. Ale martwi mnie odliczenie VAT od tego, bo czytam, że ani 0% ani odliczenie 23% nie są właściwe z prawnego punktu widzenia w Polsce (np. brak zapisu FAKTURA VAT) na fakturze. Ale chyba ludzie tak kupują? Nie widzę innego wyjścia, bo np. apple pencila nie kupię chyba w żadnym innym sklepie (muszę mieć z grawerunkiem, bo domownicy mają takie
@Silvestre_Cucumeris: jeżeli masz VAT EU, to możesz na infolinii poprosić o wystawienie faktury z VAT0 (wewnątrzwspólnotowa czy jakoś tak się to fachowo nazywa). Wtedy rozliczasz to na zasadzie Reverse charge (szczegółów nie podam, bo księgowa mi to ogarnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i finalnie nie płacisz VAT i nie odprowadzasz już tego VAT i się generalnie z nim nie bawisz.

W takim przypadku odchodzi chyba Tobie
@Faley: dzięki, to ogarnę. Martwi mnie tez to, ze polecają złożyć zamowienie, wybrać przelew i dzwonić w ja przy finalizacji mam tylko opcje płatności karta, wiec tak czy siak VAT zapłacę. Bo przez telefon wydać naście k i podawać dane karty feels like 90s.
@Faley: dzieki, chyba poczekam az bedzie wszystko normalnie w Cortlandzie czy iSpocie. Orientujesz sie moze ile po konfie przechodzi ludziom szal i najnowsze produkty (iPhone 13, iPady Pro, Macbooki) sa normalnie dostepne w dystrybucji? Troche sie martwie, bo zaraz grudzien a tu niby poprzerywane lancuchy dostaw.
@Silvestre_Cucumeris: jak zamawiałem w tamtym roku w grudniu z apple.com to jeszcze był miesiąc oczekiwania xD
a w ispotach i innych były raczej tylko podstawowe wersje ale ręki uciąć nie dam, czy faktycznie były dostępne bo od razu skupiłem się na apple.com
@Silvestre_Cucumeris: u resellerów masz normalnie dostępne od ręki podstawowe modele. Jak chcesz custom, z większą ilością ramu czy innym układem klawiatury to wtedy musisz czekać. Skontaktuj się z resellerem to zamówi Ci konkretny konfig i wystawi polską FV.