Wpis z mikrobloga

@Cinoski: W sumie to tak jest. Dla Amazona pracują tysiące jak nie dziesiątki tysięcy ludzi. Weź teraz od każdego odejmij choćby 5$ dziennie na spadku wydajności przez chodzenie do kibla i opierniczanie się. To dziennie daje dziesiątki tysięcy dolarów straty, co miesięcznie szłoby w miliony dolarów. A konkurencja nie śpi i gdyby odkryła taką niegospodarność, to zaraz by jakiś inny gigant wskoczył na ich miejsce i zgarnął rynek oferując przesyłki tańsze
@bocznica: Czyli ludzie mają się #!$%@?ć, a przedsiębiorcy mają mieć w tyłku optymalizację kosztów, ale już taką paczuchę do paczkomatu za półdarmo (lub nawet za darmo) w mniej niż 24h to byś chciał dostać? Jak coś masz jeszcze Pocztę Polską. Tam Pani Grażynka ma czas na kawkę, ploteczki, przybijanie pieczątek i są nawet związki zawodowe co walczą o to by była dodatkowa 13 i 14. Za przesyłkę zapłacisz dwa razy tyle
@bocznica: Nie wiem, nie pracuje w Amazonie, bo mam ambitniejsze plany na życie. Z tego co wiem, ludzie którzy tam pracują też nie są przypięci do tych magazynów łańcuchem i w każdej chwili mogą złożyć wypowiedzenie, jeśli im się nie podoba. Ale jak widać w okolicach tych magazynów nie ma dla nich lepszych alternatyw, więc zaciskają zęby i pracują, bo alternatywą jest bezrobocie lub Januszex, co zapłaci im mniej a zbeszta
@bocznica: A z drugiej strony teraz sobie wyobraź co by było, gdyby mu nie pykło. Nikt by się nad nim nie litował, szczególnie w mocno kapitalistycznej Ameryce. Gość zostałby bez grosza, bez pracy i być może jeszcze z długami pozostałymi po ostatecznym ratowaniu firmy, która oberwała po tyłku przez Dot com bubble. Jakiś wykopek napisałby że zamiast iść do uczciwej pracy w korpo, gość żył marzeniami i tak to się skończyło.
enten - @bocznica: A z drugiej strony teraz sobie wyobraź co by było, gdyby mu nie py...

źródło: comment_1635595153OAjZh2rBbT5TI8h2riqlSB.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@enten: uwaga zesraleś się , ci ludzie nie wymagają nie wiadomo czego ani jakiś kokosów , po prostu chcą być godnie traktowani i mieć wypłatę na godne życie a nie wegetowanie i z ogromnym trudem wiązanie końca z końcem . Ale tak najbardziej poszkodowani są ci biedni przedsiębiorcy którzy dają ciche przyzwolenie na współczesne niewolnictwo. Może jeszcze im powiedz żeby zmienić pracę i wziąć kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡
@PanPrezes_PL: No to przecież mają pieniądze na przyzwoite życie. Z tego co mi wiadomo, to ta kasa którą płaci Amazon dla niewykwalifikowanego pracownika jest całkiem atrakcyjna. Ba, zarabiają nawet czasami więcej niż wykwalifikowani młodzi nauczyciele czy pielęgniarki. W dodatku mają też obiady za 1zł. A że w pracy musza pracować? No skandal.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@enten: naprawdę zmienił byś szybko zdanie gdybyś popracował tam kilka miesięcy, bo tak to tylko gadasz na pusto. Miałem ciężki okres w życiu że przez pół roku byłem zmuszony tam pracować i naprawdę nie polecam nawet największemu wrogowi