Wpis z mikrobloga

#ups to jednak gówno #kurier.
Czekam na laptopa od #apple.
W super tempie przyleciało z Shanghai do Korei, potem zaraz do Wrocławia. (24h jakoś).
Czy paczka dotarła? Oczywiście nie.
Skan wyjazdu godizne po wylądowaniu samolotu i potem cały dzień cisza.
Brak możliwości skontaktowania się z kurierem, brak jakiejkolwiek informacji.
Worldwide Express Saver ma niby gwarancje dostarczenia. Oni nie dostarczyli i mają to totalnie w dupie "widocznie kurier się nie wyrobił", a znając życie pewnie o niej zapomniał albo coś.

Przebycie pół świata nie było problemem a problemem okazało się ostatnie 10km. Absurd.

#gorzkiezale
  • 46
@trustME bo ogólnie lot samolotem to chwila moment. Często szybciej niż tirem. A najdłużej trwa wydawanie paczki xd nigdy nie boldupilem o to że o jeden dzień za późno mi dostarczyli paczkę. I jeszcze kontakt do kuriera xd a co mają zrobić? Powiedzą że będzie następnego dnia roboczego i tyle. Po #!$%@? tam w ogóle chciałeś dzwonić? Jeden dzień xd ja #!$%@?.
@trustME niedawno też miałem akcje z ups, kurier twierdzi (przynajmniej taki był powód na stronie śledzenia) że nie chciałem odebrać paczki i to dwa razy bo powiedziałem że zamówienie jest zdupollikowane xD a tak naprawdę kuriera nie widziałem na oczy nawet się ze mną nie skontaktował że coś do mnie wiezie, a numer śledzenia dostałem jak paczka już wracała do nadawcy ¯_(ツ)_/¯
@trustME: Mnie też ostatnio UPS wyruchał we Wrocławiu. Czekam na paczkę chyba ze 2 tygodnie, #!$%@?łem się i dzwonię na infolinię. Pani na infolinii podała mi numer trackingowy (po 2 tygodniach!). Sprawdzam na ich stronie, okazuje się że kurier już 3 razy wbił próbę doręczenia, że niby mnie nie było xD Oczywiście bez żadnych dat, godzin, numeru telefonu, nic. No to infolinia jeszcze raz (piątek), baba mówi że na wtorek będzie
@darvd29: nie próbuj tłumaczyć xD Stać go na makbuczka, ale nie podumał, że to nie jest kwestia leniwego Saszki kuriera, tylko specyfika transportu parceli.

No i wiadomo, że w logistyce to nie istnieją korki, niespodziewane awarie itd bo MUSISZ mieć swoją paczkę
@Kaskaderek89: jeden? Z DPD mialem zawsze problem, z kilkoma kurierami. Jakos inne firmy nie mialy tak #!$%@? systemu, ktory wysyla powiadomienie o tym, ze bedzie kurier 9-17 pod koniec dnia o 21 (kiedy i tak nie dojechal) ani nie zatrudnia nieprofesjonalnych debili. FedEx zawsze byl na czas, DHL poki co podobnie. Do DPD pisalem kilka razy skarge, osobiscie kiedy moge to nie korzystam z ich uslug, ale nie zawsze mam wplyw
@Czarnyczlowiek: ale co mnie to obchodzi, place za usluge to oczekuje poprawnego wykonania, a nie ze debil jeden z drugim bedzie mnie poganial i pyskowal, ze on czekac nie bedzie i wcale nie musi. Ja mu mowilem, ze jak chce to moze jechac, nikt go sila nie trzyma, a jak bedzie mnie poganial to tylko zajmie to dluzej. On do mnie, ze nie, bo wtedy bedzie placil kare ponad 200 zl,
@rzuf22: wiesz jak wygląda szkolenie nowych kierowców w kurierce? W najlepszym przypadku kandydat na kuriera jedzie z kimś w trasę jako pomocnik, żeby poznać obsługę komputera, a to zajmuje maksymalnie 2 dni. Po kilku dniach wsiada już do auta sam i zazwyczaj przez pierwsze parę tygodni zasuwa do wieczora, bo musi poznać dobrze rejon. Nie ma znaczenia czy to UPS, DPD czy DHL, bo wszędzie rekrutacja wygląda tak samo. Nikt nie
@trustME: A vat i cło opłaciłeś? Jakie incotermy paczki? Sprzedawca znany czy myfriend? Dostałeś info o rewizji lub zatrzymaniu przez urząd?
Jak mam strzelać mógł ktoś się #!$%@?ąć i została wydana kurierowi po czym ktoś się ogarnął że paczka nie miała odprawy celnej i ma wrócić na magazyn.
@Kaskaderek89: nie wiem i mnie to nie interesuje. Akurat zawsze sie jakos zdarzalo, ze problem mialem z kurierami DPD. #!$%@? mnie boli czy ktos ma doswiadzczenie czy nie, czy firma mu placi czy nie. Dla mnie liczy sie usluga. Od DPD w wiekszosci nie dostalem jej na przyzwoitym poziomie i dlatego hejtuje akurat ta firme. Nie obchodzi mnie powod dlaczego. #!$%@? ich, jak tylko moge to nie korzystam z ich uslug,