Wpis z mikrobloga

Z racji ze dzisiaj stając się obywatelem USA spełniłem swoje marzenie o byciu współwłaścicielem floty super lotniskowców, robię moje pierwsze #rozdajo
W niedziele wieczorem z plusujacych ten wpis, wylosuje poprzez mirkorandom jedna osobę. Do wygrania amerykańska whiskey do $100, do wyboru ze sklepu

https://www.alkoholeswiata24.pl/whisky-burbon

Dla Mirków niepełnoletnich #xbox GamePass na 12 miesięcy. Dla tych co maja mniej niż 18 lat i używają PlayStation to nie wiem, coś wymyślimy. Może jakaś gra czy coś takiego. Ważne jest żeby miało to coś wspólnego z USA.

#emigracja #usa #chwalesie #jaramsie
Pobierz kielbasazdzika - Z racji ze dzisiaj stając się obywatelem USA spełniłem swoje marzeni...
źródło: comment_1635548023VzWqiRG6xqL4ZsgtabX1yA.jpg
  • 82
@spinel: nope. Za drogie w budowie i utrzymaniu są. Ten najnowszy z USA kosztuje chyba 13.5 mld $ produkcja, a jeszcze potem kilka mld $ utrzymanie.

Mało który kraj na to stać. Zresztą obecnie jest chyba mniej, bo ruskim się jeden spalił i naprawa jest nieopłacalna xD
tego co czytałem, w symulowanych walkach f-22 vs f-16, zdecydowaną większość pojedynków wygrywał f-22. I amerykanie mają ich około 190 sztuk operacyjnych.


@damw: nic dziwnego, skoro to jest maszyna V generacji do zdobywania przewagi powietrznej i mimo, że starsza to w tym względzie przewyższa F-35 i jest pilnie strzeżona przez Amerykanów z zakazem eksportu włącznie.

A Amerykanie mają interesy globalne i w razie jakiego lokalnego konfliktu i tak nie mają możliwości
niepełnoletni


@rolnik_wykopowy: ten "niepełnoletni" mógłby być twoim ojcem

bawcie się tam dobrze…


@kielbasazdzika: Ja się wypisałem z tego bagna po zdobyciu drugiej kadencji przez PiS, ale po bombardowaniu można by rozważyć powrót, lepiej wrócić do zaoranej ziemi i zacząć od nowa niż pisowskiej
Co tam robisz?

Jakie masz ubezpieczenie medyczne, dużo pokrywa?

Ile pracodawca dał Ci urlopu w roku?

Czy jest tam praca dla inżynierów w branży lotniczej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zazdroszczę, ja tydzień temu puściłem zgłoszenie w loterii na GC po raz drugi. Może się uda tak jak Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MordechajGajusz: Pracuje w IT, mam 15 dni dni chorobowych i nieograniczona
oj zazdroszczę. Ja jestem narazie na etapie startowania w konkursie na zielona kartę + szukam pracodawcy który by mi DSL H1B


@Drupi2: Na H1B to musisz miec zajebiste szczescie i albo przyjezdzasz tu i szukasz na miejscu firmy, albo znasz kogos wewnatrz i on Cie zglosi do loterii na H1B. Inaczej nie masz szans, nikt sie nie chce bawic w sciaganie osoby ktorej na oczy nie widzieli.
Co cię niby tak zauroczyło w tej wypalonej ziemi w Texasie i samym USA gdzie jesteś jednym z setek milionów trybików korpo kraju?

Może wyjaśnij też te "bzdury" o służbie zdrowia gdyż jakoś wszyscy na to narzekają jak dowiadują się, że w rozwiniętych krajach, XXI w. służba zdrowia może być państwowa z opcją prywatnego, znacznie tańszego pakietu.


@m0rgi: Przed przeprowadzka do Texasu bylem w wielu miejsach w USA i nigdzie nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kielbasazdzika: W załączeniu losowe zdjęcie z samego wschodu tej pięknej zieleni gdzie ewidentnie widać pojedyncze, wypalone drzewa a pewnie latem to wszystko jest żółte i bez liści.

Co do służby zdrowia to rozumiem, że jak część Amerykańców, pogodziłes się z tym, że płacisz dużą kasę w pracy za to, żeby w momencie potrzeby, jeszcze dopłacasz za dodatkowe usługi których ubezpieczenie nie obejmuje.
Uwierz że w kraju na doraźną pomoc też się
Pobierz m0rgi - @kielbasazdzika: W załączeniu losowe zdjęcie z samego wschodu tej pięknej zie...
źródło: comment_1635662759jxsE4ikToT03xJJMEVt1oe.jpg