Wpis z mikrobloga

Z racji ze dzisiaj stając się obywatelem USA spełniłem swoje marzenie o byciu współwłaścicielem floty super lotniskowców, robię moje pierwsze #rozdajo
W niedziele wieczorem z plusujacych ten wpis, wylosuje poprzez mirkorandom jedna osobę. Do wygrania amerykańska whiskey do $100, do wyboru ze sklepu

https://www.alkoholeswiata24.pl/whisky-burbon

Dla Mirków niepełnoletnich #xbox GamePass na 12 miesięcy. Dla tych co maja mniej niż 18 lat i używają PlayStation to nie wiem, coś wymyślimy. Może jakaś gra czy coś takiego. Ważne jest żeby miało to coś wspólnego z USA.

#emigracja #usa #chwalesie #jaramsie
Pobierz kielbasazdzika - Z racji ze dzisiaj stając się obywatelem USA spełniłem swoje marzeni...
źródło: comment_1635548023VzWqiRG6xqL4ZsgtabX1yA.jpg
  • 82
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kielbasazdzika: Co cię niby tak zauroczyło w tej wypalonej ziemi w Texasie i samym USA gdzie jesteś jednym z setek milionów trybików korpo kraju?
Może wyjaśnij też te "bzdury" o służbie zdrowia gdyż jakoś wszyscy na to narzekają jak dowiadują się, że w rozwiniętych krajach, XXI w. służba zdrowia może być państwowa z opcją prywatnego, znacznie tańszego pakietu.
@little_muffin: jeśli chcesz trochę więcej się dowiedzieć, to zerknij tutaj: http://mowiacwprost.pl/2021/04/17/jak-dziala-lotniskowiec-lotniskowcowa-grupa-uderzeniowa/

Ogólnie rzecz biorąc, lotniskowce to niezwykle potężne narzędzie do "szerzenia demokracji". Na całym świecie pływa ich obecnie 22, z czego 12 z napędem atomowym (nieograniczony zasięg - brak konieczności tankowania). 11 z nich jest w posiadaniu USA i podejrzewam, że każdy z nich (mowa tutaj o tych najstarszych, bo te najnowsze nie mają nawet odpowiedników w innych państwach) jest potężniejszy
@kielbasazdzika:

spełniłem swoje marzenie o byciu współwłaścicielem floty super lotniskowców


Niestety nie jesteś współwłaścicielem lotniskowców, bo państwo ma odrębną podmiotowość prawną od swoich obywateli. Z tego samego powodu, na wypadek niewypłacalności rządu USA nikt nie zajmie ci środków na rachunku w zagranicznym banku.

popularna tu opinia ze prywatna służba zdrowia to bankructwo jak złamiesz rękę. To bzdury, które są powielane bez znajomosci realiów.


W najlepszym wypadku dalej jako obywatel statystycznie (dane
@damw:

to Polska ma 78 samolotów myśliwskich, z czego za jako takie jeszcze tylko chyba F-16 uchodzą.


KEKW

F-16 w wersji jaką mamy są dalej nowoczesne i co ciekawe, to wersja nowsza niż spora część amerykańskiego sprzętu. Problemem w przypadku Polski są koszty eksploatacji, odchodzenie pilotów i serwis, które sprawiają, że spora część maszyn prawdopodobnie nie nadaje się już do służby. A kupujemy kolejne amerykańskie białe słonie (F-35), które będą
F-16 w wersji jaką mamy są dalej nowoczesne i co ciekawe


@vanillla_guy: przecież dokładnie to napisałem. Nie jest to najnowocześniejszy sprzęt, ale jeszcze daje radę. Z tego co czytałem, w symulowanych walkach f-22 vs f-16, zdecydowaną większość pojedynków wygrywał f-22. I amerykanie mają ich około 190 sztuk operacyjnych. A my pewnie z 20-25 sztuk F-16 operacyjnych.

Zwłaszcza F/A-18 E/F SUPER HORNET

założyłeś, że akurat te samoloty będą na pokładzie, ja założyłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kielbasazdzika: Siemanko. Kiedyś ogarnąłeś mi światełka magiczne do mojej pracy animatora. Bardzo się cieszę, że Ci się powodzi. Pozdro z DE(σ ͜ʖσ)