Wpis z mikrobloga

Chce se u spawać nogi od stołu, takie custom, #!$%@?łem się tu godzinę z jednym spawem na mma pięknie opierdokolone na cyk fuch elektrodą 5 na 129amoerach bo przy 170 mi #!$%@? korki w piwnicy, test wytrzymałościowy w rękach i jeb. Co ribie źle? Elektrodą 5 to za gruba na tyle amper i profil 2mm? Mam w sumie papiery na tuga ale nie mam tiga i spawać tez nie umie xD
Resztą niżej.
#spawanie #diy
Pobierz
źródło: comment_1635547942vZWpzmQjQEuxNtxrQePYzt.jpg
  • 30
@niebenben: za duży prąd, za gruba elektroda. Do profili 2mm kup sobie elektrody 2,5mm, prąd ustaw jakieś 80A i przede wszystkim, zanim zaczniesz spawać te nogi, najpierw poćwicz na ścinkach. Pamiętaj, że spaw ma się składać z metalu, nie z żużla.
No i jeszcze jedno: jeśli spawasz równie niedbale, jak piszesz, to może nie stawiaj potem na tym stole zbyt ciężkich rzeczy. Tak na wszelki wypadek :D
@Jarek_P No troszkę chaotycznie tu się wypowiadam, wiem, bo jak każdy domorosły majster na warsztacie wypite musiałem mieć. Dzięki za rady, zaraz lecę po jakieś elektrody
@niebenben: elektrody 5 możesz komuś oddać, nie przydadzą Ci się w amatorce. 3.2 albo 2.5mm, więcej Ci nie polecam. O przetop to Ty się nie martw, tylko pilnuj żeby szlaki nie było w spawie. Nie spawaj na płasko tylko pod lekkim kątem od dołu do góry to będzie łatwiej.
@niebenben: Trochę drogo Cię to pewnie wyszło ale do tego zadania będą ok.
Szlaki nie da się, a wręcz nie wolno unikać - jest ona potrzebna - jeśli będziesz spawać zbyt dużym prądem to łuk elektryczny będzie Ci zrzucał szlakę za daleko i nie będzie dobrze osłaniać jeziorka. Jeśli dasz za mały prąd, to szlaka będzie Ci się mixować z jeziorkiem i będą kratery(to co Tobie się stało). Generalnie lepiej dawać
@Irthorr ooo widzisz, teraz grzeblem chwilę, i odrazu jest różnica, aż mi się przypomniało jak to było na tigu, mimo że tu dużo ciężej to jeziorko opanować i strasznie mi wypala, ale już wygląda to jak spaw nie jak sraka xD
@Irthorr próbowałem na 2.5 elektrodzie i jakieś 60 amper, bo jak mówiłem przy 70 coś nie mogłem ogarnąć potencjału xD coś może z tego będzie, zawołam jak skończę xD
@niebenben: Ciepło działa tak samo jak w tigu. Jak nie chcesz wypalać dziur/przegrzewać (i deformować) materiał, to kontrintuicyjnie powinieneś zwiększyć amperaż i jechać szybciej - a nie na odwrót. 2.5 idzie spoko tak do 90-100 amper, tu bym celował raczej 80-85.