Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
zastanawia mnie fenomen rosnących wymagań na juniora w #it w #programowanie. Rozumiem, że chąc się przebranżowić, czy nawet będąc na studiach kierunkowych i chcąc zdobyć pierwszą pracę, wypada coś umieć. Weźmy taki #frontend. Kiedyś wystarczył html css JS, by dostać pracę. Teraz już wymagają bibliotek, a wymagania wciąż rosną. Oprócz małego procenta geeków ile samemu się człowiek nauczy? A pracy w zespole, komunikacji to nawet geek geniusz się nie nauczy w swojej piwnicy. W moim zawodzie też przychodzą ludzie po różnych kursach, studiach (w tym podyplomowych) a w pracy są zagubione i nie wiedzą co robić, gdy przychodzi co do czego. Mało efektywna jest praca we własnym zakresie. Można nabyć podstawy, ok, ale niewiele więcej. Gdzie tu porównywać jakąś względnie prostą stronkę czy aplikację z konkretnym rozbudowanym projektem w pracy? To dwa różne światy

#przemyslenia #programista15k #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617817cb0c44dc000ab161bf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Druga sprawa, że juniorzy sami stali się ofiarami rosnących zarobków. Ja zaczynałem pracę za 1500 zł na umowie o dzieło. Teraz junior chce minimum 5k, nic nie potrafi, a za 7-8k masz dobrego mida. Po co masz zatrudniać juniora, który po tym jak w niego zainwestowałeś ucieknie do innej firmy bo dadzą mu 1k więcej.

@WypadlemZKajaka: a myślisz że skąd się biorą ci dobrzy midzi? Bo jakaś firma wzięła juniorów
  • Odpowiedz
ZuchwałaAnia: Marudzenie wannabe odcinek 1203818851829.

Wymagania rosną bo większość z nich to nie jest jakieś rocket science.

Zasady są proste:
1. Jak ktoś jest na studiach kierunkowych to ma praktyki. Większość osób się zakręci wokół praktyk i ma robotę już na studiach. Kto tego nie ogarnie jest po prostu leniem i słabo rokującym
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ale co w tym jest 'XD'? w sensie poszłam na studia parę lat temu myśląc, że się ogarnę w tej branży. a jednak po przejściu przez wszystkie zajęcia, które musiałam zaliczyć doszło do mnie, że jednak nie chcę siedzieć w elektronice. studia skończyłam, bo głupio tak rzucać w połowie, a nie było tragicznie. teraz wiem, że embedded w ogóle mi nie siedzi i szukałam czegoś w innej dziedzinie. czy
  • Odpowiedz