Wpis z mikrobloga

Jakoś ostatnio mam wielką frajdę z robienia noży kuchennych. Ilość kształtów, możliwości położenia szlifów, rodzaje stali są nieograniczone. Zrobiłem dla siebie kilka sztuk i czuję się jak szef kuchni w restauracji z gwizdkami oponiarzy XD
Nie wiem czy z czasem nie zacznę głównie robić takich noży zamiast taktycznych. Na zdjęciu kuchenniak dla pewnego Mireczka :)

#justcraftedgoods - za chwile przekroczymy 100 osób na tagu, bardzo mi miło :)

#hobby #gotujzwykopem #noze
Pobierz
źródło: comment_1635246842z5wVAX6P6vXl1B2OGfFIBX.jpg
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smieszqje: @bugg: podpinam się bo mam dobre noże, ale nie można mieć za dużo noży, to tak jak z zegarkami. Tylko mnie nie interesuje pogadamy na priv, potem nóż finalnie wychodzi 50% drożej bo cośtam. Ja bym chciał poznać widełki i opis możliwości takiego noża szefa kuchni ok 20-25cm bez brody, radzącego sobie że wszystkim :)
@Profil_Internetowy: globale maja ok 56-58 hrc twardosci (z ich strony). Ten ma 59-60 (robię też kute z ŁH15 które osiągaja nawet 62hrc). Twardość to nie wszystko, masz tu drewno egzotyczne i wyprofilowaną ręcznie rękojeść. Skoro jest całkiem sporo chętnych zapłacić za taki nóż tyle ile chcę to pewnie są tego warte. No ale nie będę Ci się tłumaczyć z tego, że chce za swoją pracę coś więcej niż dziękuję :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smieszqje: 500 cebul? Tyle global kosztuje, ja rozumiem handmade i że jakość, pytanie czy ta jakość jest porównywalna i ja jesteś wstanie zagwarantować?

@Profil_Internetowy: jak op ogarnia to jakość będzie porównywalna.
Ile byś chciał zapłacić za nóż ręcznej roboty z niezłej stali? 100pln?( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@MojWlasciciel: @3mielu: mogę nawet i tysiąc, byle był dobry, co was dziwi że pytam, jak ja napiszę że wam zrobię pasek skórzany za kafla to się obejdzie bez pytań bo to moja ciężką praca? To dla waszej informacji, własną, ciężką pracę też da się #!$%@?ć. I mamy modę na noże handmade. Coraz więcej osób się tym zajmuje. Oczekiwałem odpowiedzi od opa którą dostałem.
@smieszqje: o widzę mój nóż :) jak przyjdzie i znajdę chwilę na testy w garażu (to prezent na święta na dla różowego, a że oboje pracujemy zdalnie to mam ograniczone pole manewru w kuchni). Zrobię jakiś test na pomidorze czy coś i postaram się wrzucić ( ͡º ͜ʖ͡º)