Wpis z mikrobloga

#informatyka #studbaza #cpp #c++ #programista15k #algorytmy

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc z zadaniem? Nie ogarniam programowania na takim poziomie ( jedynie podstawy podstaw z c++ ), a niestety muszę wykorzystać język programowania by wykonać i zaliczyć zadanie.

Wykonaj implementację algorytmu selekcji dla tablicy. Program powinien:
 pytać użytkownika o liczbę elementów (nie większą niż 20),
 pobrać od użytkownika zadaną liczbę liczb i umieścić je w tablicy,
 wyświetlić zawartość tablicy,
 stworzyć kopię tablicy i posortować ją,
 wyświetlić zawartość tablicy posortowanej (z użyciem wbudowanej funkcji sortującej): należy
podać indeks elementu i wartość pod danym indeksem,
 zapytać użytkownika o szukany element k,
 wykonać krokowo algorytm selekcji k-tej wartości w oryginalnej (nieposortowanej) tablicy,
podając przebieg każdego kroku metody poprzez wyświetlenie parametrów: n, k, x, bieżącego
stanu tablicy, liczby elementów mniejszych, równych, większych, wyniku iteracji (wywołanie
rekurencyjne lub zakończenie rekurencji z podaniem wyznaczonego elementu).
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@abdiel: no nie kompiluje się, a innego pomysłu na te zadanie nie mam z następujących powodów:
- nie ogarniam tablic
- nie umiem łączyć paru funkcji z tablicami
  • Odpowiedz
@harnasiek: Nazwa tablicy jest wskaznikiem na pierwszy element, możesz przekazywać tablice do funkcji za pomocą wskaźnika. Poprawilem, twoj kod zeby sie kompilowal. No widze, że @Morritz zaoferował pomoc, ale jak bys dalej nie ogarnial to napisz do mnie.

int main()
{
int
  • Odpowiedz
@abdiel: Też nie wiem, bo autor tego nie napisał, a ja zamierzałem to zrobić jak na największym poziomie wtajemniczenia STLa.
Ale patrząc na zadanie:

wyświetlić zawartość tablicy posortowanej (z użyciem wbudowanej funkcji sortującej)

Skoro wbudowana to jak inaczej niż ta z STLa.

Ale wątpię, żeby w szkole uczyli o stream iteratorach i mutowalnych lambdach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
qsort

@MamCieNaHita: O fakt, racja, zmyliło mnie, że OP powiedział, że to podstawy z C++, a przecież wiadomo, że jak doktorek na uczelni myśli podstawy C++ to mu chodzi tak naprawdę o GNU C90.
  • Odpowiedz