Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania
Złapały mnie takie #przemyslenia na temat dorastania w bogactwie i w biedzie.

Może trochę przerysowany przykład, ale mamy 15-latka w bogatej rodzinie, który interesuje się sztuką robienia kawy. I co? Starzy kupują mu ekspres za 20k, gość parzy na potęgę, latte arty, srarty, ma własny kanał na #youtube, instagram etc. i skoro zaczął w takim wieku, to pewnie koło 20-tki będzie jeździł po zawodach barista, szkolił nowych etc. W zasadzie będzie już miał zawód dzięki temu, że się teraz "bawi", a przecież nic nie stoi na przeszkodzie i tak po szkole zrobić "normalny" zawód (np. pójść na studia).

A typowy bieda Janusz by mu powiedział "Pjoter co ty mje tu za głupoty wymyślasz, zrób sobie drobom sypanom albo rozpuszczalnom"

#dzieci #rodzice #przegryw #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6173d447820612000addcd8a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
źródło: comment_1634981182jPWJBX1ETnolBuZMYilwZR.jpg
  • 28
@AnonimoweMirkoWyznania no nie wiem, jak to dziecku - może mu się znudzić i przestać i zacznie się interesować imprezami i alko i różnie może się to skończyć. Mam znajomego co chodził do szkoły muzycznej i różne instrumenty ma w pokoju, rodzice mu kupowali co chciał. Moznaby powiedzieć że w liceum jak chodził do muzycznej i miał masę instrumentów to teraz na scenie z Zalewskim będzie grał, ale... sprzedaje drewno bo przestała go
Może trochę przerysowany przykład, ale mamy 15-latka w bogatej rodzinie, który interesuje się sztuką robienia kawy. I co? Starzy kupują mu ekspres za 20k, gość parzy na potęgę, latte arty, srarty, ma własny kanał na #youtube, instagram etc. i skoro zaczął w takim wieku, to pewnie koło 20-tki będzie jeździł po zawodach barista, szkolił nowych etc. W zasadzie będzie już miał zawód dzięki temu, że się teraz "bawi", a przecież nic
@bigger: zwykle ludzie, zarabiający pieniadze n-srednich krajowych sa biznesmenami, wyksztalconymi ludzmi. Z ich perspektywy, to niska praca. Ja bym nie chcial by moje dziecko pracowalo w uslugach, to bylo by upokarzające. Nie jestem polska klasa srednia zaraiajaca 4-7 kola netto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Im szybciej to zaakceptujesz zamiast się buntować przeciw temu, a energię poświęcana na to przerzucisz na parcie do przodu ze swojej pozycji, tym lepiej dla Ciebie.

@krecik000: w jakim sensie zaakceptować? Rozumiem, że ma to przestać sprawiać przykrość? Czy jak? Oczywiste jest, że takie osoby nie zasłużyły na to, co mają, dlatego to stracą lub nie odniosą takiej korzyści jakby mogli, gdyby jednak podążyli trudną drogą.
@pytlar: Bzdura.

Mam wsrod klientow bardzo, bardzo, BARDZO bogatych ludzi. Wiesz co robia ich dzieci? Rozne rzeczy robia.
Czesc siedzi w firmach rodzicow i radach nazdorczych a czesc robi to na co ma ochote.

Jedna jest gdzies tam na wolontariacie, drugi ma pizzerie w Zurychu , trzeci jest surferem i ma jakas tam mala szkolke, jeszcze inny cos tam forografuje.

Rozmawialem z ich rodzicami, bo po latac wposlpracy stosunki mamy kolezenskie
@pytlar: > Ja bym nie chcial by moje dziecko pracowalo w uslugach, to bylo by upokarzające

Co jest upokarzajacego w pracy w uslugach? O_o

Serio pytam.

Jakby moj Syn byl sobie kelnerem i byl zadowolony z zycia to bylbym z niego dumny. Nawet bardziej niz gdyby byl korposzczurkiem z depresja wyrabiajacym coraz to bardziej wysrubowane targety.

Moi rodzice nie mieli takich mozliwosci jakie mam ja. PRL. bylejakosc. Bieda.

Ale pamietam jak
@Lordon: to zupelnie dwie różne rzeczy, tak jak mniej wiecej, pracy w kuchni a posiadaniem wlasnej restauracji. Albo jezdzeniem limuzyna, jest roznica, czy jako kierowca a pasazer
@bigger: to bieda, niski status spoleczny. Wiem, ze dla wielu tutaj, to normalne, ale nie dla mnie, moje dziecko chce zeby kontynuowalo kilka pokolen ludzi z wyzszym wyksztalceniem. Oczywiscie, jako tymczasowo praca na studiach to jak najbardziej, ale nie jako kierunek kariery. Wiesz, w Polsce zostal taki po PRL kult roboty, #!$%@? sie i generalnie niechec do ludzi, ktorzy maja wiecej
@pytlar: Skoro mają kasę aby kupić dziecku ekspres za 20k i wiedza ze syn ma wiedzę to mogą otworzyć kawiarnie a potem sieć jesli syn bedxie miał nietuzinkowe pomysły i wgl o tym mówię
@Lordon: nie ma nic wspolnego obsluga ekspresu z prowadzeniem restauracji, to nawte nie stoi kolo siebie. Mialem jednego kolege ktory kiedys myslal, ze jak pracowal na budowie, to prawie inzynierem budownictwa jest. Nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nadmuchane_jaja: jeśli mówisz o tym:

Oczywiste jest, że takie osoby nie zasłużyły na to, co mają, dlatego to stracą lub nie odniosą takiej korzyści jakby mogli, gdyby jednak podążyli trudną drogą.

To zwykła obserwacja.
Osoby które miały podane na srebrnej tacy, nie mają siły moralnej, bo ta bierze się z wiedzy i doświadczenia. Oczywiście rodzice mogą uczyć gospodarności czy innych cnót, ale pewne rzeczy da ci tylko doświadczenie.

Co by nie
@pyroxar jeżeli stracą to ponownie nie jest sprawa osób trzecich. widocznie ich rodzice słabo ich przygotowali na przejęcie majątku. mi cały czas chodzi o to, że ludzie nie mogą przeżyć, że ktoś dziedziczy majątek starych. tak to działa i tak jest, świat jest cholernie niesprawiedliwy co nie oznacza, że jak się komuś powiedzie to jego dzieci nie mogą mieć lepiej/łatwiej w życiu. A co z tym zrobią to już inny temat...
GwiezdnaPrzyjaciółka: @bigger:

Mi sie w zyciu udalo. Ciezko pracowalem. Mam wszystko co mozna sobie kupic.


To chyba raczej uproszczenie i skrót myślowy z tym "wszystko", bo trudno mi uwierzyć, aby Twoi klienci rzeczywiście mieli wszystko, co można kupić lub przynajmniej posiadali możliwość kupna tego, czego nie posiadają :) Nie wydaje mi się, aby choć jeden z nich mógł wykupić dużą korporację technologiczną np. Google albo całą Polskę włącznie z możliwością