Wpis z mikrobloga

#polska #finanse #pracbaza

Wynajem kawalerki z opłatami 1800zł
jedzenie 800zł
paliwo do starego rzęcha 300zł
rata na starego rzęcha 400zł
leki 100zł
ubrania, telefon, komputer 200zł

3600zł stałe wydatki. Czy to normalne, że przy pensji 5000zł brutto (3550 netto) po odliczeniu takich stałych kosztów, muszę brać pieniądze od mamy żeby np pojechać na wakacje raz do roku albo opłacić sobie netflixa?
  • 665
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Positano1: wolałbym przyoszczędzić na jedzeniu i wszystkim innym ale mieć ten komfort mieszkania samemu a nie z randomowymi ludźmi. Z dobrymi znajomymi ani rodziną też nie chciałbym mieszkać nawet wiedząc, że mnie nie okradną ani nic głupiego nie odwalą. U siebie to u siebie.
  • Odpowiedz
@pansterydziasz: ( ͡° ͜ʖ ͡°) chciałbym się polubić z jakąś aktywnością, czasem się zmuszam, okresowo nawet w miarę regularnie biegałem, ale to i tak jest mega na siłę, wymuszone, bez krztyny przyjemności, z poczuciem zmarnowanego czasu bardziej niż podczas siedzenia na wykopie albo grania w lola.
  • Odpowiedz
No ciekawe jaka droge awansu ma np. nauczyciel przed sobą


@jarzynka: na dyrektora placówki. Może też potem jakieś wyższe urzędnicze stanowiska w urzędach, a na wsi może być nawet wójtem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Akurat nauczyciele zarabiają sporo, jednak trzeba mieć do tego duży staż pracy.
Więc znam nauczyciela z jakimiś tam szkoleniami, stażem pracy itp, mającego 7k na rękę.

Także nie ma co demonizować, tylko
  • Odpowiedz
@brednyk: no nawet jeśli, to po co mu do tego dokładać 400zł co miesiąc. Stary rzęch to stary rzęch, ludzie piszą że pewnie 12-15 latek, co nie jest dla mnie definicją "starego rzęcha" którego ma się tylko po to, żeby gdzieś dojechać. Jak już jesteś w dupie a MUSISZ mieć to auto to zawsze można jeździć golfem 3 ¯\_(ツ)_/¯ żeby nie było, wciaz uwazam za chory fakt, ze zeby zyjac
  • Odpowiedz
@jarzynka: posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie fryzjerskim 2 km od
  • Odpowiedz
@wypokk_: No tak, mieszkanie z kimś w jednym domu niegodne za to żebranie u matki, narzekanie na wykopie i użalanie się nad sobą to szczyt godności.

Ja większość moich lokatorów wspominam dobrze, z jedną parą nawet się tak zaprzyjaźniłem że odwiedzamy się z 2 razy do roku mimo że mieszkamy już w różnych miastach. Nie podobają sie współlokatorzy - można się wyprowadzić.
  • Odpowiedz