Wpis z mikrobloga

Różowa ma siostrę, która na codzień mieszka w Niemczech. Przyjechała na tydzień do Polski z dziećmi w ramach tzw. "kartoffelferien". Wczoraj się od niej dowiedziałem, że kolega jej męża, lat 49 zmarł na zator (serce stanęło). Zdrowy chłop, żadnych chorób przewlekłych czy problemów z sercem i/lub krążeniem. Ostatnio szczepiony. Oczywiście koincydencja, w Niemczech szczepionka na covid to świętość, więc nawet nie drążyłem dalej tematu aby nie doprowadzić do covidowej kłótni, bo mózgi propagandą już wyprane są ostro. Cytując naszego premiera:

#koronawirus #szczepienia
SpasticInk - Różowa ma siostrę, która na codzień mieszka w Niemczech. Przyjechała na ...
  • 8
w Niemczech szczepionka na covid to świętość


@SpasticInk: Niby tak ale jakoś patrząc po poziomie wyszczepienia u nich to dojść niski jest jak na tak posłuszne społeczeństwo. Chyba że to turki inni imigranci tak nabijają statystyki nieszczepienia?
@Zuben: nie mam pojęcia. Siostra różowej jest nauczycielem, jej mąż rówież. Ten zmarły kolega to też był ponoć nauczyciel.
Nauczyciele w DE to są urzędnicy państwowi o wysokim prestiżu i statusie, nie to co w PL. Tam jest ponoć duża presja na szczepienia w tej grupie.

@SkonczonyChlop i tak mu nikt sekcji nie zrobi, więc się nie dowiemy ¯\_(ツ)_/¯