Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem konsoli na koniec tego roku. Przez chwilę byłem posiadaczem PS4 z napędem i udało mi się przejść kilka fajnych gierek: Uncharted, TLOU, RDR2, GOW i trochę popykać w Fifę.
Jestem raczej niedzielnym graczem. Chciałbym sobie przejść jakąś nową gierkę i od czasu do czasu zagrać w coś online, chociaż trochę ciężko mi się gra w strzelanki na padzie.

Jakie są plusy i minusy #ps5 i #xbox ?
Co doradzicie?

#konsole #ps5 #xbox #kiciochpyta
  • 39
@Just_do_it: Jestem posiadaczem ps5 i nowego xboxa, jeśli zależy Ci na fajnej zabawie, dobrej grafice to polecam ps'a, a jeśli zależy ci na zabawie ze znajomymi to bardziej polecam xboxa, kupujesz game passa i masz takie same gry jak oni na kompie i możecie się bawić (ʘʘ)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dariusz-szill: czemu piszesz ze grafika lepsza w ps5? Chyba że chodzi co o exy, to spoko. Autorze ja nie jestem fanboyem żadnym, miałem ps 4 pro i przesiadłem się na xsx bo był dostępny. Gram może dziennie po 1h na weekend może więcej więc dla mnie to żadna różnica czy miałbym brca ps5 cyz xboxa. Jak grasz w gry wieloplatformowe to nie ma różnicy co wybierzesz.
@Just_do_it: główny plus to znacznie szybsze ładowanie się gier, stabilne 60 fps w wielu grach, cicha (ja nie mam tego mitycznego problemy piszczących cewek, nie słyszałem nigdy żadnych nadmiarowych odgłosów), świetny pad z haptyką (rozegrałem juz 1000h i analogi mi nie dryfują) no i przyszłościowa, bo o ile teraz prawie nie ma dedykowanych gier na ps5 to od nowego roku już będą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Just_do_it: kilka podrzędnych tytułów nie działa, reszta działa.

Moja rada jest nie kupować pod koniec roku bo biorac pod uwage dostępność konsol w okolicy świat może się okazać, że sobie poczekasz do lutego xD trzeba pilnować teraz i najlepiej jak najszybciej.

Dodatkowo jeśli myślisz o ps5 to zastanów się jeszcze czy masz jakiś sensowny tv, który udźwignie możliwości konsoli, ja specjalnie kupilam nowy xD bo szkoda nie wykorzystać

+ nie oszukujmy
@Just_do_it: ja powiem tak, jesli chodzi o niedzielnego gracza to lepiej jest wziac xboxa. Sam jestem niedzielnym graczem, placenie za gry po 350 zł by mnie odpychalo jak nie wiem co. W xboxie mam gamepass za 300 zł na 30 miesiecy w przod, gier jest mnostwo, wiec zmieniam je jak rekawiczki (przez to zadnej nie przeszedlem XD ) Znaczy glowny powod to to że sie bardziej oplaca. Sama konsola tez na