Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z anonima, bo ludzie z firmy kojarzą.

Mam dość Spring, Hibernate i nic nie znaczących dyskusji (funkcyjnie, patterny, psudo abstrakcje)... Nie chodzi o to, że mam dość Javy- po godzinach dalej pisze- ale ta magia to rzucanie samemu sobie problemów pod nogi, a to czy użyje patterna tego czy innego w 70% kodu nie ma znaczenia. Piszę wiecej getterów niż kodu...

Rozglądam się za alternatywą- Javą bez Springa i korpo mody, gdzie wydajność ma znaczenie (Big Data i GC free). Nie mam problemów siedzieć i się uczyć. Trawa wszędzie tak samo zielona, ale inny gatunek. Ostatecznie rozważam zejść niżej (głównie C++) czy przesunąć sie w devops.

Pytanie: wiecie jak szukać takiej pracy? Plus Javy to liczba offert, ale większość to Springowe potworki które chce ominąć.

#programowanie #java #cpp #devops

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616ae201820612000adcf0b5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: o kucze, jakbym siebie czytał kilka miesięcy temu.
Googlaj pod performance engineer (ale uważaj na oferty, bo performance jest używane też w kontekście wydajności np zespołu, staregii biznesowych i innych trelele) albo pod FX trading.

Ja aktualnie robię dla banku za pośrednictwem Sii, trochę dupa że przez Sii bo więcej #!$%@? się a i kasa która mogłaby iśc do mnie idzie do nich. Ale no cokolwiek związanego z Sii to
ale że chcesz przestać pisać czysty i czytelny kod zgodny z wzorcami projektowymi


@smyl: Pewnie chce przestać pisać to samo codziennie co od ostatnich X lat. Każdy projekt w springu to jakieś e-commerce i CMS, no ile można. A coś działa za wolno? a #!$%@?, dojebmy 10 instancji, po 1 na 100 userów.
Nawet zdarzało mi się przepisywać logikę na kilku-krotnie wolniejszą czy nawet z o(n) do o(n^2) bo czytelność a
@AnonimoweMirkoWyznania: a jest jakaś alternatywa? Framework to po prostu kompromis między dostarczeniem funkcjonalności a minimalizowaniem ryzyka że programista popełni błąd. Nie sądzę żeby była inna droga niż zrozumieć swój framework, nawet jeśli to bolesne. Taki spring w połowie to jakieś AOP po prostu...

O ile nie masz energii do emigracji to niestety od frameworków nie uciekniesz.
@AnonimoweMirkoWyznania: Polecam .NET
Pieniądze te same, większa wolność wyboru, efektywniejszy język (choćby dzięki LINQ).
I nie ma tych cholernych plików zgodnie z namespace w zagłębieniu 10 folderów bo tak.
Przejście z Javy na C# jest raczej proste, framework też podobny.
A możliwości rozwoju więcej: Blazor, Xamarin, Unity, Azure
Platforma rozwija się dynamicznie i nie dostała takiej anemii jak JDK, w którym głównie zmieniają się numerki.

Niżej to bym już szedł w
OP: > performance engineer

FX trading


@GotoFinal jest jakis pocztek. Może nie skończe w cpp.

@laphroig

a jest jakaś alternatywa?


wiem, że są bo gadałem z dwoma osobami dawno i było 'wow nie używasz springa', ale nie pamiętam nazwisk.

Framework to po prostu kompromis między dostarczeniem funkcjonalności a minimalizowaniem ryzyka że programista popełni błąd. Nie sądzę żeby była inna droga niż zrozumieć swój framework, nawet jeśli to bolesne. Taki spring w
@fujiyama: co do wysokości zarobków to bym się kłócił, z tego co patrzę o ofertach pracy to może i porównywalnie, aczkolwiek .NET odstaje na niekorzyść. Natomiast sporo ludzi którzy przeszło na .NET z Javy nie chca słyszeć o powrocie, dodatkowo ponoć mniej starych technologii w tym świecie Microsoftowym, a więcej utrzymania legacy w Javie, ale to tylko z zasłyszenia
@Kuriozal: 100% pewnie nie, ale może coś pomiędzy tym co mam a ile płacą pośrednikowi, szczególnie że nie dali czego super powalającego. (ale źle też nie jest więc nie ma co marudzić, a może z czasem idzie się dogadać)
@pabl0esc0bar: nie dziwne, że nikt nie chce wracać.
Jeszcze spring to ok, ale jak ktoś musi się nabrać w J2EE albo jakichś szynowych patentach.
Za to dużo płacą ale człowiek w robocie siwieje i po co?
faangi daja 150k euro/year. spring, rest itp wchodzisz ( ͡º ͜ʖ͡º)


@slowy99: ta, tylko mieszlajac w usa, zdalnie ciezko o taka kase u nich. jak probowalem do amazona to widelki nawet z relokacja do kanady nie powalaly. trzeba tam utkwic na kilka lat by zaczac zarabic i sie pchac w korpo drabince z tego co widze (,)
ja tam chce splacic mieszkanie
@wpoldokomina: Z 3 miesiące. Żadni uciekinierzy, wg mnie języki można zmieniać bardzo łatwo, tylko postaraj się odrzucić nawyki z javy i pisać c# owo i nikt źle nie będzie patrzył. Tak samo jakbyś zmieniał na c++, grunt to nie robić javy w c++ bo to inne języki ale dla każdego kto ogarnia Javę nauka takiego c++ w jakimś rozsądnym czasie nie powinna być trudna - trochę więcej konceptów