Wpis z mikrobloga

@wrednarudamalpa: -4,5L -5P, lekki astygmatyzm, operacja trwała krótko, po tygodniu widziałem lepiej niż w okularach, zabieg metodą Femtolasik w klinice Gemini w Ostravie w Czechach.

Jedynym efektem ubocznym są w miarę jasne światła samochodowe nocą, jest taki rozbłysk trochę, ale tak miałem też chyba przed operacją - ciężko spamiętać, miałem #!$%@? wzrok, nie zwracałem uwagi na takie rzeczy bo i tak bez okularów wszystko było rozmazane.

Suchość oka mnie nie dotyczy,
@wrednarudamalpa:
@Kondziu5: przez min. 2 tygodnie żadnego basenu lub sportów, które mogą narazić oko na uraz, najlepiej sobie w pierwszym miesiącu po prostu dać spokój ze sportem, a podczas pryszniców uważać na oczy, żeby nic się tam nie dostało. Szczerze powiedziawszy nie za bardzo słuchałem bo sportu i tak nie uprawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak to regularne zakraplanie oczu, pierw zwykłymi kroplami, a po
@wrednarudamalpa laser tak nie dziala

Lekarz okulista robi zeby bylo na zero - ale w procesie gojenia bardzo czesto wada powraca do wartosci minusowej, dodatkowo dochodzi astygmatyzm po zabiegu.

Bardzo czesto pojawia sie roznowzrocznosc, brak tolerancji swiatla, suche oko, uciszliwe lzawienie oka.

Zmniejszenie wady do zera przy -5, to nadal duze ryzyko zacmy i jaskry. Operacja tylko maskuje wade, ale wszelakie minusy ze zbyt duzej krotkowzrocznosci sa nadal.
Ja zrobilem metoda relex smile we wrzesniu 2020 i jestem bardzo zadowolony. Krotkowzrocznosc 0.5 w jednym, 0.75 w drugim i 3 dpi astygmatyzmu.

Przebadali w sierpniu, pod koniec wrzesnia wylapalem termin. Poczytalem o metodach, doktor chcial wyslac na femto, ja sie uparlem na smile.

Dzien pozniej byl piekny sloneczny dzien juz w okularach przeciwsłonecznych od razu swiat ostry i wyrazny. Rok minal i jest wspaniale. 0 minusow. Mi sie udalo, powodzenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wrednarudamalpa: Znam okulistów z okularami jak denka od szklanki którzy operują pacjentów i mówią że sobie w życiu by nie zrobili. Zbyt duże ryzyko powikłań, powrotu wady, problemy jak na starość będzie zaćma, bo wtedy to już nie takie hop siup że wsadzasz sobie nowe soczewki najlepszej generacji i jest git.