Wpis z mikrobloga

Przeczytałem sobie AMA na reddicie z showrunnerem Fundacji i pojawiło się kilka ciekawych odpowiedzi.

1. W serialu obowiązują prawa robotyki, ale Demerzel nie jest nimi związany. Później się dowiemy dlaczego.

Asimov’s Robotics Laws do exist in the universe of the show – but that doesn’t necessarily mean Demerzel is presently bound by them. And to explain further would spoil far too much!

2. Apple posiada prawa autorskie tylko do cyklu Fundacji, także nie posiadają praw do innych książek Asimova. Tak więc mamy Demerzela a nie będzie Olivava ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To clarify another issue – R. Daneel Olivaw is part of the I, Robot rights, which Skydance/Apple do not have access to. We have access to the Demerzel side of the character.

3. Z tego AMA dowiedziałem się że Fundacja podobno jest nieskończona i Asimov planował ciągnąć to dalej. Dziwne, bo mi się zawsze wydawało że to jest zamknięta opowieść.

We have rights to all the Foundation books -- just not the others. Gaia/galaxia is a possibility. But... I also have some inside info on how Asimov was thinking of ending the thing. So if we get there, we'll be exploring that.

3. W przyszłym sezonie Hober Mallow, Bel Riose i Kościół Galaktycznego Ducha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

link do całego AMA jakby ktoś był zainteresowany


#fundacja #foundation #seriale #scifi #ksiazki
źródło: comment_1634380537RidJZdNRKDVHzasxT7G82C.jpg
  • 10
@#!$%@?: no właśnie jak widać nie. Nie jestem ekspertem od prawa włąsności intelektualnej w USA, ale najwyraźniej albo ich nie mają, albo mogą zrobić tylko epizod. A szkoda, bo chętnie zobaczyłbym jakieś flashbacki z jego historii.