Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#matematyka
#szkola
#edukacja

Czy wy ludzie nie rozumiecie, że jednostki w obliczeniach są ważne i trzeba je pisać? Obliczenia bez jednostek to błąd. Właśnie widzę jak znowu jakaś mamuśka nieuk dała na neta zdjęcie kartkówki z matmy swojego gówniaka. I wielce oburzona, że nauczyciel nie zaliczył zadania. Zadanie brzmi: Kasia kupiła 6 jabłek i zapłaciła 18 zł. Ile kosztowało jedno jabłko? Pod spodem błędne obliczenie gówniaka: 18:6=3.
I owszem, to jest źle bo nie ma jednostki i słusznie nauczyciel nie zaliczył. Powinno być: 18zł:6=3zł.
Proste. Bez jednostek obliczenie nie ma sensu i zawsze trzeba je pisać.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6166d2c9820612000adc8d17
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 73
HałaśliwyMagik: jestę inżynierem obliczeniowcem. I tak jednostki są ważne, ale żaden szanujący się obliczeniowiec nie będzie pisał jednostek jak upośledzone dziecko w równaniu, bo się zajedzie, tylko zrobi pod spodem sprawdzenie równania na jednostkach.
Poniżej jedno z równań jakie ostatnio musiałem sobie na szczęście w excelu liczyć, ale jednostki już na kartce sprawdzałem. A jednostki są proste m, cm, mm, mm2, mm3, Pa, MPa, N. Ale wypisanie ich licząc ręcznie w
@Neurohaox: UK to nie USA, system metryczny jest powszechnie stosowany, powiedziałbym że jest systemem domyślnym w inżynierii i nauce, a imperialny raczej używa sie tam, gdzie wynika to albo z tradycji albo ze standardow (głównie amerykanskich). Przykładowo: jak spytasz sie przecietnego Johna ile waży to poda ci wagę wyrażoną w kamieniach (ang. stones) ale jak taki John pojdzie do lekarza to lekarz poda mu dawki leków liczone w gramach czy mililitrach