Wpis z mikrobloga

Wracam właśnie z #ukraina . Jeżeli kilka lat temu (3) można było tu przyjechać i za złotówki żyć jak król, to już niestety się to skończyło. Benzyna w przeliczeniu 4,50zł, w knajpach to samo co u nas, szlugi faktycznie 8zł (ale ile tego człowiek da radę zjarać), alkohol nadal w spoko cenach i dużo lepszy jakościowo (ładujesz całą noc i pobudka bez kaca).
Straszna sraka o #covid19 , bez kagańca nigdzie prawie nie wejdziesz.
Ogólnie nie jest to już tak fajny turystycznie kierunek. Niestety...

#podroze #alkoholizm #papierosy #gruparatowaniapoziomu
Bagiezta88 - Wracam właśnie z #ukraina . Jeżeli kilka lat temu (3) można było tu przy...

źródło: comment_1634129127k2FNORSKDErvPxdP0NIQKb.jpg

Pobierz
  • 18
@Bagiezta88 Na Ukrainie ceny są podobne do polskich, mięsa czy wędliny to bywają droższe niż u nas.

Ukraińcy mają u siebie polskie ceny ale pensje wschodnie. Gdy pogada się chwilę z Ukraińcami to pierwsze na co narzekają to drożyzna, dopiero potem wymieniają brak perspektyw.

Szczególnie mieszkanie w Kijowie jest drogie, bywa droższe niż w naszej stolicy.

Sporo tańsze są jedynie słodycze, alkohole i papierosy.
2 lata temu będąc w Kijowie miałem wrażenie, że ceny są niemal Warszawskie. Oczywiście są miejsca gdzie jest wyjątkowo tanio, ale i są miejsca dla lokalnych oligarchów.


@investbuster: a ja dwa lata temu będąc w Kijowie byłem zachwycony dużo niższymi cenami niż polskie (nie mam odniesienia do stricte warszawskich). Do dziś pamiętam jak się za grosze #!$%@?śmy jak głupki w jakiejś gruzińskiej knajpie. No i ten kwas wszędzie na ulicach. <3
@Krupier: oczywiście mnóstwo miejsc było z tanim jedzeniem, pamiętam nawet ostrygi po 1 euro. Ale bardziej chodzi mi o to, że w momencie gdy wybierałem się do dobrej restauracji lub lokalnego browaru to ceny było Warszawskie. We Lwowie ceny były dużo niższe.
@yet_another_user: Nie turystyczne, a od zachorowania na covida. Sprawdzali. Kosztuje grosze ( ic-misto ). Typowy wyłudzacz środków od przyjezdnych ;) . Poza tym mało kto tam zaszczepiony, kolejka dla "vaccine" i na lotnisku traktują jak vipa. Ukraińcy w większości lecieli na testy i czekali po kilka godzin.
@Bagiezta88: Warto odwiedzić polskie tereny takie jak miasta Lwów, Tarnopol, Iwano-Frankiwsk (Stanisławowo), Twierdza w Kamieńcu Podolskim wybudowane i zamieszkałe przez Polaków. Mnóstwo historii, tradycji i kultury polskiej.