Wpis z mikrobloga

Wskaż przedmiot/usługę/czynność do 300zł (może być też darmowa) która poprawiła na jakiejkolwiek płaszczyźnie komfort Twojego życia/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Zanim przejdę do konkretów to parę słów dla nowych czytelników. Już od prawie roku, regularnie rozmawiamy w tych wpisach o wszelkich możliwych usprawniaczach życia. W skrócie: polecam Wam rzeczy które wprowadziłem do swojego życia z tytułowego pytania i z czystym sumieniem mogę je polecić a w komentarzach nawiązujemy dyskusje z której rodzą się kolejne pomysły.

Dla zachowania wysokiej jakości rekomendacji bardzo zależy mi abyście podzielili się informacją do jakich zmian zainspirowaliście się wpisami z tej serii – czyli co udało się z sukcesem wprowadzić do życia a co akurat w Waszym przypadku nie zdało egzaminu?
Zainteresowanych zachęcam również do sprawdzenia archiwalnych wpisów i setek unikalnych propozycji z komentarzy.

Przechodząc do rzeczy, w tym miesiącu aż kilka propozycji – niektóre z nich to Wasze propozycje z poprzednich wpisów – zapraszam do krótkiej lektury.
1. Rolka do obierania ubrań – jak opowiedziałem znajomym to śmiali się że nigdy nie posiadałem tak podstawowego przedmiotu – teraz rozumiem że to absolutny must-have zwłaszcza dla osób posiadających w domu zwierzaka. Można się śmiać może jednak ktoś żył w takiej nieświadomości jak ja do tej pory :D Koszt 15 zł.
2. Głośnik JBL Go 3 – z poleceń mirków. Szukałem głośnika do mieszkania i rozważałem znacznie droższe opcje nagłośnienia Harmana ale jako zupełny laik nie wiedziałem czego rzeczywiście potrzebuję. Postanowiłem zacząć od zupełnie podstawowej wersji która dla mnie osobiście okazała się w 100% wystarczająca , jakość dźwięku bardzo dobra a głośności nie wykorzystuję na maxa). Zaznaczam że nie jestem znawcą sprzętu audio – to jedynie moja subiektywna opinia o wysokim zadowoleniu z zakupu. Koszt 130 zł.
3. Lifewithoutlaces – z poleceń mirków. Sznurówki których nie trzeba wiązać – wykonane z gumy która dopasowuje się do stopy. Nie jest to game changer ale faktycznie działa. Przestrzegam przed skracaniem sznurówek przed rozchodzeniem. Dopasujcie najpierw dobrze długość i dopiero wtedy tnijcie. Uważam że nie nadają się do każdych butów – do trampek ok ale np. na siłownie czy do butów zimowych nie sprawdzą się. Koszt 40 zł.
4. BezpiecznyPesel – nie mylić z płatnymi usługami. W tym przypadku mówimy o darmowej w 100% stronie która pozwoli Wam zabezpieczyć Wasz numer pesel przed wyłudzeniami pożyczek na Wasze dane. Traktuję to jako uzupełnienie do polecanych we wcześniejszych wpisach Alertach BIK. Zastrzeżenie peselu w tym przypadku zwiększa bezpieczeństwo ale nie gwarantuje 100% skuteczności a to za sprawą bazy firm pożyczkowych które obejmuje. Darmowe.

Na dziś to tyle. Planuję przygotowanie specjalnego wpisu w którym opiszę mniej opcjonalne rozwiązania które zaimplementowałem do swojego życia na przestrzeni lat a które pozwoliły poprawić wiele aspektów życia lub wnieść je na dużo wyższy poziom (tu więcej o nawykach i usługach).

Jeżeli ten format Ci się podoba, jest dla Ciebie inspirujący lub czerpiesz z niego jakąś wartość dodaną to zostaw plusa aby widzieć kolejne wpisy z tej serii. Wołam plusujących!
Aby być na bieżąco obserwuj również TAG AUTORSKI: #mirekmasterclass

Dołącz do dyskusji poniżej odpowiadając na pytanie z pierwszej linijki tego wpisu.

Tagi dla zasięgu ale pamiętajcie że najlepsza inwestycja to zawsze ta w siebie, pozdro!
#inwestowanie #inwestycje #gielda #nieruchomosci #gruparatowaniapoziomu
  • 378
@masternodeBTC: Bardzo przydatny gadżet.

Moja rodzina dużo się załatwia. Może to geny, może to nasza dieta, ale każdy robi duże kupy. Każdemu kiedyś się zdarzyło zrobić wielkie kupsko i czasami nie da się tego spuścić. Kręci się tylko w wodzie popychane przez strumień. Gdy dorastałem, moja rodzina miała nóż do kupy. Był to stary, zardzewiały nóż kuchenny, który wisiał w pralni tylko i wyłącznie po to. Normalnym było, że idąc po
Harkonnen - @masternodeBTC: Bardzo przydatny gadżet.

Moja rodzina dużo się załatwi...

źródło: comment_1634140175XyI4H9TQt0PamEXdPLs6d6.jpg

Pobierz
@masternodeBTC:

-Ekspres do kawy na kapsułki. Dolce gusto mam akurat i jade na zamiennikach z lidla
-Myszka bezprzewodowa
-Trymer bezprzewodowy philips oneblade. Gole twarz, szyję, pachy, klatę i jajca. Polecam ten ze wskazem naładowania i dodatkowymi grzebieniami, bo ja mam bieda wersję.
-Sztuczna pochwa jak jesteś sam i sam mieszkasz, najlepiej w formie latarki xD
-Latarka olight sr1baton ładowana na usb
-Gaz pieprzowy
@rubesom: Kurcze, patrzę teraz na ceny i słabo się zrobiło. Mi się udało swoja w wersji 4 i 4gb ram w zestawie z zasilaczem, karta sd, kablem microhdmi i karta microsd wyrwac za ok. 300zl, a teraz słabo nawet z gołą malinką. Co do sklepów, to szukaj głównie na botland.com.pl i allegro, może coś na olx używanego się znajdzie.
Tutaj inspiracje