Wpis z mikrobloga

Jeździłem sobie Opelkiem Merivą w wersji 1.4, było mi super fajnie i dobrze, auto po tacie, chciałem nim jeździć jeszcze dobre pięć lat, naprawiałem je na bieżąco, miało zaczynającą się rdzę na pół paznokcia w dwóch miejscach, ale ogólnie super fajne autko i nie miałem zastrzeżeń. #!$%@? wsiur we mnie wjechał i #!$%@?ł mi nadkole, razem z klapą, zderzakiem, wahaczem, skrzynią biegów i wszystkim co tam się dało z tamtej strony. Jakaś chwila od tego minęła, ale i tak mnie #!$%@? strzela jak o tym piszę.

Anyway - potrzebuję kolejnego auta, budżet do 15k. Rozglądałem się za Oplem Astrą w hatchbacku w rocznikach 2007 i wzwyż, ogólnie da się kupić i fajne są, ale zaczęto mi gadać z paru stron, że panie to olej chleje i powyżej 1.4 nie brać silnika, bo rozrząd się #!$%@? i trzeba płacić. W związku z tym chciałem się podpytać, czy jest może jakaś lepsza opcja, czy te Astry są spoko i to dramatyzowanie tylko? Zerkałem na Toyoty Auris i Corolle, ale średnio mi się podobają, mało ich też jest w porównaniu z Oplami, więc pewnie z częściami nie jest tak kolorowo.

Ogólnie po Merivie chciałbym auto które trochę lepiej się zbiera, tamto miało silnik 1.4 i 90KM, jak się docisnęło go czasami to dało się w miarę dynamicznie jeździć po mieście, ale na trasie zdarzały się sytuacje, że trzeba było za ciężarówką czaić się 15 minut na wyprzedzanie, trochę mnie to zmęczyło, więc wolałbym coś co chociaż trochę lepiej się rozpędza. Nie szukam demona prędkości, po prostu coś trochę szybszego xD

Jeżdżę standardowo jakieś 10-12k kilometrów rocznie, fajnie żeby miało 5 drzwi, wolę benzyna niż diesla.

losowa asterka boża dla uwagi

#motoryzacja #opel #samochody #pytanie
Finsky - Jeździłem sobie Opelkiem Merivą w wersji 1.4, było mi super fajnie i dobrze,...

źródło: comment_1634125641swXQPoJacdChZ84qtzF9zh.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
czy te Astry są spoko i to dramatyzowanie tylko?


@Finsky:
są spoko, dramatyzowanie napinaczy internetowych
jedynie zajrzeć w polecane i odradzane silniki i to wszystko

zaraz Cię zjedzą, że jak coś to tylko V8 biturbo kompresor hyper vtec bo inaczej to auto nie jedzie xD
  • Odpowiedz
@Finsky: Spoko auto w miarę tanie w utrzymaniu i każdy mechanik to zna. Ja osobiście polecam 1.8 Z18XE 125KM prosty silnik w miarę i dobrze znosi gaz. Ewentualnie jak ktoś wyżej napisał jak Ci pasowała meriva to szukaj merivy tylko 1.8. Ostatnio szukałem takiej merivy dla mamy, w porównaniu do 1.6 ojca to jest rakieta. xD
  • Odpowiedz
@Finsky: Astra jest ogólnie spoko, części łatwo dostępne, tylko niektóre silniki są problematyczne choć podobno trwałe. Ja mam 1.6 xep w LPG - bierze spore ilości oleju i pewnie niedługo mi ten silnik padnie. Przez 6 lat dwa razy wymieniałem cewkę oraz musiałem spawać głowicę. Teraz jeszcze ten problem z olejem... Poza silnikiem, to nic z tym samochodem się nie dzieje. Moja sztuka jest bardzo dobrze zabezpieczona przed korozją - W
  • Odpowiedz
@JosePepe: cewkę pewnie wymieniałeś, bo swiec nie wymieniałeś regularnie, co jest ważne przy lpg? ;f

Asterka Boża jest poprawna do bolu i tania w użytkowaniu; z silnikow 1.8 125 jak już było wspomniane, albo 2.0 turbo.
Pozostaje jeszcze kwestia skrzyni F17, która zrobiona jest z gownolitu i prędzej czy później sie posypie.
Poza tym to lac (lpg), wymieniać olej na czas, pilnować stanu i można jeździć.
  • Odpowiedz