Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem czy ze mną coś jest nie tak czy z innymi, więc proszę Was o zaakceptowanie i Mirków o odpowiedź...

Jestem przed 30, moja dziewczyna ma 24 lata. Jesteśmy ze sobą 2 lata i powoli coraz bardziej zaczyna naciskać na zaręczyny. Z mojej strony nie ma żadnego problemu, ale chciałbym ślub z intercyzą z uwagi na to, że posiadam firmę- tu oczywiście pisk i płacz, że nie ma opcji, bo małżeństwo musi być na 100% jednością na dobre i na złe. Na racjonalne argumenty odpowiada tylko, że "okej, ale ja tak nie chcę i tak sobie nie wyobrażam". Nawet kiedy mówię, że ona również mogłaby wszystko stracić przez moje bankructwo xD Aha. No i uważam intercyzę za brak zaufania, bo jakby nie mogła pracować (wtf?) to by została z niczym... W czym ja widzę po pierwsze brak zaufania, bo zakłada, że jej nie pomogę. Po drugie widzę brak logiki, bo jeśli chodzi o chorobę, to przecież jest L4. A po trzecie widzę niepokojące myślenie, które daje mi poczucie, że po ślubie chciałaby być na moim garnuszku. No a co myślicie o samym podejściu na zasadzie: mówię otwarcie, że mam firmę i jak będą długi, to jej nie zlicytują i moglibyśmy wspólnie się wspierać i odbudować budżet, a intercyza jest czymś na zasadzie ubezpieczenia. Niby nie zakładasz, że coś pójdzie nie tak, ale lepiej mieć ubezpieczenie... Ona w tym oczywiście widzi brak zaufania, a na przykład, że ma OC i AC, a nie uważa, że zaraz rozwali auto się obraziła xD Coraz mniej mi się tego wszystkiego chce. Mam swoje zasady i uważam, że intercyza jest większym wyrazem zaufania niż wspólnota majątkowa w naszym przypadku, bo chciał bym wziąć na siebie 100% odpowiedzialności za ewentualne błędy w biznesie lub gdybyśmy przez jakiegoś oszusta stracili kasę na życie. Co myślicie?
#zwiazki #rozowepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6165ae37820612000adc6760
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 114
@AnonimoweMirkoWyznania znajomy miał podobną sytuację że żona była dopisana do firmy jako współwłaściciel. Przyszedł covid długi i zostali z długiem 1mln. Nikomu nie życzę licytacji mieszkania, auta które oni właśnie przechodzą. A dopisali ją rok wcześniej i mówią że to był błąd bo tylko jedna osobne by licytowali a tak masz babo placek. Już do końca życia banki dały im bana na jakiekolwiek kredyty. Młodzi jesteście więc lepiej to przemysl.
@AnonimoweMirkoWyznania: u nas to ja naciskałam na intercyzę, żeby nie odpowiadać za ewentualne długi firmy męża i od razu sprawa była jasno postawiona. I ja naciskalam na osobne konta. Ile się przy tym nasłuchałam, ze chce męża w jajo zrobić i mu nie ufam i w ogóle jak to tak myśleć o intercyzie przed slubem, ale postawiłam sprawę jasno, ze mnie to nie interesuje co oni myślą, ja chce być bezpieczna.
OP: Ale co ja sugeruję? Zapytałem czy to normalne podejście, bo mam swoje argumenty, a różowa jest nie do przekonania i woli ryzyko finansowe. Gdybym uważał, że jest ze mną tylko dla pieniędzy to bym z nią w ogóle nie był, ale przez takie emocjonalne podejście a nie rozmowę na argumenty zaczynam mieć obawy... bo w tym nie ma żadnego sensu, aby dodatkowo ryzykować całym naszym majątkiem. Gdybym był egoistą to
DrapieżnaKuropatwa: Myślę, że skoro twoja kobieta nie potrafi zrozumieć twojego bardzo dojrzałego podejścia, to powinieneś czym prędzej wymienić ją na lepszy model. To bardzo duża czerwona lampka i naprawdę Miras szkoda życia na kogoś takiego. Gdyby ciebie kochała to zgodziłaby się na wszystko, a tutaj jak widać nie ma miłości - jest patrzenie na korzyści majątkowe.

Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
@AnonimoweMirkoWyznania: Kolejny odcinek ‚wykopek nie rozumie czym jest intercyza, a czym rozdzielność majątkowa’. W intercyzie wpisuje się rozwiązania, które odpowiadają obu stronom i są to zapiski umowne typu ‚osoba, która zdradziła i przez która rozpadł się związek płaci drugiej 300krotnosc średniej krajowej za kare’ albo kto po rozwodzie sprawuje opiekę nad dziećmi na jakiej zasadzie albo jaki ekwiwalent finansowy płaci maz żonie za urodzenie dzieci i każdy miesiąc opieki nad nimi
UrodzajnaStara: DOBRZE ROBISZ!!!!!!!!!!!! nie #!$%@? sie z nia, ostro i stanwoczo. WIdzialem na wlasne oczy do czego kobieta jest zdolna np po smierci meza i jaka walka odbywa sie o spadek. TO JEST MASAKRA. Jak bys zobaczyl to co ja widzialem to bys to pier........ Daj jej czas niech sie z tym przespi jesli za X razem bedzie sie sapac o intercyze to juz wiesz co masz robic.

Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
OP: @nicnieslyszalam Super, dzięki za wyjaśnienie. Myślałem, że w intercyzie można zawrzeć chociażby temat rozdzielności majątkowej. No nieistotne już, to kwestia pojęciowa, chodzi oczywiście o pełną rozdzielność majątkową. Ale zgubiłaś gdzieś temat w swojej wypowiedzi, a jako różowa mogłabyś coś ciekawego wnieść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aaa, był też temat, że rozdzielność to przemoc ekonomiczna xD

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Leszcz_Bagienny